Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásukat gyakorló keresztény...

Vallásukat gyakorló keresztények! Ti mennyire tartjátok a kereszt- és bérmaszüleitekkel a kapcsolatot? Mi volna az ideális, ha a lakhelyek közötti távolságot figyelmen kívül hagyjuk?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Vallásukat gyakorló katolikusokról hallottam már, de vallásukat gyakorló keresztényekről még nem... csak hitüket gyakorló keresztényekről, de itt lesz egy bibi: a keresztény hitben sehol (ahogy a Bibliában sem) nincs szó egyátalán keresztszülőről vagy bérmaszülőről...
2014. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keresztszülőm nincs, a bérmaanyámmal pár havonta szoktam beszélni, illetve ha valami nagyobb esemény van (pl. szalagavató, ballagás, diplomaosztó), akkor mindig meghívtam és ezután is meg fogom.

Egyébként szerintem havonta találkozni lenne ideális.

2014. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy lesz olyan, aki nem tud a konkrét kérdésre válaszolni, de azért oltogat. Remélem, ez legalább boldoggá tett. :)


Várom mások válaszát, akik a kérdésre válaszolnak.

2014. szept. 24. 17:58
 4/6 A kérdező kommentje:

Korábbi hozzászólásom az első válaszra értendő.

Gondolom, a második hozzászólás azzal közel egy időben érkezhetett. Azt köszönöm szépen! :)

2014. szept. 24. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:

@Kérdező, azt nem hiszem nem igazán értetted meg az első kommentelő válaszát.


A probléma a kérdéseddel az, hogy feltételezed, hogy aki keresztény, annak mindenképpen lennie kell kereszt- illetve bérmaszülőnek. Ezek azonban csak egyházi hagyományok, amely köszönőviszonyban sincs a valódi, Szentíráson alapuló kereszténységgel. A Biblia nem tanít sem a bérmálkodásról, sem a béramszülőkről, sem gyermekkeresztségről, sem pedig a keresztszülőkről. A Szentírás a saját döntésen alapuló, teljes alámerítkezéssel történő felnőttkeresztséget tanítja.


Ezek római katolikus hagyományok, tehát nekik kell feltenni ezt a kérdést.

2014. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A római katolikusok is keresztények, illetve a reformátusok is keresztények (csak utóbbiak esetében nincs bérmaszülő, de keresztszülő van).


Én azt gondoltam, hogy a kérdésemből kiderül, hogy elsősorban katolikus keresztényekhez írtam, másodsorban pedig olyan keresztényekhez, akiknek legalább keresztszülei vannak...


Ezek után, hogy egyértelműsítettem a kérdésemet, remélem, alábbhagy a válasz helyetti beszólogatás.


Ha mégsem érthető még valami a kérdésemet illetően, akkor kérdezz pl. Köszönöm szépen! :)

2014. szept. 24. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!