Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedvenc Bibliai idézetetek,...

Kedvenc Bibliai idézetetek, vagy versetek?

Figyelt kérdés
Pár mondatban fogalmazzátok meg, hogy miért is! Hozzáteszem nem az érdekel milyen vallásbeli vagy milyen idős vagy jársz e összejövetelekre! Mindenki személyes véleménye érdekel!
2010. jan. 20. 23:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

kedvenc idézet? hm.

"nincsen isten"

2010. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Pál szeretet himnusza, mindig erőt ad, és ha valami bajom van azt mormolom, olyan jól hangzik magyarul_!a rímei is!
2010. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
1 Kor. 13.4-7 A szeretet hosszútûrõ, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt, Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal; Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltûr.
2010. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

"Grádicsok éneke. Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem.

Az én segítségem az Úrtól van, a ki teremtette az eget és földet.

Nem engedi, hogy lábad inogjon; nem szunnyad el a te őriződ.

Ímé, nem szunnyad és nem alszik az Izráelnek őrizője!

Az Úr a te őriződ, az Úr a te árnyékod a te jobbkezed felől.

Nappal a nap meg nem szúr téged, sem éjjel a hold.

Az Úr megőriz téged minden gonosztól, megőrzi a te lelkedet.

Megőrzi az Úr a te ki- és bemeneteledet, mostantól fogva mindörökké!" (Zsoltárok 121)


"Mindenre van erőm a Krisztusban, a ki engem megerősít." (Filippi 4:13)


"Mert nékem az élet Krisztus, és a meghalás nyereség." (Filippi 1:21)


"Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!" (Ézsaiás 43:1b)

2010. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is a Szeretethimnusz. Mikor először olvastam, azt kívántam, hogy bárcsak így érezném ezt az érzést. Hát, megkaptam... Nem gondoltam át eléggé, hogy ez mivel is jár, de az igazság az, hogy akármilyen nehéz - mert nehéz - így szeretni, ez a legtisztább érzés a világon, és nagyon jó átérezni is, nem csak ismerni olvasatok alapján. :-)


Római katolikusnak vagyok keresztelve - de jobban szeretem hívőnek vallani magam - járok misére, de szelektálok - tudom, hogy sok az álszent, velük igyekszem nem azonosulni.


Amúgy én alapból kíváncsi ember vagyok, a többi hitvilág is érdekel. Ha lenne időm és nem számítana a pénz, régészkednék, kutatnám a kultúrákat, hitvilágokat. :-) Egyelőre marad az általános ismeret.

2010. jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

Még van egy, ami tetszik, de kizárólag a Bolyki Brothers előadásában:


http://www.youtube.com/watch?v=Br6T2uI__YA

2010. jan. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
"Miként az eb megtér a maga okádására, úgy kettőzteti meg a bolond az ő bolondságát."
2010. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Az enyém:

"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket." (Zsid. 4:7).

Okok:

- A szakdolimat Dániel könyve 5. fejezetéből írtam, és ez az igevers foglalja legjobban össze - mintegy esszenciaként - ennek a történetnek a mondanivalóját,

- Úgy gondolom, hogy a megtérés a legfontosabb dolog az ember életében, ez egy olyan döntés, amit - ha Isten szól - nem szabad halogatni, mert az életed múlhat rajta.


Üdv. Péter

2010. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Kedves első! Az idézeted nem teljes, a zsoltár vers így van: Azt gondolja magában a bolond, nincs Isten. És ez így már tényleg benne van a Bibliában.



A Jézusba vetet hit reményt ad. Hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Valóban ahogy Jakab fogalmaz ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott cselekedetek nélkül!

Bátorítalak titeket saját véleményetek kifejtésére is! Eddig jól használtátok csak így tovább!

2010. jan. 21. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!