Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi meg adják kellőké...

Jehova Tanúi meg adják kellőképpen a Tiszteletet a Szülőknek?

Figyelt kérdés

Már csak arra lennék kíváncsi,hogy hogyan szólítjátok meg pl Édesapukátokat.

Sándor,Pityu,Feri,János vagy Apu,Apuka,Édesapám,Apám?

Hogy?

Arra is kíváncsi lennék,hogy pl ha elmentek orvoshoz vagy egy igazgatóval kell beszélnetek, hogy szólítjatok meg?

Doktor úr,Igazgató úr,vagy pedig a nevén letegezve?

Mert ha az embereknek megadjátok a neki járó tiszteletet akkor,hogy engedhetitek meg magatoknak,hogy a Teremtőt letegezve nevén szólítva egyenrangúvá tegyétek magatokkal. Mert tulajdon képpen ha ha valakit letegezve szólítod meg nevén az az illető egyen rangú veled,vagy rangban,tisztségben kissebb mint te de nem nagyobb.

Én 46 éves vagyok,van egy 82 éves Apám és egy 74 éves Anyám ,lehet,hogy ódivatu amit írok de én magázom a szüleimet.

Nem azt mondom,hogy tegezve nem lehet tisztelni egy szülőt,mert lehet itt tulajdonképpen a néven van a hangsúly. Nevén szólítom vagy megadom neki a szülőnek járó tiszteletet.

És itt jön a kakuk tojás.

Ha a szülőnek megadom akkor mennyivel inkább meg kellene adnom a Teremtő Atyámnak. És nem néven szólítgatva megszentségtelenítsem a Mindenható Nevét ami még erre is rátesz egy lapáttal az az,hogy helytelenül használom. Vajon mi a véleménye erről Istennek?



2014. aug. 8. 08:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Most erre tényleg, értelmes, normális választ vársz?! OMG
2014. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A falnak megyek a Jehova Tanúitól, szóval nagyon távol áll tőlem a dolog, de azért ne haragudj, nálam kiverte a biztosítékot a kérdésed!


Egyrészt igen, nagyon ódivatú vagy, ha magázod őket, de lelked rajta, a te dolgod. Azt viszont nem gondolhatod komolyan, hogy a tisztelet ezen múlik??


Egyébként megjegyezném, hogy ezek szerint nagyon hiányosak a történelmi ismereteid, ugyanis pl. a királyt is mindig tegezték - az jelentette a tiszteletet!


Az angol nyelvből - a közhiedelemmel ellentétben - a tegezés tűnt el, és a magázás maradt meg ("you").

A tegezés kizárólag egyetlen formában van még jelen az angolban: az imádságokban! Istent tegezik. ("thou, thee, thy, thine")

Shakespeare korszakában a király megszólítása is ez volt.


Magyarul: a tegezés még messze nem egyenlő bárkinek a lenézésével, vagy azzal, hogy ne adná meg a tiszteletet.


Mellesleg az sem, hogy valaki a szövegében nem ír mindent nagybetűkkel, mert az sem a tisztelet jele, hanem pusztán helytelen és nevetséges...

2014. aug. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem veszitek észre, hogy ezek a szekták, milyen értelmetlen, bagatell hülyeséggé silányítják a vallást?

Sok ostobasággal tömik a fejeteket, de hol a lényeg?

2014. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nem vagyok Tanú, de a tegezés nem a tiszteletlenség jele, hanem a bensőséges viszony jele, ahogy a magázás sem a tisztelet jele. Eltudom én küldeni Önt a búbánatba magázva is. Ahogy meg tudom adni a tiszteletet tegezve is.


Fogalomzavarban méltóztatik lenni. Korszak szokását összekeverni méltóztatik a szó, mint tegezés, magázás értelmével. Az, hogy magázza szüleit, szokás, és nem a tisztelet jele. Vagy Ön a feleségét (feltéve ha férfi) nem tiszteli, mert tegezi? Vagy a felesége tiszteletlen Önnel, mert tegezi?


Gondolkodjon el ezen a fogalomzavaron!

