Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez paráznaságnak számít?

Ez paráznaságnak számít?

Figyelt kérdés
Ha a párommal minden téren elsők voltunk egymásnak és már mikor összejöttünk kimondtuk h örökké együtt leszünk. Így le is feküdtünk egymással, meg minden, Együtt is élünk már évek óta. Akkor kell hogy összeadjon minket egy pap vagy pásztor? Egyébként most lesz majd az esküvőnk, de akkor ha előtte úgy voltunk együtt, hogy már ezt megpecsételtük szóban, illetve én még egy gyűrűt is kaptam a páromtól, akkor ez paráznaságnak számít???

2014. júl. 28. 18:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%

Attól függ, kitől..Egy katolikus fundamentalista azt mondaná, hogy igen, paráznaság volt. Egy szabadabb gondolkodású már azt, hogy nem. (Ezzel nem a katolikusokat akartam sértegetni, ne értse félre senki.)

Szerintem nem. Az számít, hogy lélekben mit érzel, nem az, hogy van-e papírod róla, vagy nincs. Ha lélekben összeházasodtatok, akkor szerintem nem bűn.

2014. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Ha megmondod, hogy Ádámot és Évát ki adta össze, és milyen ceremóniával, és idézed a több, mint 600 törvényből azt a részt, ami arra vonatkozik, hogy egy jegyes milyen ceremónia folytán lesz házas, akkor meglesz valószínű a válasz a kérdésedre.


(u.i: A paráznaság jelentése házasságtörés)

2014. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez már ötven évvel ezelőtt sem számított paráznaságnak, nem hogy most.
2014. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Sok boldogságot!


(azokkal az elmerogyantakkal pedig akik titeket, s ha volna gyerekeitek akkor őket is elítélnék, nem kell foglalkozni).

2014. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
A házasság nagyon fontos, de a házasság az nem egy ceremónia, hanem egy életen át tartó intézmény.
2014. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A paráznaság az a házasságtörés.
2014. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

Miért nem Istent kérdezed, ha ennyire számít látszólag a véleménye? Az, hogy ne legyen szex házasság előtt, annak a tanácsnak oka van, viszont nem minden ember képes megérteni. Hogy paráznaság e? Igen, és még Jézus is beszélt erről.

Ádámot és Évát maga Isten adta össze, ha valaki ír ebben a témában, legalább ennyi ismerete legyen.

A másik pedig: a Biblia egyértelműen kimondja, bár lucifer nagyon szeret okoskodni, pedig az egészről semmi ismerete, hogy kötelesek vagyunk az államunk törvényeit is betartani, ami szerint egy házasság nem a szexel kezdődik, hanem a házassági ceremóniával az anyakönyvvezető előtt. Tudom, hogy akiket a test vezérel, azok szeretik kiforgatni az igét, de kérdező így se, meg úgy se fogsz önuralmat gyakorolni A többiekkel együtt, akkor meg nem tök mindegy neked, hogy Isten hogyan vélekedik erről és valójában miért szeretné a szexet a házasságon belül tudni?

2014. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert most tértünk meg és megbántuk a bűneinket és úgy döntöttünk, hogy megtartóztatjuk magunkat addig amíg nem leszünk házasok. Viszont ma olvastam erről a dologról és nem egyértelmű nekem. Akkor nem elég ha mi megpecsételtük ezt és kijelentettük Isten előtt? Akkor is paráznaságnak számít-e? Igen, a törvény szerint nem vagyunk még házastársak papíron, de az is csak azért, mert nem volt lehetőségünk még összeházasodni különböző okok miatt.. de lélekben és minden másban igen, már rég úgy tekintünk egymásra évek óta, csak még ceremónia nem volt.
2014. júl. 28. 20:54
 9/25 anonim ***** válasza:
Tessék akkor, itt egy biblikus összefoglaló, pont a kérdésedre: [link]
2014. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
köszi
2014. júl. 28. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!