Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek a Diablo 3-ról (játék)?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, mit gondolhatnak a keresztények egy gyilkolós démonos játékról. A 2-ről is lehet véleményt írni ha ismeri valaki.

2014. szept. 21. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem szoktam játszani most már egyáltalán.

De semmi kifogásom nincs egyetlen brutális játék ellen sem. Legyen benne sok szex vagy sok vér. :D

2014. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyengébb, mint a kettes.
2014. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első... te keresztény vagy? :"D
2014. szept. 21. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kerdesekkel fogok valaszolni, de te keresztyen hivo vagy? Mert ha igen, akkor szerinted ez a jatek epiti a kapcsoatodat Istennelvagy rombolja? Isten dicsoseget szolgalja?
2014. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem vagyok hívő, pontosan ezért kérdezem, mert kíváncsi vagyok mit gondol az aki igen.

Legfőképpen azért mert ebben a játékban nem emberek öléséről vagy haszontalan mészárlásról van szó mint sok esetben, a cél gyakorlatilag a "gonosz" elpusztítása. Démonokat, boszorkányokat kell ölni. Viszont míg az ellenfél között vannak a keresztény hitben is szereplő alakok mint Belial, arkangyalok, "ismert" démonok, nincs keresztes lovag vagy akármi. A monk vallásos karakter ugyan és szerintem a crusader is némileg, de nem a keresztény isten az istenük, sőt, a monknál speciel többistenhit van. Meg ott van még a sámán, a barbár, a második részben a nekromanta és a gyilkos...

2014. szept. 21. 16:32
 6/9 A kérdező kommentje:
mondjuk ugyan ezt lehetne kérdezni a sátánistáktól is xD
2014. szept. 21. 16:37
 7/9 anonim válasza:

A kérdést már valahol láttam és akkor is marhaságnak gondoltam. Nincs ennek semmi köze a hithez vagy valláshoz. A játék és vélemény szempontjából irreleváns tényező. Mit vársz? Flamewart, hogy jól lepontozhass mindenkit?


Amúgy te hány éves vagy, hogy ilyen kérdéseket komolyan gondolsz? :)

2014. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsó, nem szoktam lepontozni, fel is csak ha valami nagyon haszos és értelmes választ kaptam.


Élőben találkoztam már olyannal aki minden játékot elítélt, amiben bármit is meg kellett ölni, a vallása miatt. És pont ez a játék merült fel példaként. De ő nem fejtette ki túl bőven hogy miért gondolja ezt, így gondoltam itt majd lesz valaki aki megteszi, akár pozitív akár negatív véleményt illetően.


Egyébként hogy érted hogy hány éves vagyok, hogy ilyeneket komolyan gondolok? Miért, egy kérdést (ami nem fake és nem a humor kategóriában van) lehet nem komolyan gondolni? :)

2014. szept. 23. 16:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet. Sajnos vannak trollok a kérdéseknél is.

Amúgy néhány keresztény próbált válaszolni, de nem igazán jött össze nekik. Nem hiszem, hogy Jézus bárhol is említi a játékokat.

2014. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!