Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi azt állítjátok,...

Jehova Tanúi azt állítjátok, hogy jobbak vagytok a többi vallásnál mert nállatok nincsenek bűncselekmények. Ez mi akkor?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom,hogy a katolikus papok ilyenek olyanok és a Jehova Tanúinál ilyen sose fordulhat elő stb. mert ugye ők az "igazvallás".Nos találtam egy ilyet ami szerintem túltesz pár katolikus papon.Nem vagyok vallásos se katolikus se református se semmi.


[link]



2014. júl. 31. 11:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem újdonság, eddig is tudtuk, hogy nem százas a bagázs.
2014. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok!


Senki se legyen naiv, minden felekezetben vannak hasonló esetek. Ezért is van az, hogy az újszövetség, az egyes emberekkel való szövetség, mindenki maga felel a tetteiért. Az, hogy valaki egy adott felekezethez tartozik, még nem garancia arra, hogy jó ember.


Üdv. Péter

2014. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
5%

Troll vagy...

[link]

vagy pedig prvokátor.

Miért pont a Tanukat szólítod meg?

Bármely más vallás hívei között is találni elvetemült, bűnöző tagokat.

Egyik jelenkori vallás sem támogatja a bűnözést (csak mellékesen: a Korán is tiltja a gyilkosságot és öngyilkosságot is!)

Az önmagát ateistának tartó sem bűnmentes.

Bámelyik vallási közösségtől számonkérhető szerinted, hogy miért vallja magát a közösség tagjának a pedofil, a gyilkos/sorozatgyilkos!

.

Nem vagy logikus.

A logika engedi a nagyszámú többség tulajdonságaival felruházni a kisebbséget, ám FORDÍTVA NEM!

Gondolom, számolni megtanultál, akkor pedig számold ki, a Tanuk közösségének mekkora hányada az általad belinkeltben szereplők!

.

Nem javaslom, hogy tiltakozz troll léted ellen, mert azzal csak azt ismered el, hogy Tanukkal szembeni előitéletes - ami pedig egetverő butaságra következtet - buta egyén vagy.

.

Remélni merem, nem jellemző, hanem csak elütés a "nállatok"!

2014. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem troll vagyok,hanem ember.Azért a tanúkat szólítom meg ezzel kapcsolatban mert ők hangoztatják,hogy náluk minden tökéletes.Bekell látni a tényeket neked is,ha nehezedre esik akkor is,ott a link fent kattintani meg csak tudsz.Jehova Tanúi nem különbek egyik vallásnál sem,de akkor ne mondják a rizsát,hogy náluk minden oké.Te is gondolom elvakult tanú lehetsz akinek az a munkája,hogy itt GYIK-on megvédje Isten nevét,mert aki egy kérdés felvet ami már nem tetszik az már senki.
2014. júl. 31. 13:56
 5/28 A kérdező kommentje:
Meg amúgyis nagyon osztod itt a logikával az észt,de ha gondolom hozzám csöngetnétek be akkor nem nagyon tudnál mit mondani.
2014. júl. 31. 13:59
 6/28 A kérdező kommentje:
És amúgy igen én se vagyok tökéletes,de légyszi azon is akadj fent,hogy milyet sz.rtam tegnap.A buta egyén meg csak is te lehetsz,mert én nem élek hazugságban.
2014. júl. 31. 14:04
 7/28 anonim ***** válasza:
44%

Bizony, tudok mit mondani és eddíg mindig hasznos volt.

Nem csupán a Tanuk, de minden vallás hirdeti: ők tudják a tutit, náluk minden rendben van.

Sőt! - nem csak a vallások, de a politikusok, gazdasági vezetők és egyéb ilyenek is ezt csinálják!

2014. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Mi egyáltalán nem állítjuk azt,hogy nálunk minden tökéletes. Ugyanolyan tökéletlenek vagyunk mint a többi ember.A külömbség az, hogy mi igyekszünk a hibáink ellenére a Bibliai elvek szerint élni.

Üdv!

2014. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Péternek igaza van :)


Már az elsö századi keresztények között is voltak olyanok, akikröl maga Pál apostol megmondta, hogy még a világi nemzetek sem tettek olyan roszat, és utasította a gyülekezetet, hogy az ilyen egyént, ha nem tart bünbánatot és nem igyekszik megváltozni, akkor egyszerüen ki kell közösíteni


Kérdezö, ismered a Bibliát? Akkor lehet hogy tudsz róla valamit, hogy még a 12 tanitvány közül is akiket pedig Jézus Krisztus választott ki, bizony lett egy tolvaj, aki késöbb elárulta Urát...tudod ki volt ez ugye?


Nézd ha effajta "pletykarovatot" fogol olvasni, és elhinni, nem biztos, hogy a hasznodra lesz....


tudod a bulvár nem mindig mondja az igazat, sok a féligazság és sok a hazugság....az emberek naivitására építenek, sajnos

2014. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%

T.Kerdezo!

Tevedesben vagy. Soha nem allitottuk, hogy mi tokeletesek vagyunk. Sot, elismerjuk, hogy azok vagyunk. A kulonbseg a vilag es mi kozottunk az, hogy torekedunk jobba valni. Betartani a Bibliaban irt parancsokat, es ugy elni, ahogy Jezus es az apostolok eltek. De mi is kovethetunk el bunoket es vetkeket. Pontosan ezert kellett Jezusnak a foldre jonnie, hogy az ilyen bunokbol megvaltson minket. Mivel nincs a foldon egyetlen tokeletes ember sem, igy nalunk is elofordul, hogy valakik elkovetnek bunoket. De ezert az egyen felel. Es ha megtortenik ilyen, es ez kiderul, kikozositik a gyulekezetbol, mivel szegyent hozott Isten nevere. Es hogy ne azonositsak a gyulekezet tobbi tagjaval. A katolikus vallasban levo papok, akik elkovettek a pedofil bunoket, nem lettek kikozositve a vallasukbol. Es ez volt a legnagyobb problema, hogy tovabbra is szolgalhattak esetenkent mas parokian.

Tehat mindenfajta vallasban elfordulnak bunok, de ebbol altalanositani nem lehet, ahogy Peter is megjegyezte itt a valaszaban.

Udv: Judit!

2014. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!