Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok errol az oldalro...

Mit gondoltok errol az oldalrol? Www.Jw. Org/hu/

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 19:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem kéne mocskolódni senkinek. Mindenki járjon utána, kedves Kérdező te is. Nem olyan bonyolult rákeresni, és a saját szemeddel győződhetsz meg arról, hogy mi ennek az oldalnak a célja... Én nagyon szeretem.. Üdv.
2014. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból hasznos, hogy van egy olyan oldaluk, ahol saját maguk leplezik le önnön gonoszságukat.


A hivatalos honlapjukról megtudhatod, hogy szerintük Jézus egy alvilági angyal, Abaddón, a pusztító, önmagukat a pusztító sáskáknak tartják, céljuk a keresztények kínzása, azt az Istent, akiben mi, keresztények hiszünk, a Sátánnak tartják.


Íme egy idézet, a saját hivatalos honlapjukról:


"A kereszténység papsága ahelyett, hogy bejelentette volna Isten eljövendő Királyságát, azt választotta, hogy kitart Sátán világa mellett. Nem akarja, hogy bármi köze is legyen a sáskahadhoz és annak Királyához, akivel kapcsolatban János megjegyzi: „Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon [jelentése: ’pusztulás’], görögül pedig az Apollüón [jelentése: ’pusztító’] nevet viseli” (Jelenések 9:11). Jézus mint „a mélység angyala” és mint „Pusztító” valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre."


forrás: [link]


Ha tovább akarsz csemegézni, megtudhatod erről az oldalról, hogy szerintük Jézus nem Isten, a feltámadás nem valóságos, Jézus nem jön el valóságosan, hanem csak szellemi értelemben, sőt szerintük már el is jött, és mint egyedül üdvözítő egyház fejeként a Jehova tanúinak egyházában van jelen. Ami persze abban az értelemben igaz is, hogy Abaddón, mint gonosz, pusztító szellem jelen van közöttük, bárhogy is nevezzék azt a démont, akit ők szolgálnak.


Azt is megtudhatod erről az oldalról, hogy Jézust szerintük nem kell imádni, sőt nem is szabad. Legjobb, ha nem is imádkozol hozzá...


Tagadnak sok mindent, ami Igazság a Bibliából. Tanításaik spiritiszta elemekre épülnek, sok vonatkozásban, Ha érdekel a kérdés, erről is szívesen küldök neked linkeket.


Örülök, hogy mindenki számára elérhető ez az oldal: aki meg akarja ismerni, milyen gonoszságokban hisznek, az már itt megteheti, mielőtt beszipkázná a szekta. És akkor talán nem arra ébred, hogy egy reggel valamelyik "mennyei királyság tróntermében" hallgajta az agymosásaikat, terelődve a kárhozat felé.


Kívánom, hogy ez az oldal szolgálja leleplezésüket minden jó szándékú ember felé, akik keresik az Igazságot, hogy megmeneküljenek gonoszságaiktól. Fordítsa az Úr Jézus Krisztus ellenük gonoszságaikat, és szabadítson meg közülük is sokakat Sátán rabságából.


Véleményem szerint az Antikrisztus uralmát készítik elő, és ez jól körvonalazódik tanításaikban. Ha erről akarsz tájékozódni és tudni akarsz a gonoszságról, arra kitűnő forrás ez az oldal.


Ajánlom helyette a Szentírást, tájékozódj róla közvetlenül, mit tanít Isten, ne pedig arról, mit tanít Isten Jehova Tanúi szerinti félrefordítások alapján az Őrtorony magyarázata alapján.


Csak tiszta forrásból.

2014. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, te hogyan értelmezed a Jelenésekből vett idézetet? Szerinted Isten kit használ fel arra, hogy megítélje a hamis vallást és majd elpusztítsa az ellenségeit? Köszönöm előre is.
2014. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13-asnak:

Ez már egy olyan kérdés, mely nem az eredeti kérdésre vonatkozik, hanem az arra adott válaszomra. Nem tartozik az eredeti kérdéshez, t.i. hogy mit gondolunk az említett honlapról.


Ami a te kérdésedet illeti, hosszas és igen terjedelmes vitákat olvashatsz róla itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5.. 19-es és 20-as válaszok

és itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri.. 27-es, 31-es, 32-es válaszok


Ha az ezzel kapcsolatos véleményemre vagy kíváncsi, ezeken az oldalakon elolvashatod, és ott kommentet is fűzhetsz hozzá.


Üdvözletem.

2014. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"A kereszténység papsága ahelyett, hogy bejelentette volna Isten eljövendő Királyságát, azt választotta, hogy kitart Sátán világa mellett. Nem akarja, hogy bármi köze is legyen a sáskahadhoz és annak Királyához, akivel kapcsolatban János megjegyzi: „Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon [jelentése: ’pusztulás’], görögül pedig az Apollüón [jelentése: ’pusztító’] nevet viseli” (Jelenések 9:11). Jézus mint „a mélység angyala” és mint „Pusztító” valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre."


Ezzel kapcsolatban csak egy vers?


(Jelenések 11:18) "De megharagudtak a nemzetek, és eljött a te haragod, és a meghatározott idő arra, hogy megítéltessenek a halottak, és megadd jutalmukat rabszolgáidnak, a prófétáknak és a szenteknek és azoknak, akik félik a nevedet, kicsiknek és nagyoknak, és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet."


