Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi milyen bizonyíték...

Jehova Tanúi milyen bizonyítékok vannak a Bibliában arra, hogy a vízözön előtt az angyaloknak és a földi asszonyoknak közös gyermekeik születtek?

Figyelt kérdés
Érdekelne a ti (Jehova Tanúi) véleményetek erről a témáról.

2014. aug. 10. 21:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%
A Biblia az angyalokat felnőtt férfiakként ábrázolja. Az embereknek mindig férfiak képében jelentek meg. (1Mózes 19:1, 15–26) Ebből szerintem az következik, hogy emberként nem angyaltermészetük volt, hanem teljesen emberi. Jézus is szellemszemélyként élt az égben a földre jövetele előtt, és nyilván megtehette volna, hogy házasodjon és utódokat nemzzen, de Ő ezt a küldetése miatt sem tehette meg.
2014. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

grkaty nem haragszom, nagyon is jogos amit írtál!



Utolsó: Remek válasz és köszönöm!

2014. aug. 11. 13:12
 13/21 anonim ***** válasza:
Én nem tekinteném bizonyítéknak egy több ezer éves könyv ember által, emlékezetből írt szavait.
2014. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Így van, ha csak 'ember által' és csak 'emlékezetből' írt szavak lennének, én sem tekinteném többre, mint Milne Micimackóját ... :-)
2014. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ez jó volt utolsó :D


Újabb kérdések merültek fel bennem ezzel a témával kapcsolatban. Ahogy egyre inkább beleásom magam, úgy egyre érdekesebb dolgokat vélek felfedezni a Bibliában.

Szóval a kérdésem (már megint bocs a kíváncsiskodás miatt dehát ilyen buta vagyok):

A vízözön után ismét megjelentek a nephilimek?

Csak mert vannak erre utaló jelek a Bibliában és más hasonló forrásokban is (apokrif iratok).

Az 1 Mózes 6:4-ben így olvassuk: „Abban az időben […] – sőt még azután is –, óriások éltek a földön.” Úgy tűnik, mintha a démonok az özönvíz után ismét elkövették volna korábbi bűnüket, de valószínűleg kisebb számban vagy mértékben, mint az özönvíz előtt. Amikor az izraeliták kikémlelték Kánaán földjét, ezt jelentették Mózesnek: „Sőt láttunk ott óriásokat [nefileket] is, Anák óriás fiait. Olyannak láttuk magunkat, mint a sáskák, és ők is úgy néztek ránk.”


De még sok több erre utaló írást is megtalálhatunk a Bibliában.

2014. aug. 11. 19:08
 16/21 Tamás321 ***** válasza:

Jézus pedig felelvén, monda nékik: Avagy nem azért tévelyegtek-é, mert nem ismeritek az írásokat, sem az Istennek hatalmát?

Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben.

2014. aug. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

nem kedves kérdezö, többé már a nefilimek nem jelentek meg


Igen a Biblia ír az óriásokról. De ez már a "normális" kategóriába tartozik.


Példa: az emberi családon belül sok az eltérés. Tegyük egymáshoz a 2 méter magas ember csontvázát és a pigmeus csontvázát. Igen nagy a különbség.


Azonfelül ma is vannak, akik bizonyos abnormalitás miatt óriási magasra nönek.


Csak példaként egyes afrikai fajok, túllépik a 2 m magasságot is, tegyünk hozzá egy alacsony vietnami embert.


Különben a mondák sokat beszélnek a "félistenekröl". Ezek aprócska igazság van a nefilimekkel kapcsolatban.

2014. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Hogy milyen férfiakat láttak Hebronban a Mózes által kiküldött kémek, akiknek rendkívüli méretük annyira megrémisztett közülük tizet, hogy féltek belépni az Ígéret földjére? Az anákokat vagy Anák fiait, akiket összetévesztettek a nefilimek leszármazottaival (4Mózes 13:23, 33, 34).
2014. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező


Az első válaszoló természetesen nem én voltam, egy kis névváltoztatással a nevemben írogat valaki. Jó szórakozást neki.

Sokan jelezték privátban, hogy a nevemben írogatnak, majd szólok a moderátornak :)

2014. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves igazi Zitus :)... örömmel olvasom hozzászólásodat.

Végre okos, értelmes szöveg.


Azt hiszem hiába szólsz a moderátoroknak, engem is utánoz itt a l3 százalékos


Nekem is jelezték, azzal vigasztaltak, hogy a nagy embereket utánozzák, bár én kicsi vagyok tán még növésben is :D


Köszönöm a jó indulatú, inteligens emberek támogatását.


A stílust nem tudják utánozni

2014. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!