Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki Jézus Krisztus? Teremtmény?

Ki Jézus Krisztus? Teremtmény?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 20:17
1 2 3 4
 11/33 KZitus ***** válasza:
13%

Szervusz


"Ki Jézus Krisztus? " -

Isten egyszülött Fia, Jehova egyetlen olyan Fia, akit egyedül teremtett meg. Ez a Fiú az egész teremtés elsőszülöttje. Minden más az égben és a földön általa lett megteremtve. Ő a világegyetem második legnagyobb személyisége. Ő Jehovának az a Fia, akit a földre küldött, hogy váltságul adja életét az emberiségért, így lehetővé téve, hogy Ádám utódai közül mindazok, akik hitet gyakorolnak benne, örökké élhessenek. Ugyanez a Fiú, miután visszakapta égi dicsőségét, most Királyként uralkodik, és hatalmat kapott, hogy minden gonoszt megsemmisítsen, valamint hogy megvalósítsa Atyja földre vonatkozó eredeti szándékát. A Jézus név héber alakja azt jelenti: ’Jehova megmentés’; a Krisztus a héber má·sí′ach (Messiás) szó megfelelője, jelentése: ’felkent’.

2014. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
13%

A jelenések 3:14-ben Jézus beszél a gyülekezethez:


"A laodiceai egyház angyalának ezt írd: Ezt mondja az Amen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének kezdete."


Ezt nagyon nehéz lenne másként érteni, mint úgy, hogy a teremtés kezdete Jézus volt. (Ő mondja saját magáról.) Mindez az égben történt, mielőtt bármi más megteremttetett, különben nem lenne ő kezdet. Semmivel nem lehet igazolni, hogy magáról, mint Teremtőről beszélt volna Jézus, aki saját magát teremtette meg. Isten teremtéséről van szó a versben. A teremtésnek és Istennek hű és igaz tanúja Jézus.

Nem egyezik azzal sem, hogy Jézusról csak emberként való megszületése óta beszélhetnénk teremtményként, mert akkor szintén nem ő lenne a teremtés kezdete, hiszen rengetegen éltek előtte a földön.


Ez csak egy bibliavers. Számtalannal lehetne még igazolni, hogy Jézus teremtmény és nem Teremtő.

2014. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Ja, 44%-os, csakhogy ezzel az a bibi, hogy a kezdetként fordított szó, ami a ἀρχὴν, nemcsak egyszerűen kezdetet jelent, hanem eredetet, fejedelmet is. Tehát a világ teremtésének eredete, fejedelme.


Például Júdás 1;6-nál nézd csak meg, hogy Károli milyen szót is használ?

"És az angyalokat is, a kik nem tartották meg FEJEDELEMSÉGÖKET (ἀρχὴν)... "

(Érdekességképpen, az újvilág ebben az esetben, ami a Jelenések könyvében kezdetként fordítódik, Júdásnál "állásukat"-ként fordítja.)


Én is szeretem úgy értelmezni, hogy kezdet, de nem helyes erre a részre támasztani ilyen komoly hitelvet.


Károliba így van:

Jn 1,18

Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Az újvilágba így:

Istent egy ember sem látta soha; az egyszülött isten, aki az Atya keblénél van, az szolgált felőle magyarázattal.


És helyesen, mert a görögben Isten van. Speciel nem megkülönböztetve kisbetűvel, amit az újvilág (ismeretlen) fordítói különböztettek meg.

2014. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Ez igaz, 13-as, nem is ezen az egy versen alapszik a tanítás. Ha a kútforrást, eredetet vagy fejedelmet nézed is, nem változtat a vers értelmén, mivel nem Isten beszél a gyülekezethez, hanem Jézus. Most itt érvként állhat elő, hogy Jézus egyenlő Istennel, de azért nem áll meg ebben az esetben az érv, mert akkor a tanú kihez hű, miről tanúskodik? A Jelenések 1:5 erősíti meg:

"és Jézus Krisztustól, a hűséges tanútól, a halottak elsőszülöttétől és a föld királyainak fejedelmétől!"

2014. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok háromsághívő, ezt leszögezném, de az, hogy Jézus Krisztus a hűséges tanú, a halottak elsőszülötte, és a föld királyainak fejedelme, még lehet egylényegű (én sem szeretem és értem ezt az értelmetlen szót, de ez van...) az Atyával.
2014. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

OK. Ha Istenre tudunk úgy gondolni, mint a halottak elsőszülöttére, akkor biztos így lehet.

Igen, ez az 'egylényegű' szó érdekes. Ebbe aztán minden belefér. Akár az is, hogy mi is egylényegűek vagyunk az Atyával, ha már arról olvashatunk, hogy legyünk vele egyek, mint ahogy Jézussal, aki egy az Atyával, úgy mi is egyek legyünk stb. Még mi is Istenek vagyunk, a Magasságbeli fiai a Zsoltárok 82:6 szerint. A lényegünk Istentől van, az ő tulajdonságait hordozzuk. Ja, és teremtmények vagyunk mi is. :)


A kérdéshez talán hasznos azokat a bibliaverseket megnézni, ahol Jézus meghatározza magát, hogy ki ő. Így nincs az a félreértés, hogy ki, mit mond róla.

2014. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Vajon miért felejti el minden Háromság tagadó, hogy Jézus emberré lett? Hogy amikor írtak róla, akkor ember volt? Olyan sokszor megkérdetem már, de még egy értelmes választ sem kaptam. Isten fia, ember. Mert emberré lett, hogy el tudja hordozni a bűneinket. Még azokat a bűnöket is, amik tagadják őt. :(
2014. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"Vajon miért felejti el minden Háromság tagadó, hogy Jézus emberré lett? "


Ez így magába úgy is belefér, hogy mint angyalok fejedelméből lett ember. Tehát ez így magában nem bizonyíték semmire sem.

2014. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Azt azért hozzátenném, amit szeretnek belemagyarázni, hogy angyalok fejedelme nem egyenlő az angyallal.


Durva példa, de a munkások ura nem munkás, ahogy a parasztok ura sem paraszt.

2014. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 szp72 ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha figyelmesen elolvastál minden választ, akkor magad is láthatod, hogy két nagy párt van. Az egyik szerint Jézus teremtmény, valamikor nem volt, s alá van vetve az időnek.


S van a másik nagy párt, akik szerint:

A Fiú az Atyától született az idő kezdete előtt.

Isten az Istentől, Világosság a Világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől. Született, de nem teremtmény:

az Atyával egylényegű,és minden általa lett.


Én a másodikat hiszem, már csak azért is, mert az első ellentmondásos. A Fiú nem lehet a legnagyobb s a legelső teremtmény, ha még az idő is nagyobb s régibb nála.

2014. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!