Tehát Jézust "Pusztítótónak" nevezi-e a Biblia, vagy sem??? A szerepére nézve teljes joggal teszi ezt, vagy nem???


Tehát még mielőtt hiányos ismerettel (tudod, ezt szokták egyszerűen 'butaságnak' is hívni :-)) vádaskodnál, jobban tennéd, ha utánanéznél a dolgoknak!

2014. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Tágabb szövegkörnyezet:

Ez a vers a halottak felett való végítélet idejéről szól.


De itt sem nevezi pusztítónak, hanem olyannak, mint akinek van hatalma pusztítani.


Ez a jelen időre még nem igaz, mert a kegyelem idejét éljük. Most még az Atya jobbján van és könyörög értünk.


Ha abból a logikai hibából megtérsz, hogy nem vagy képes/hajlandó értelmezni a lukács 24-et. ahol Jézus testi feltámadásáról tett nagyon határozott tanúbiznonyságot, és azt a tévhitet oszlatta el nagyon határozottan, hogy ő szellem lett volna, ő ezt határozottan tagadta, akkor máris nincs miről vitáznunk itt tovább. Akkor ugrott a "szellem-krisztus" elmélet, a szellemi, láthatatlan visszatérés elmélete, és a láthatatlanul uralkodó "szellem-krisztustól" vezetett földi kormányzat, jehova kinevezett tanúinak elmélete is. És persze ugrott az abaddón-krisztus elmélete is.


Erre mondom azt, hogy először az alapokat kéne rendberakni, és ez ott kezdődik, hogy Jézus meghalt a kereszten és harmadnap feltámadt a teste. Felsoroltam neked a vonatkozó igéket, Jónás jelétől, a zsoltároson keresztül, Jób példáját említve, folytatva a sort a halott Lázárral, Jézus jövendölését testének templomáról, a kulcsfontosságú Lukács 24-et, és Pál levelét, ahol az érzéki TEST átváltozik szellemi TESTTÉ. Te erre válaszoltál azt, amit. Én ezzel a továbbiakban nem tudok mit kezdeni. Hagyom, hogy Isten munkája elvégezze benned a munkát. Ha Isten meg tudja tenni, mert nem keményíted meg magadat ellene, akkor ez megtörténik, ha még ő sem tud megtérésre hívni, én aztán erőlködhetek még itt hónapokig, akr évekig is, hiába.


Tehát, először az alapok. Ha az rendben, utána lehet nekilátni a nehezebb dolgoknak, és ezek közül a legnehezebb talán pont a jelenések könyve.


Először anyatej, aztán bébipapi, később nehezebb kaja, és a csülökpörköltet meg hagyjuk meg a felnőtt férfiaknak...

2014. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"De itt sem nevezi pusztítónak, hanem olyannak, mint akinek van hatalma pusztítani."


:-)

Látod? Ennyire gyerekesen nevetségessé teszed a magad azzal, hogy köröm szakadtából védelmezel egy vallásos tévtant, minden bizonyíték ellenére.

2014. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#15:

"(Jelenések 11:18) "De megharagudtak a nemzetek, és eljött a te haragod, és a meghatározott idő arra, hogy megítéltessenek a halottak, és megadd jutalmukat rabszolgáidnak, a prófétáknak és a szenteknek és azoknak, akik félik a nevedet, kicsiknek és nagyoknak, és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet."


Tehát Jézust "Pusztítótónak" nevezi-e a Biblia, vagy sem??? A szerepére nézve teljes joggal teszi ezt, vagy nem??? "


válaszom:

János 10:11-17

"11

Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.

12

A béres pedig és aki nem pásztor, akinek a juhok nem tulajdonai, látja a farkast jőni, és elhagyja a juhokat, és elfut: és a farkas elragadozza azokat, és elszéleszti a juhokat.

13

A béres pedig azért fut el, mert béres, és nincs gondja a juhokra.

14

Én vagyok a jó pásztor; és ismerem az enyéimet, és engem is ismernek az enyéim,

15

Amiként ismer engem az Atya, és én is ismerem az Atyát; és életemet adom a juhokért.

16

Más juhaim is vannak nékem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor.

17

Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.


Róma 8:31-34

"31

Mit mondunk azért ezekre? Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?

32

Aki az ő tulajdon Fiának nem kedvezett, hanem őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?

33

Kicsoda vádolja az Isten választottait? Isten az, aki megigazít;

34

Kicsoda az, aki kárhoztat? Krisztus az, aki meghalt, sőt aki fel is támadott, aki az Isten jobbján van, aki esedezik is érettünk?"


János 15:9-15

"9

Amiképpen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.

10

Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; amiképpen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

11

Ezeket beszéltem néktek, hogy megmaradjon ti bennetek az én örömem és a ti örömetek beteljék.

12

Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, amiképpen én szerettelek titeket.

13

Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.

14

Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, amiket én parancsolok néktek.

15

Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, amit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek."

2014. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Hogy a kérdéses oldalon olvashatsz igazságokat, féligazságokat, félrevezetéseket és hazugságokat!

De semmi gond mert amennyiben felmerül a tévedés akkor törlik a régi verziót és feltöltik az újat!

De az igazságok ellenére ez nem az élet vizének a folyója! az Krisztus beszéde és az a Bibliában olvasható! Krisztus az élet!

2017. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez a honlap egy nagyon szükséges eszköz arra, hogy Isten Királyságának jó híre még olyan területekre is eljusson, ahol a bibliai oktatómunka korlátozva van.
2017. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!