Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik azok a Jehovapapok és mit...

Kik azok a Jehovapapok és mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Egy családi beszélgetésen halotam és megszeretném tudni ,hogy mit csinálnal.

2014. aug. 13. 15:31
1 2
 1/15 KZitus ***** válasza:
25%

Kedves kérdező.

Olyan, hogy Jehovapapok nincsenek. Jehova Tanúinál nincsen papi osztály, mivel Jézus Krisztus a főpapjuk. Csak az Ő vezetését és irányitását fogadják el.

2014. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Azért a Jehováknál is vannak "papok", akik magyarázzák a meghamisított Bibliát. Csak nem nevezik annak, Jézus Krisztus nem jár már személyesen tanítani.
2014. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

...mit ittál kedves elöttem író? :D


Neked például a Károli hamisított?

2014. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves második

akiket te "papoknak" nevezel, róluk ezt írja a Biblia:

"Azért hagytalak Krétán, hogy hozd rendbe a hiányosságokat, és nevezz ki véneket városonként, ahogyan utasításokat adtam neked; ha van olyan, aki vádtól mentes, egyfeleségű férj, kinek hívő gyermekei vannak, akiket nem vádolnak kicsapongással, és nem is nyakasak. Mert egy felvigyázó mint Isten sáfára legyen vádtól mentes, nem önfejű, nem haragra hajló, nem részeges veszekedő, nem verekedő, nem tisztességtelen nyereséget hajhászó, hanem vendégszerető, jóságot szerető, józan elméjű, igazságos, lojális, önuralmat gyakorló, aki tanítási művészetét tekintve szilárdan tartja magát a megbízható szóhoz, hogy arra is képes legyen, hogy buzdítson az egészséges tanítással, és arra is, hogy megfeddje az ellentmondókat." Titusz 1:5-9

és

Cselekedetek 14:23 " Ezenfelül véneket neveztek ki nekik mindegyik gyülekezetben, és böjtölésekkel imádkozva rábízták őket Jehovára, akiben hívőkké lettek."

és

1Timóteusz 3:1, 2 " Ez a megállapítás megbízható. Ha valaki felvigyázói tisztségre törekszik, jó munkára vágyik. A felvigyázó azért legyen feddhetetlen, egyfeleségű férj, aki mértékletes a szokásaiban, józan elméjű, rendszerető, vendégszerető, tanításra képesített,..."

2014. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"...mit ittál kedves elöttem író? :D "


Bocsi Katy, hogy én válaszolok:)

Én most jeges fehérbort iszom, de 4 napja a hűtőben volt felnyitva, csak nem jutottam odáig, hogy igyam és nem tudom, hogy megromlott-e. Ezért várom, hogy lehüljön.

2014. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na megmondta az egyik ismerösöm ö többször is látot ilyen embereket ingbe meg öltönybe és azt mondta ne menjek hozzájuk ha hivnak se mert megakarnak tériteni .
2014. aug. 13. 19:06
 7/15 anonim ***** válasza:
13%

Szia!


Jehova Tanúja vagyok és van öltönyöm.

Ha meg akarsz térni szívesen segítek.

2014. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sandor76 ***** válasza:
13%

Nem akarnak teged se ,es masokat se megteriteni,ha te nem akarod.

Azt szeretnek,hogy elj,es ne csak most hanem orokke.

Elvegzik azt a munat amit Jezus a kovetoire bizott.

Te pedig majd dontessz.

2014. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És azt is halotam , hogy szoktak misézni is.
2014. aug. 14. 09:29
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, akarsz a kérdésedre feleletet kapni? Van a közeledben Királyság-terem? nyugodtan benézhetsz...ne félj,semmi bajod sem fog történni.


Ha akarsz valamit megtudni róluk, akár otthon "biztonságos" környezetben :) Elég ha idekattintasz [link] Ez a pletykamentes hivatalos oldal

2014. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!