Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élet vize, második verzió?

Élet vize, második verzió?

Figyelt kérdés

Szóval az előző kérdésből nem sok mindent tudtunk meg.

Vagyis azt megtudtuk, hogy az élet vizét az Atya is, Jézus is, és a Szent Lélek is adja. Meg persze a menyasszony, de ő csak kapta, szóval nem az övé.


A Jelenések könyvének 21. fejezetében van egy rész, ami szintén az élet vizéről szól:

És monda az, a ki a királyiszéken ül vala: Ímé mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak.

6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

7. A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nékem.


Ebből persze nem derül ki, hogy ki mondta ezt, csak azt tudjuk, hogy a trónuson/királyi széken ülő mondta ezt.

Tehát felvázolom mit lehet tudni:

1. az élet vizét mindhárom isteni személy adja

2. Jézus ezer évig király lesz

3. az Atya szintén király(igerészt nem tudom, vagy lusta vagyok megkeresni, de amikor Izráel királyt kért magának, azt mondta az Úr, hogy Ő az ő királyuk)

4. a királyi széken ülő mondta, hogy Ő lesz az Istene azoknak, akik győznek


Szóval a kérdés, ki ül a királyi széken? Az Atya, Jézus, a Szent Lélek, vagy mindhárman teljes egységben?


2014. aug. 4. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézzünk más vonatkozásokat.

Itt is ugye hárman vannak, mint a mesében a három királyfi. (Ez úgy kezdődik: Egyszer volt, hol nem volt, még az óperenciás tengeren is túl, volt egy királynak három fia...)

Ennek a történetnek is a végén a legfiatalabb lesz az új király. Ő vitte a királylányt és az egész birodalmat.

(Nekiadta a leányát feleségül, s olyan nagy lakodalmat hirdettek, hogy három esztendeig tartott. Az öreg király az új királyra íratta egész birodalmát.)

forrás: [link]


Tehát ha a te mesédet vesszük, akkor én ott Jézusra szavaznék, a legfiatalabbra.

2014. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sandor76 ***** válasza:

Eloszor erdemes lenne tisztazni,te hiszel-e a haromsagban,vagy nem.

Mert ha a haromsagot vallod nem fogunk eggyetertesre jutni,mert nem tisztazott kinek mi a szerepe.

Ugyertem az Atyanak,a Fiunak,es a Szent Szellemnek.

A valasz folytatasa;

Az Atya kinyilatkoztatja magat,megengedi,hogy megismerjek ot,Barki akinek tiszta a szive iranta.

Szive=inditekai.

Ehhez felhasznalja a fiat,aki mar kinevezett kiraly,es O iranyitja jelenleg az esemenyeket.

Isten atadta neki a hatalmat es a kiralysagot,de nem az Istenseget.

Tehat tovabbra sem eggyenloek,mert a hatalmat Jezus az Attyatol kapta,aki nagyobb nala.

Jezus elkezdte a predikalo munkat meg itt a foldonletekor.

Ez a munka be lett zarva amig el nem jott a megfelelo ido arra,hogy ujra hirdetve legyen.[Daniel konyve].

Amikor Jezust kinevezte az Attya kiralynak,es megkapott minden hatalmat ,amit gyakorol is,az is feledata,hogy fokozatosan feltarja az Attyja akaratat,hogy Isten szandeka valosuljon meg.

Ezert Jezus feltarja az ismeretet az Attyjarol.

Amikor a foldon volt,elmondta,hogy lessz egy szolgaosztaly a vegidoben,akiket fel fog hasznalni erre a feladatra.

Ennek az osztalynak feltarja,hogyan lehet kozeledni Istenhez,es mit var el az emberektol.

Itt jon kozbe a mennyasszony,akik mar voltak emlitve.

Ok Jezus felkent testverei,es elen jarnak ennek az ismeretnek[viznek]a megosztasaval minden nemzetbol,nepbol,es nyelvbol valo embereknek.

[ugyanis Jezus most mar nincs itt fizikailag,de felugyeli a munkat amit meg O kezdett el].

Kepzels el;

Legfelul ul az Isten,O a legfobb hatalom,vagyis Isten.

Aztan a fia,akinek megadta a hatalmat,hogy itelkezzen az O neveben,mninden felett.

A szent szellem pedig Isten tevekeny ereje,amit Isten annak ad ,es arra hasznal fel ,akinek,es amire akarja.

Nem egy harmadik szemkely.

Ezt az erot hasznalja Jezus is,ugyanis a husegeert megkapta az Attyjatol,es Isten tudja,es biztos benne,hogy nem fog vele visszaelni.

Tehat a vizet az ismeretet,az Atya nyilatkoztartja ki.

Ezt Jezus kozvetiti fokozatosan,es erre hasznal fel egy foldi osztalyt,akik predikalnak,ahogy azt Jezus meghagyta,es parancsba is adta.

Persze ez az ismeret meg keves ahhoz,hogy teljesen atlassuk mi is a viz es hogyan van szetosztva es kiknek,es miert.

2014. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!