Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A ma élő keresztényeket...

A ma élő keresztényeket (főként katolikusokat) többnyire miért ítélik el kollektíven a keresztes háborúk és az inkvizíció miatt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 19:53
1 2
 1/17 megfelelő ***** válasza:
54%
Szerintem azért, mert azóta sem ítélték el azt, vagyis nem tudok róla.
2014. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a beszűkült látókörű emberek teszik habár annyi igaz, hogy rengetegen(sajnos a többség "hála" a megtévesztésnek) rosszul értelmezik a Bibliát és tévesztenek dolgokat na meg elhallgatnak sajnos.
2014. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a pápa már kiadott egy „bocsánatkérő nyilatkozatot” az említett eseményekkel kapcsolatban, de azt már én is megfigyeltem, hogy szinte az összes egyház ellenszenvet táplál a katolikusok iránt.
2014. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Mert sokan alulmüveltek a történelemmel kapcsolatban, ami nem is feltétlen az õ hibájuk. Sajnos az oktatás is lebutítva mutatja be ezt a korszakot, de az emberek is, még ha utánaolvasnak is a témának, általában beérik a bulváros témákkal, komolyabb tudományos müveket nem olvasnak el, tehát marad a felületes tudás (ez egyébként nem csak ezekre a témákra igaz, hanem szinte bármire). Ezenkívül sokkal izgalmasabb az, ami nagy botrány, elrettentõ vagy meghökkentõ.

A felelõssé tétel is ma úgymond divatos: a holokauszt kapcsán is a csapból is az folyik, hogy kik a felelõsök, van, aki kollektíven népeket tett ezért felelõssé. És a felelõsök természetesen fizessenek kártérítést.

2014. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
A tudatlanságuk miatt. Szégyellem, hogy egykor én is közéjük tartoztam.
2014. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem ítélik el kollektíven, csak azok, akik tudatlanságuk okán szeretnek mindent sommásan elítélni.

Az viszont tény, hogy (főleg) a katolikus egyház még nem kért bocsánatot az emberiségtől e cselekedetei, főként az inkvizíció miatt. Ennek a történelmi eseményformának a tüzetes feltárása még nem volt lehetséges, éppen az egyház magatartása miatt. De éles különbséget kell tenni a mai egyház és általában a mai vallásos emberek között. És e különbségtételt meg kell tenni a mai és akkor kor között is.

2014. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező! Az említett bűnök - sok mással együtt, konkrétan a katolikus egyház bűnei voltak, tehát aki a "kereszténységgel", mint egésszel azonosítja, az felületes ember, aki sztereotípiákban gondolkozik.


A probléma az, hogy egyáltalán nem nehéz a katolikusokat az egész kereszténységgel azonosítani, hiszen a nagy számuk és a tekintélyük miatt (még ha mára jelentősen csökkent is), sok laikus és nem keresztény esik abba a hibába, hogy az ő teológiájuk alapján gondolkozik a kereszténységről és a katolikus egyház tantételei alapján ítélkezik magáról a Bibliáról is. Ez pedig öreg hiba, de nagy írók és filozófusok is ez alapján fogalmazták meg olykor a vallásellenes, vagy kereszténységellenes "aranyköpéseiket", holott azokat a tanokat, melyet a katolikusok miatt a kereszténységgel, vagy a Bibliával azonosítanak, gyakran a Szentírás nem is tanítja.


"De éles különbséget kell tenni a mai egyház és általában a mai vallásos emberek között."


Sajnos amire itt is többen felhívták a figyelmet, ezen régi bűnök szelleme ma is kísért (mivel ragaszkodnak hozzájuk és nem tagadták meg őket), és annak mai megfelelői szintén jelen vannak, miért tagadnánk (és sajnos javarészt a katolikusokból kiszakadt kisebb protestáns egyházakban is!!!)? Hogyan lehetne szépíteni ezt, hiszen mindkét vh.-t az úgynevezett "keresztény" világ robbantotta ki és nagyrészt ezekben is vívták, méghozzá túlnyomórészt EGYMÁS (hittestvérek) ellen! De azóta is sok-sok helyi és nemzetközi konfliktusban tevékeny szereplők az ún. militarista "keresztények" (már a kifejezés is egy abszurditás bibliailag).

2014. szept. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 mustafa33 ***** válasza:
65%

Előző, írod: "konkrétan a katolikus egyház bűnei voltak"...

Ja, mert Kálvin János nem küldött máglyára senkit ugye?

2014. szept. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 szp72 ***** válasza:
83%

Mindmáig nem nagyon értem, hogy a keresztesháborúk, mitől voltak olyan nagy gonoszság. Mert hódítók voltak? Fel lehet azt fogni visszahódításként is, ha jól tudom, a jelenlegi Izrael is ezt teszi. Fel lehet ezt fogni a keresztény Európa önvédelmeként is, mert ahogy véget ért a keresztes mozgalom, a törökök egyből elfoglalták Bizáncot a Balkánt, megtámadták Magyarországot, s már Bécset ostromolták. Hogy a hadjáratok során voltak embertelenségek, melyik háborúban nincsenek, miért talán törökök kalácsot osztogattak Magyarországon?


Az inkvizició valóban nem az Egyház dicsősége, de tudni kell, hogy a középkorban a kor szelleméből kifolyólag, a különféle politikai mozgalmak mindig valamilyen vallási ideológiával jelentek meg. Az eretnek mozgalmak egyben a fennálló állam ellen intéztek támadást. Vajon melyik állam nem tart rendőrséget, s melyik államnak nincs nyomozó szerve, s kínoz meg embereket adott esetben. Sajnálom, hogy az Egyház ebben részt vett, hogy nem sikerült különbnek lennie a világnál.

2014. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

tisztlet mustafa33


azzal együtt, hogy megértem ,sőt egyet értek a felháborodásoddal, és negatív történelmi alaknak tartom kálvint, a hitlességhez, hozzá tartozik, hogy NEM! Kálvin NEM! küldött a tűzhalálba senkit, az ismert esetben Kálvin levélben kérte az illetőt, ne utazzon genfbe mert ott majd meg akarják ölni, és ő(kálvin) nem is fog ennek útjába állni, mikro bebörtönözték, Kálvin éjt nappallá téve vitázott és érvelt vele, mikor pedig emgszületett az ítálet, Kálvin keményen kardoskodott a (kor körülményeihez képest) kíméletesebb halálnem a lefejezés melett, tehát a "kálvin küldte őt mágjára" nagyobb történelemhamisítás mint az első éjszaka joga

2014. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!