Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádámnak és Évának honnan...

Ádámnak és Évának honnan lettek unokái?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, három fiuk volt, Káin, Ábel és Széth.

Milyen nőket vettek feleségül a Biblia szerint? Honnan jöttek azok a nők, ha Ádám és Éva volt az első emberpár?



2014. szept. 10. 13:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Voltak lányai is:

" És telének Ádám napjai, minekutánna Séthet nemzette, nyolczszáz esztendőre, és nemze fiakat és leányokat. "


Isten, amit alkotott, igen jó volt, tehát nem volt genetikai sérülés sem anno. Sem törvény, sem a biológia nem tiltotta testvérek közötti házasságot.

2014. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe jobb nem belegondolni...


Na meg Noénak...?

2014. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de akkor később miért lett halálos bűn a vérfertőzés?

Ádám és Éva, annak ellenére, hogy ők követték el az első és eredendő bűnt, ilyen kivételezettek voltak Isten előtt, akinek egyetlen parancsát is megszegték?

Miért? Nem értem...


(Ha jól emlékszem, a másodikat már nem volt idejük megszegni, de javítsatok ki, ha tévednék!)

2014. szept. 10. 13:45
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez Mózesig nem volt bűn. Az emberiségnek nem voltak genetikai hibái. A közeli kapcsolat azért tiltott ma, mert a hibás gének találkoznak, amik ugyan ott vannak. Ha nem vagy közeli rokonságba, akkor valószínű, hogy a hibás génjeitek nem ugyan ott vannak, így a jó gén "kiváltja" a hibás gént.

Tehát a testvérek szexualitásának gyümölcse nem degenerált gyereket szültek, ahogy ma.

2014. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Noénak, ha jól emlékszem, négy fia volt: Kám, Sém, Jáfet, Yam. De ezek feleségestül szálltak be a bárkába.

A későbbi gyalázat már más dolog, engem az első emberpár érdekel.

2014. szept. 10. 13:50
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ha jól emlékszem, a másodikat már nem volt idejük megszegni, de javítsatok ki, ha tévednék!"


Nem volt második, az élet fájának gyümölcséről szakíthattak volna, de nem kellett nekik.


A tudás fája a törvénykezés, amit ma is bőséggel szakítunk, az élet fája Krisztus, amihez nem nagyon fordulunk ma sem.

2014. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló, ebből még mindig nem derül ki a "miért?"
2014. szept. 10. 13:52
 8/18 anonim ***** válasza:

Tehát Ádámnak szabadott, nekünk nem, és ezt kivételezésnek érzed. Jól értelmezem?


Izrael népe, ha nem tartotta meg a szombatot, és dolgozott, halál járt. Neked nem. Ez nem bosszant fel?

2014. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Ozmium42 ***** válasza:
A keresztények szerint a történelem folyamatos hanyatlás az ideális paradicsomi állapot óta. Ezért.
2014. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen, így gondolom. Minden a nyugalmi állapot felé tart. Ha kiteszel valamit bárhová nem lesz jobb, elrothad, elporlik, stb. Minden, amit látunk, csökevényesedik, és ez alapján gondolom úgy, hogy a genetika sem lett jobb. Anno hibátlan volt, majd elindult a hanyatlás felé.


Nem vitát akarok ezzel kirobbantani, mert ismerem a másik oldalt, évtizedekig voltam abban, de én jelenleg erre a következtetésre jutottam, és nincs szándékom senki véleményét megváltoztatni, és ne próbáljátok az enyémet se.


Ezt azért mondtam el, hogy Kérdező lássad, hogy annak idején miért volt szabad testvéreknek házasodni, és ezt nem csak Ádám gyermekeinek volt szabad, hanem Mózes koráig bárkinek.

2014. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!