Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most választom ki a bérma...

Most választom ki a bérma nevemet, és arra gondoltam, hogy Jolanda lennék, de a rendes anyakönyvezhető nevek között csak Jolán van, pedig van olyan, hogy szent Jolanda, a Jolán a későbbi név; akkor én most választhatom a Jolandát, vagy sem?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a válaszokat!

2014. júl. 22. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy milyen nevet választasz, mert hivatalosan úgy sem használod a bérma keresztnevedet.
2014. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a bérmálás jogilag nem létezik (csak egyházi, vallási fogalom minden jelentöség nélkül), ezért nemcsak azokat a neveket lehet választani, ami anyakönyvezhetö. (Mivel ezt nem anyakönyvezik)

Viszont a pappal célszerü erröl beszélni, mert nem minden név adható az egyház szerint

2014. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A Jolanda anyakönyvezhető női név (bár a bérmanévnél ez teljesen mindegy.) Viszont a szentek között nem találtam.
2014. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem mindegy, hogy mi a bérmaneved, ha Te azt hivatalosan is akarod használni.


Pl. én a keresztszülőm nevét (ami egyben egy szent neve is) választottam bérmanévnek, majd hivatalosan is használhatom második keresztnévnek névváltoztatással.


:)

2014. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a hivatalos lista, itt minden anyakönyvezhető név szerepel, a Jolanda is. Bár jól írták, hogy ennek csak akkor van jelentősége, ha szeretnéd hivatalosan is felvenni (névváltoztatással).

2014. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam, itt olvastam róla először. A második bekezdés 6. sorában, a zárójelnél írnak arról, hogy eredetileg hogyan nevezték.

A segítséget mindenkinek köszönöm.

Azért kérdeztem, hogy választhatom-e, pedig nem anyakönyvezhető(most már tudom, hogy de, és köszönöm az oldalt), mert szeretném majd később felvenni hivatalosan is.

2014. júl. 25. 09:13
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy Árpádházi Jolán boldog, de persze tévedhetek. Erről kérdezd meg a hitoktatódat.
2014. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jajj! Elírtam... persze, hogy igazad van :) boldog, de attól még ez nem akadály, boldog is lehet, akit választok...

Köszi, h szóltál :)

2014. júl. 25. 14:42
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Akkor gond egy szál sem. Választhatod bérmanévnek és akár fel is vehet hivatalosan is.
2014. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!