Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltakoznak a scientológ...

Miért tiltakoznak a scientológia ellen?

Figyelt kérdés
Tudtok erről a vallásról valamit? Mi a lényege? Én csak azt tudom, hogy Tom Cruise ebben hisz. Ez avalami szektás dolog?
2014. szept. 14. 14:10
1 2
 1/16 Napfonat ***** válasza:
100%

Veszélyes szekta! Ha egyszer a karmaik közé kerülsz, soha többé nem tudsz kiszabadulni!

Számos országból ki vannak tiltva!

2014. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy pénzéhes manipulatív szekta.
2014. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szcientológia egyrészt áltudományos, mert még mindig az agy 10%-ig kihasználásának mítoszát hirdeti, aminek nincs valóságalapja:


[link]


Emellett nem csak értelmetlen dolgokat hirdetnek, hanem veszélyes is. Készült egy német film arról, hogy egy családot hogy tettek tönkre. Az a film hűen ábrázolja a szcientológia valódi arcát.

2014. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kzs ***** válasza:
100%

Minden eddigi válaszolóval egyetértek.


Annyit fűznék hozzá, hogy a szcientológia nem vallás.

Nincs köze se a kereszténységhez, se más vallásokhoz.

Számukra mellékes, hogy az illető hisz-e Istenben, vagy nem.


Lényeg az illető minél jobban történő manipulálása, erkölcsi-anyagi kizsákmányolása.

Egy időben nálunk is volt valami "dianetika" nevű szórólap (ha jól emlékszek a nevére), de mostanában már nem dobják a postaládába. (nem is kell!)

-------------

@ Kérdező

Nemcsak hogy szektás dolog, hanem szekta a javából. Óvakodj tőle!

2014. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Eszem ágába sincs hozzájuk fordulni...csak furcsállom, hogy van egy jó pár híresség is közöttük, Tom-ról azt írjájk, hogy ő tényleg hiszi, hogy ő a világ megmentője, enyire kimosták az agyát? Aztán ott van John Travolta, Will Smith, ezeket zsarolják, vagy tényleg ennyire könnyű manipulálni az embereket?
2014. szept. 14. 15:12
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. szept. 14. 15:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikaiakat szerintem nagyon könnyű megvezetni, a hírességeket még inkább, főleg, ha a saját egojuktól nem látják át a lényeget.
2014. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Mint minden más egyház, egy gazdálkodó szervezet, intézményesített vallás. Vallásossá tesznek hiszékeny embereket, majd ebből anyagi hasznot hajtanak.


(De a keresztény egyház is ezzel a koncepcióval működik, ahogy az összes többi)

2014. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=tWNuOPEVk0U

https://www.youtube.com/watch?v=xXNvDk0Qb-w

https://www.youtube.com/watch?v=zNeXUuUUEF0


Én és haverom,még általános iskola idején elmentünk egy utcán hirdetett ingyenes önismeret tesztre.kitöltöttük,értékelték,aztán aláírtunk egy papírt,hogy fogunk még menni.otthon nézte anyu a papírt,és mondta,hogy sürgősen felejtsem el,kis betűvel rá volt írva,hogy "szcientológiai egyház"A tesztet értékelő hölgy amúgy furcsán viselkedett,ideges volt.Aztán felhívtak,hogy fizessek be könyvekre.Nem fizettem be,írtak levelet,nyálas dumával,hogy ha nem tudom egyben fizetni,akkor törleszthetem is.Aztán szerencsére leszálltak rólam-még idejében elkerültem a bajt.

2014. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az én főnöknőm ezzel foglalkozik, de évek óta nem fizet túlórát a dolgozóinak. Engem is átvert, meglopott, visszaélt a szeretetemmel, bizalmammal.
2014. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!