Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem Isten teremtette akkor a...

Nem Isten teremtette akkor a kutyákat, mivel azt az ember háziasította a farkasból?

Figyelt kérdés
Nagyon csalódott lennék, ha így lenne. Arra gondolok, hogy Isten csak a farkast teremtette meg, a kutyát már nem?

2014. aug. 29. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem háziasíthatta, mert az az evolúció létét bizonyítaná.
2014. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 yuda ***** válasza:
0%

Nem vagyok nagy kutyaszakértő, nem tudom ki ismeri a valódi történetüket, de így laikusan ránézve, csak néhány kutyafajta hasonlít némileg a farkashoz.

Azért lássuk be egy palotapincsi, vagy bernáthegyi, vagy tacskó és sorolhatnék mindenféle gyűrött képű kutyust....hát ha mellé állítunk egy farkast?!

Nem tudom. Nekem nem jut eszembe semmi hasonlóság.

Nem esküdnék meg rá, hogy amiatt, hogy némelyik hasonlít hozzá, azért az összes kutyafajta őse farkas volt.

Lehetséges, de ismétlem, laikus szemmel nem túl meggyőző.

2014. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Most tényleg, miért lennél csalódott?

[link]


Ez megcáfolná cakompakk a teremtést? Vagy nagyon szereted a kutyákat és ezért zavar? Gondolj arra hogy Isten megadta az alapot hozzá. :)

2014. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező, szerintem ez körülbelül ugyanaz a kérdéskör, mint amikor arról folyik diskurzus, hogy vajon a Szentírás hitelességét megkérdőjelezi-e, hogy azt emberek írták (vagyis nem közvetlenül Isten ragadott tollat). :D Kinek kellett volna írni, ha nem embereknek...? -kérdezem én. Mivel úgy gondolom elég nyilvánvalóan Isten embereket "használ", illetve küld és/vagy hív bizonyos feladatok elvégzésére, nap mint nap. Egyébként a kutya-ember kapcsolat, és az egyáltalán, hogy az ember kvázi megteremtett, vagyis tulajdonképpen létrehozott egy fajt, amit kiemelt a többi állat közül, és egy sajátos szoros kapcsolatot teremtett vele, ez egyfajta mintául, vagy utalásul is szolgál(hat) az Isten és ember kapcsolatára. A kutya evolúciója egyébként sem zárná ki Isten létét, mint ahogyan az evolúció ténye (amennyiben ténynek vesszük) általában sem. Mellesleg -és ezt csak érdekességként mondom- az uszkár az a kutyafajta, ami genetikailag a legközelebbi rokonságban áll mai napig a farkassal. Ki hinné...? :)
2014. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bár nem ismerem a "legkorszerűbb" álláspontot, de mintha nem lenne egészen egyértelmű a farkas-ős, mert némi sakál-beütés is lehet. Isten lehetővé tette az ember számára a korlátozott "teremtést", ezen alapul a korszerű mezőgazdasági termelés.
2014. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

A kutya a farkasból fejlődött ki több ezer év alatt mesterséges szelekció, azaz háziasítás útján.Az összes kutya(csak hogy eloszlassam a félreértéseket, minden kutyafajta a farkashoz eredeztethető vissza).

De mitől lennél csalódott?Ami csak jelen van a bioszférában, az mind hasonló módon egy sor alkalmazkodás eredménye.Isten legfeljebb az első életet teremthette, mert az onnantól a maga útját taposta és teszi azt szüntelenül.

2014. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 3-as és 6-os válaszoló: azért lennék csalódott, mert hiszek Istenben, és úgy gondolom, mindent ő teremtett, és ha ránézek a kiskutyámra akkor elszomorodok, hogy Isten csak az ősét teremtette meg, a farkast, és nem pedig a kutyát, mint fajt.
2014. aug. 30. 07:59
 8/16 anonim válasza:
Ha beismeritek, hogy a farkasból fejlődött ki, akkor megtagadjátok a Bibliát és az ott leírt Teremtés történetét?
2014. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdezö, a probléma az lenne ha a cicából tyúk lenne, vagy a zsiráfból kutya, az elefántból katicabogár


Egy fajon belül meg van a lehetösége különféle nagyságú, csupasz-szörös :D stb. állatkákra.


Még az embernél is lehetséges, pld. néger+japán=? majd az utódjaik ?+Te=? /ez is felmerülhet/ de az utód mindig ember marad ....

2014. aug. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A farkas és a kutya nem egy faj Katy.
2014. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!