2014. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

Isten szerintem jót nevet az egészen (vagy nem) mert nem Jehova a neve. Ha utánanézünk a szó eredetének, látható, hogy egy mesterséges szó. Valószínűbb a Jahveh név, melynek jelentése is van, nem csak fonetikája. (létező)


Viszont is jön a másik kérdés. Ha engem Józsefnek hívnak, és tiszteletből használják a nem megfelelő Jósegget, vagy Jőzsafat, hát...

2014. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A kedves, de nagyon konzervatív és pontatlan kérdezőnek már feletek itt értelmes emberek, ezért nem ismétlem őket, de Isten JHVH nevének a kiejtéséről néhány gondolat: vajon a legtöbb (ha nem mindegyik) héber név esetében miért nem teszed fel magadnak azt a kérdést, hogy miként helyes kiejteni a több ezer éves időtávlatból nézve? Miért nem kérdezed meg magadtól, hogy milyen jogon mered Jézus nevét így leírni és kiejteni, ha tudjuk, hogy biztosan nem így ejtették a héberek???? És vajon a Jeremiás és Zakariás névvel mi a helyzet? Az eredeti íráshoz és kiejtéshez képest éppúgy "mesterséges" szavak, miért használjuk mégis nagy szeretettel őket? Akkor mi a baja akárkinek is Isten, ma a világon, a legelterjedtebb formában ismert és használt nevével, a Jehova névvel?


A másik pedig az, hogy Isten szent Nevéről SENKI SEM tudhatja biztosan egyik alakról sem, hogy az volt az eredeti, ez nem igaz. Egy-egy földrajzi területen azt használják, ami az adott nyelven a legelterjedtebb formában van jelen. Tudod, ezért van akkora eltérés az írásmódban és a kiejtésben szerte a földön mindenféle névvel kapcsolatban, így Isten nevével kapcsolatban is.

2014. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"A tegezés kizárólag egyetlen formában van még jelen az angolban: az imádságokban! Istent tegezik. ("thou, thee, thy, thine")"


Igen, ez így van, ahogy mondtad, de konkrétan mi a helyzet az eredeti tegezéssel? Ma úgy tudom - mivel a korábbi magázás maradt egyetlenként, mindenkit helyes így szólítani -, így ők ezt úgy élik meg, mintha nálunk mindenki "egyenrangúan" tegezné egymást. De az imában mindig kizárólag a régies nyelvezetet használják Isten megszólítására, vagy a You-t is?

2014. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Üdvözlőm kérdező!


Én csak pár évvel vagyok fiatalabb, de bevallom, hogy tegezve szeretem a szüleimet.


A kérdésre:

Persze lehet itt egy felekezetre mutogatni és hibáztatni a név helytelensége vagy éppen használata miatt, de minek?

Aki egy kicsit is járatos a magyar kultúrtörténetben pontosan tudja, hogy pár száz évvel ezelőtt is használták ezt a névalakot - megjegyzem JT nem is léteztek akkor még.


Szóval: ha hibást akarunk találni akkor a saját őseinkre kell mutogatnunk - bár szerintem nincsen itt hiba és nem kell mutogatni sem senkire.

2014. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö


nem a tegezés vagy a magázás garantálja a tiszteletet a szülök iránt. Nekem volt egy barátnöm, aki magázta szüleit, de sokszor igazán meg voltam rajta botránkozva, hogy milyen tisztelet nélkül "ugatott" a szüleire...


Kedves kérdezö, az utolsó mondatod, hogy mi a véleménye Istennek, ha nem teljes pontossággal szólítjuk....


Tudod hogy szólítják Istennek a Fiát azon a nyelven ahol megszületett? Tiszteletlenség ha magyarul mondod ki a Jézus Krisztus nevét? Megkérdezhetem ki a Teremtö Atyád?

2014. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"De az imában mindig kizárólag a régies nyelvezetet használják Isten megszólítására, vagy a You-t is"


A "hivatalos" imákban mindig a régi alak van.

De azt el tudom képzelni, hogy pl. egy asztali áldásnál vagy kötetlen imánál a you-t használják, főleg pl. a gyerekek, akik nem is feltétlenül tudják már ezt a régies alakot ragozni.

2014. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!