Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten ugye nem fogja cserben...

Isten ugye nem fogja cserben hagyni a Római Katolikus Egyházat? Ugye bízhatunk a vallásvezetőkben?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 18:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Hétfejű Sárkány válasza:


Provokátor szagot érzek! Haaaaaaaaaam.

2014. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
0%
Egyik vallási felekezetet, egyik vallást sem fogja cserben hagyni
2014. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
51%
Melyik istenröl beszélsz?
2014. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem fordítva kellene?

2014. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
23%

Nem fogja.

Amióta Jézus Péterre bízta az egyházát, azóta Isten őt és utódait támogatja.

Ezért királyabb katolikusnak lenni.

2014. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
52%
Bízhatsz a vallási vezetőkben. Elég korruptak ahhoz, hogy megmaradjon az egyház. (a reformokat viszont nem ússzák meg)
2014. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Remélem nem fogja, mert tré a helyzet. Ha nem ismersz valakit nem tudod megállapítani, hogy bízhatsz e benne. Én ismerek katolikus papokat és bízok bennük, de kitudja e, hogy a háttér hatalom nem fertőzte e meg az egyházat, mert a Bibliából hiányoznak részletek és vannak benne ferdítések igaz pontosan nem tudom mik azok. Vannak fenn olyan képek a neten ahol az előző pápa sátánista kézjelet mutat ami remélem nem igaz, mert akkor baj van.
2014. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Kedves 7.! Pont emiatt félek én is... :\ Olyan rossz, hogy nincs aki megválaszolja a kérdést. Egész életemben állhatatos lennék a Katolikus tanításokhoz, de annyira bizonytalanok ezek a dolgok. Az új pápát azóta nem tudom tisztelni mióta kijelentette, hogy szereti a focit és ez meg az a kedvenc focicsapata meg ennek meg annak drukkol. Ez még egy paptól is durva lenne, de magától a pápától... :( Ugyanakkor a protestáns felekezetek tanításai mind-mind sületlenség. Bocsánat ha ezzel valakit is megbántottam.
2014. aug. 14. 21:25
 9/36 A kérdező kommentje:
Vallási hovatartozás nélkül meg hogyan vállalja fel az ember Jézus Krisztust? Nem akarom őt megtagadni ezért szeretnék közösséghez tartozni és ez vagy a katolikus egyház vagy semmi más....
2014. aug. 14. 21:27
 10/36 skinzbox ***** válasza:
100%

Mt 16,13-23


Amikor Jézus Fülöp Cézáreájának vidékére ment, megkérdezte tanítványait: ,,Kinek tartják az emberek az Emberfiát?' Ők ezt felelték: ,,Egyesek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek, mások meg Jeremiásnak, vagy egynek a próféták közül.' Erre megkérdezte őket: ,,És ti kinek tartotok engem?' Simon Péter válaszolt: ,,Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.' Jézus azt felelte neki: ,,Boldog vagy, Simon, Jónás fia! Mert nem a test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én Atyám, aki a mennyekben van. És mondom neked: Te Péter vagy, és én erre a kősziklára fogom építeni egyházamat, s az alvilág kapui nem vesznek erőt rajta. Neked adom a mennyek országának kulcsait. Amit megkötsz a földön, meg lesz kötve a mennyekben is, és amit feloldasz a földön, föl lesz oldva a mennyekben is.' Ezután meghagyta a tanítványoknak, hogy senkinek se mondják el, hogy ő a Messiás. Ettől az időtől kezdte Jézus jelezni a tanítványainak, hogy Jeruzsálembe kell mennie, sokat kell szenvednie a vénektől, főpapoktól és írástudóktól, meg kell, hogy öljék, és harmadnapra föl kell támadnia. Péter erre félrehívta őt, és kezdte lebeszélni: ,,Távol legyen ez tőled, Uram! Ez nem történhet meg veled.' Ő azonban elfordult és azt mondta Péternek: ,,Távozz előlem, Sátán! Botrány vagy nekem, mert nem Isten dolgaival törődsz, hanem az emberekével!'

2014. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!