Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a kedvenc idézeted a...

Mi a kedvenc idézeted a bibliából?

Figyelt kérdés

2014. szept. 13. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
„Szóljak bár az angyalok nyelvén, ha szeretetem nincsen, olyanná lettem, mint a zengő érc, vagy mint a pengő cimbalom. És legyen bár prófétáló tehetségem, és ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt, és legyen bár oly teljes hitem, hogy a hegyeket áthelyezzem: ha szeretetem nincsen, semmi sem vagyok. És osszam el bár egész vagyonomat a szegények táplálására, és adjam bár át testemet, úgy hogy elégjek: ha szeretetem nincsen, semmit sem használ nekem! A szeretet türelmes, nyájas; a szeretet nem féltékeny, nem cselekszik rosszat, nem fuvalkodik fel, nem nagyravágyó, nem keresi a magáét, nem gerjed haragra, nem gondol rosszat, nem örvend a gonoszságnak, de együtt örvend az igazsággal; mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. A szeretet soha meg nem szűnik; a prófétálások – véget érnek, a nyelvek – megszűnnek, a tudomány – elenyészik. Mert rész szerint való az, amit megismerünk, és rész szerint való az, amit prófétálunk; midőn pedig majd eljő, ami tökéletes, véget fog érni az, ami rész szerint való. Midőn gyermek voltam, úgy beszéltem, mint gyermek, úgy viselkedtem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; midőn pedig férfiúvá lettem, felhagytam azokkal, amik gyermekhez valók. Most tükör által homályban látunk; akkor pedig majd színről-színre. Most rész szerint ismerek, akkor pedig úgy fogom ismerni, amint én is ismert vagyok. Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, ez a három; de ezek között legnagyobb a szeretet.” (1 Kor 13,1-13)
2014. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
János Evang. 13,34-35 "Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt."
2014. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőkből lesznek utolsók, és utolsókból elsők.


No meg ez:


Zsoltárok könyve 37. rész


1.

Dávidé.

Ne bosszankodjál az elvetemültekre, ne irígykedjél a gonosztevőkre.

2.

Mert hirtelen levágattatnak, mint a fű, s mint a gyönge növény elfonnyadnak.

3.

Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj.

4.

Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit.

5.

Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti.

6.

Felhozza a te igazságodat, mint a világosságot, és a te jogodat, miként a delet.

7.

Csillapodjál le az Úrban és várjad őt; ne bosszankodjál arra, a kinek útja szerencsés, se arra, a ki álnok tanácsokat követ.

8.

Szünj meg a haragtól, hagyd el heveskedésedet; ne bosszankodjál, csak rosszra vinne!

9.

Mert az elvetemültek kivágattatnak; de a kik az Urat várják, öröklik a földet.

10.

Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.

11.

A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.

12.

Fondorkodik a gonosz az igaz ellen, és fogait csikorgatja rá:

13.

Az Úr neveti őt, mert látja, hogy eljő az ő napja.

14.

Fegyvert vonnak a gonoszok; felvonják ívöket, hogy a szegényt és nyomorultat elejtsék, és leöljék az igazán élőket;

15.

De fegyverök saját szívökbe hat, és ívök eltörik.

16.

Jobb a kevés az igaznak, mint a sok gonosznak az ő gazdagsága.

17.

Mert a gonoszok karja eltörik, de az igazakat támogatja az Úr.

2014. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ozmium42 ***** válasza:

5. Mózes, 15, 6


6. Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak.

2014. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Ez is:


4Mózes 6:24–26

24 ,Áldjon meg Jehova, és őrizzen meg téged.

25 Ragyogtassa rád arcát Jehova, és találj kegyet az ő szemében.

26 Emelje fel Jehova az arcát feléd, és rendeljen neked békét.’«

és még:

1János 3:19–23

" Ezáltal fogjuk tudni, hogy az igazságból származunk, és meg fogjuk nyugtatni a szívünket őelőtte mindabban, amiben talán elítél minket a szívünk, mert az Isten nagyobb a szívünknél, és mindent tud. Szeretteim, ha a szívünk nem ítél el minket, beszédbeli nyíltságunk van az Isten felé; és amit csak kérünk, megkapjuk tőle, mert megtartjuk a parancsolatait, és azokat tesszük, amik kedvesek a szemében. Igen, a parancsolata az, hogy higgyünk a Fiának, Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan parancsolatot adott nekünk."

2014. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!