Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Kövess engem, és hagyd, hogy...

"Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat. " - Hogy érti ezt Jézus?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 18:43
 1/4 sandor76 ***** válasza:
70%

A szellemiekre utalt.

Akiket elhivott ,hogy kovessek,haladektalanul megtettek.

Viszont sokan akiknek,beszelt es tanitotta oket,nem fogtak meg oket a szavai.

Tehat szellemileg halottak voltak,inkabb a test cselekedeteit tettek,mint mindenki teszi.

Erre mondta;Boldogok akik tudataban vannak szellemi szuksegletuknek.

Ezek az emberek nem ismertek[nem akartak]meg igazabol Istent,csak ugy mondjak,de a tetteik masrol tanuskodnak.

2014. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 openyoureye ***** válasza:
54%
Úgy, hogy ha Jézust követed, akkor nem kell törődnöd a többi emberrel, mert csak az sopánkodik a halál miatt aki nem értette meg, hogy mi jön a halál után. Igazából örülni kellene, hogy valakinek sikerült végre bevégeznie és elhagynia ezt a sárgolyót(hacsak egy időre is). A "halottak temessék el az ő halottaikat." rész azt jelenti, hogy csak az búsul a halál miatt aki maga sem értette meg Jézus tanait.
2014. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megnézed az előtte lévő részt, a fiú azt mondta, hogy előbb eltemeti az apját.


E miatt két magyarázat lehetséges. Az egyik, amit már írtak. A másik, hogy a fiú függött a családjától. Az apja nevelte, talán még el is tartotta, az apja mondta meg a fiúnak, hogy mit csináljon, stb. A fiú azt kérte Jézustól, hogy megvárja, míg apja meghal, és majd utána követi. Tehát az apja nem volt még halott. Tehát mintha azt mondta volna, hogy a halottak várják meg csak, ha akaják, de te élsz, ezért kövess engem. Én vagyok az élet, amit apád kényszerít rád, az halott dolog. Ne a halált kövesd, hanem az életet.

Persze ezzel egy szóval se mondta, hogy vesd meg apádat, szüleidet, hanem azt, hogy cselekedd az életet, kövesd Jézust, add át magad Neki, ne vesztegesd az idődet, mert kifogások mindig vannak és lehetnek.

2014. szept. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Bocsi, hogy vissza megyek a kezdethez, dehát ott jött be a halál az ember életábe, ott van a megoldás is.

Isten azt mondta az első embeerpárnak, ha vétkeznek, "bizony meghaltok", Sátán azt mondta "nem haltok meg".

Amikor megszegték Isten törvényét, a szemében már halottak voltak abban az értelemben, hogy szellemileg már nam gondoskodott róluk.

Ma is ilyen éllapotban van az emberiség Isten előtt. Szellemileg halott. Amikor valaki elkezdi tanulni Isten Szavát(Jézus idejében Krisztus szavát), és teszi amore Isten kéri, például értékeli Krisztus váltságát, és ennek látható bizonyítéka van az életáben, akkor az ember minergy életre kel, és Isten veezeti a "keskeny ösvényen".

Viszont aki hallja Isten Szavát, de visszamegy a hátrahagyott dolgokhoz, az jelképeesen szólva a "halott dolgokhoz" fordul vissza. Olyan dolgokkal tölti meg az életét, amelyek a Krisztus követéséhez képest értéktelenek.

Ahogyan már írták, azt az ifjút meghívta Jézus, legyen a követője, de ő kifigásokat keresett. Ezért válaszolta Jézus az általad idézett szavakat.

2014. szept. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!