Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kategóriába esik az az...

Milyen kategóriába esik az az ember?

Figyelt kérdés
Aki azzal dicsekedik, hogy mennyit tanult és mennyit tanulmányozta a Bibliát de egy idő után félresiklik és eretnek tanításokat kezd el írni.
2014. szept. 13. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Mi a kérdés? Olyan ember akinek megváltozott a világképe.

Azt is mondhatnánk akár, hogy megvilágosult, csak akkor kérdéses volna, hogy hol az igazi sötétség.

2014. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kzs ***** válasza:
45%

@ Kérdező


Ez, amiről írsz, nem más, mint hamis prófétálás: tudja hogy amit tanít az nem igaz, de mégis tanítja.

Hamis prófétálás.

Komoly bűn, de meg lehet térni belőle (sőt, meg is kell!)

2014. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 defi@nt ***** válasza:
67%

Szerintem ebbe:


"Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.


Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.


Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek"


Balgatag=ostoba, bolond csak régebbi kifejezés.


Viszont a kérdésed úgy tűnik 2 részből áll. Az eretnekségben számottevő makacsság, ellenszegülés és egoizmus is van nem csak "félresiklás" és gyakran haszonleséssel és vallásos materializmussal párosul, amit "egyesek" előszeretettel váltanak "aprópénzre" (vagy milliárdokra, akár euroban)

2014. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ez a kérdés rólam szól, a kérdező felszólított egy másik kérdésnél, hogy korrigáljam a tévedéseimet, de miután sajnos nem tudott magyarázatot adni az általam felvetett kérdésekre, így próbálja igazolni a meggyőződését, miszerint én eretnek vagyok. Nos szeretném leszögezni, hogy én nem dicsekedtem, és szomorúnak tartom, ha valaki valódi érvek helyett mások minősítésével, és beskatulyázásával védekezik valódi kommunikáció nélkül.


Üdv. Péter

2014. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


" tanulmányozta a Bibliát de egy idő után félresiklik" a kérdésednek erre a részére szeretném leírni neked, mi az Isten véleménye az ilyen emberről:

Titusz 1:16

16 Nyilvánosan kijelentik, hogy ismerik Istent, de a cselekedeteikkel megtagadják őt, mert utálatosak és engedetlenek, és semmiféle jó cselekedetre nem alkalmasak

2014. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

bocsi nem jó gombot....


Zsidók 10:26, 27

26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás és tüzes féltékenység, amely meg fogja emészteni az ellenszegülőket"


2Péter 2:21,22 21 Mert jobb lett volna, ha nem ismerik meg pontosan az igazságosság ösvényét, mint hogy, miután pontosan megismerték, elforduljanak a nekik átadott szent parancsolattól. 22 Az történt velük, amit az igaz példabeszéd mond: „Az eb visszatért a maga okádásához, és a megfürdetett disznó, hogy a sárban hemperegjen.”

2014. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!