Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nálunk miért nincs ilyen buli...

Nálunk miért nincs ilyen buli a templomban mint Amerikában? Nem örülnétek neki jobban, ha bulis lenne a mise?

Figyelt kérdés

Most néztem egy amerikai videót, nem tudom melyik ága a keresztényésgnek, de tök bulis!


Énekeltek, keresztény rock szólt, tapsoltak, beöltöztek, énekletették a hívőket, a gyerekeknek cukorkát dobáltak, ugráltak a színpadon, volt kivetítő, ott ment az ének szövege!


Tök buli! Ha ilyen lenne nálunk is én mennék templomba minden héten!

Nálunk meg mi van? éneklik azt búskomor szöveget dícsértessék a Jézus, Isten így a szentlélek úgy... fél óráig a sztorikat hallgatom!


Ti nem örülnétek, ha Magyarországon is ilyen bulis lenne a templom?



2014. júl. 23. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Én nem örülnék neki, mert ez nem a mi kultúránk része.

Arról nem is beszélve, hogy a hátamon feláll a szőr amikor egy ember hamisan énekel, és elhiheted, hogy a templomokban ha elkezdenének táncolni, tapsolni, vidám énekeket énekelni, borzalmas hamis hangzavar lenne.

A kultúrát tartsuk tiszteletben.

2014. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondolsz?

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Cirkusz kell a népnek!
2014. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Van ilyen, nálunk is... több évtizede.

Kicsit visszafogottabb, mert a magyart nehezebb hülyíteni/mozgósítani, mint az amerikaiakat.

Gitáros mise a kulcsszó.

2014. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A depresszív önmaracangoló szemeteknél jobb volna.

Csak amikor már az egész képmutatás és színjáték, akkor elgondolkodik az ember, hogy mi értelme.

2014. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak ilyenek!

Egyre több templomban jönnek létre gitáros ifjúsági kórusok, s szolgálnak a szentmiséken is! A szöveget is nagyon sok helyen kivetítik. HA változtatni szeretnél az itteni állapotokon, akkor tegyél érte! Én is azt teszem a gitáros kórus vezetésével a templomunkban! :) ;)

2016. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!