Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók, farizeusok megbotrán...

A zsidók, farizeusok megbotránkotak Jézuson mikor Istennel egyenlővé tette magát üldözték . Most akkor akik tagadják Jézus Istenségét, hogyan szolgálhatják?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 18:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
A zsidók továbbra sem szolgálják.
2014. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés hanem,hogy akik Jézusban hisznek és elfogadják,úgyan úgy tagadják az Istenségét mint akik emiatt üldözték.Pl Jehova tanúi,vagy Adventisták.
2014. aug. 20. 19:15
 3/30 A kérdező kommentje:

János 5:

17. Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.

18. E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel.

19. Felele azért Jézus, és monda nékik: Bizony, bizony mondom néktek: a Fiú semmit sem tehet önmagától, hanem ha látja cselekedni az Atyát, mert a miket az cselekszik, ugyanazokat hasonlatosképen a Fiú is cselekszi.



János 10:

33. Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.

34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?


A zsidóknák kiverte a biztosítékot,hogy engyenlő az Atyával. Akkor akik kereszténynek vallja magát ,hogyan tagadhatja úgy mint a zsidók akik e miatt üldözték?

2014. aug. 20. 19:22
 4/30 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdezö, olvasd el kérlek a Bibliában /ha igazán érdekel a téma/


Figyeld meg kérlek, ki vádolta Jézust, hogy Istennel tette magát egyenlövé?


és mit mondott Jézus? Talán azt felelte, magáról hogy Isten?



Kérlek kikeresheted a János 10:33-36-ot?


Figyeld meg, a zsidók vádolták Jézust azzal, hogy az Istennel egyenlövé teszi magát.


...és mit mondott Jézus? Nézd csak kérlek a 36 verset: ..."Az Isten Fia vagyok"


Jézus nem mondta, hogy Ö az Atya.... azt mondta az Isten Fia vagyok.

2014. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Igen a zsidók ezzel vádolták mert Jézus erre utalt és ők ezt felismerték nem úgy mint te.Ők felismerték,hogy mit állít magáról és nem fogadták el ezért is üldözték,de te ezt sem ismered fel.Olvasd el te még 1000X


34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

35. Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

36. Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!

37. Ha az én Atyám dolgait nem cselekszem, ne higyjetek nékem;

38. Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek: hogy megtudjátok és elhigyjétek, hogy az Atya én bennem van, és én ő benne vagyok.

39. Ismét meg akarák azért őt fogni; de kiméne az ő kezökből.

2014. aug. 20. 19:34
 6/30 anonim ***** válasza:

...és még egy idézet bár már ez milliószor is meg volt magyarázva...


Jézus itt a fareizeusoknak akik azzal vádolták Jézust, hogy egyenlövé teszi magát az Istennel, tehát a zsidók hazudtak.


Jézus NEM mondta, hogy igen én egyenlö vagyok az Istennel.


Itt Jézus Krisztus mármint a János 10:33-36-ban idézte a Zsoltárok 82 részét.


Itt a tökéletlen emberi birákat maga Isten nevezi meg "Isteneknek", de mivel igazságtalanok voltak, büntetést mondott ki felettük. Ezért mondta Jézus a farizeusoknak, hogy miért vádolják Öt azért mert az Isten Fiának mondja magát, holott a tökéletlen emberi biráknak is Isten az Isten címet adta. Mivel az Isten kifejezés valaki olyat jelöl be, akinek hatalma van

2014. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Igazából érdekelne hogy mit jelent az, hogy a Krisztus egylényegű az Úrral.

Ahhoz, hogy el lehessen fogadni érteni kellene.

Azt sem tudom, hogy mi fog változni, ha elfogadom vagy sem.

2014. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ésaiás próféta könyve 9. rész


6. Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős ISTENNEK, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!

7. Uralma növekedésének és békéjének nem lesz vége a Dávid trónján és királysága felett, hogy fölemelje és megerősítse azt jogosság és igazság által mostantól mindörökké. A seregek Urának buzgó szerelme mívelendi ezt!


Kolossébeliekhez írt levél 1. rész

15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;


Kolossébeliekhez 1

16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

18. És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;


Kolossébeliekhez 2:9-10

9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

10. És ti Ő benne vagytok bételjesedve, a ki feje minden fejedelemségnek és hatalmasságnak;


jános Evangyélioma 1. rész

1.Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal


18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

2014. aug. 20. 20:07
 9/30 anonim ***** válasza:

Az utolsó idézethez:

A testet kell imádni, az az Úr lényege?

Férfi pénisszel?

2014. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

És ebben is tévedtsz !!!


"grkaty nevű felhasználó válasza:


...és még egy idézet bár már ez milliószor is meg volt magyarázva...


Jézus itt a fareizeusoknak akik azzal vádolták Jézust, hogy egyenlövé teszi magát az Istennel, tehát a zsidók hazudtak.


Jézus NEM mondta, hogy igen én egyenlö vagyok az Istennel.


Itt Jézus Krisztus mármint a János 10:33-36-ban idézte a Zsoltárok 82 részét. "


Mert a János 10:34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?


Szerintem erre vonatkozik a János 10:34

Mózes I. könyve 1. rész26. És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra;

Így hellyén való mert meg állja a hellyét a fent felsorolt Igékkel is.

2014. aug. 20. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!