Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van aki hajlandó higgadtan...

Van aki hajlandó higgadtan beszélgetni keresztényként velem, mint ateistával?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 22:34
1 2
 1/12 sandor76 ***** válasza:
45%
igen,kerdezz.
2014. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ugye Isten a keresztények szerint minden tudó és tökéletes? De már a Biblia elején ezzel ellent mondásba ütközünk, ugyanis a teremtés közben az egyik nap megpihen, és ha tökéletes akkor mér lenne szüksége pihenésre? (1. bocs ha nem írok helyesen diszgráfiás vagyok, 2. szólj ha már bántó lenne)
2014. szept. 27. 23:08
 3/12 szp72 ***** válasza:
100%

Sokféle keresztény van, nem tudom melyik típusára gondoltál, amelyik mindent szó szerint ért a Bibliából?

Én például nem gondolom, hogy a hatnapos elbeszélés részleteiben is valóságos történeti esemény lenne, s természetesen az Istennek nincs szüksége pihenésre. A Biblia tele van antropomorfizmussal, vagyis sok esetben úgy beszél róla, mint egy emberről, akinek szeme, szája, karja stb.-je van. Aki elfárad, megharagszik, kiváncsi vagy éppen megbán valamit. Ezek képek, vagyis a lényegi mondanivalója nem a szószerintiségben van.

2014. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Kedves BranerMayster!


A Teremtéstörténettel kapcsolatosan azért valóban érdemes néhány dolgot tisztázni. Isten nem azért teremtette hat nap alatt a mi világunkat, mert nem tudta volna egy szempillantás alatt megtenni. A Szentírás szerint számára "ezer esztendő annyi, mint a tegnapi nap, és mint egy őrjárási idő éjjel." (Zsoltárok könyve 90:4). A Teremtő Isten kívül helyezkedik az idő fogalmán ezért is jelenti ki magáról, hogy "én vagyok Isten és nincsen több, Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos. Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, amik még meg nem történtek, mondván: tanácsom megáll, és véghez viszem minden akaratomat." (Ésaiás próféta könyve 46:9-10)


Miért éppen hat napig tartott a Föld teremtése és „nyugodott meg” Isten az utánuk következőn, a hetediken? A Tízparancsolat IV. parancsolatában olvashatunk erről. Itt mondja meg az, aki a két törvénytáblát Izráel népének adta, hogy a teremtés miért történt ilyen módon. Mert ezzel örök példát, mintát kívánt szolgáltatni az ember számára életideje elrendezéséhez, a helyes életritmus kialakításához. „Hat napon át munkálkodjál és végezd minden dolgodat, de a hetedik nap az Úrnak, a te Istenednek szombatja...” – hangzik a parancsolat kezdete (2Mózes 20,9–10). Munka és teljes megpihenés váltsa így egymást az életben! Így osszuk be időnket, amely alapja életünknek. Békés, kiegyensúlyozott lesz ezáltal az ilyen élet. Képes a megértésre, a fejlődésre, a szeretetben való erőgyűjtésre. A Teremtő annyira szerette teremtményeit, hogy magával a teremtés módjával és lefolytatásával is közel akarta hozni számukra azt, hogy „Őhozzá hasonlatosak” lehessenek.


Üdv. Péter

2014. szept. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Attól hogy ateistának vallod magad, még fogalmad sincs hogy mi hozta létre a világegyetemet, az életet, és hogy egyáltalán mi ez az egész, vagy mi értelme van ennek az egésznek. Kvantumfizikusok szerint is valaminek teremtenie kellett ezt az egészet. Viszont kell léteznie egy embernél fejlettebb felsőbbrendű tudatnak ami mindezt megtervezte, hiszen véletlen nem jöhetett létre. A biológia rendkívül bonyolult, az ember 10 ezer év múlva se tudna ilyet létrehozni. Számunkra az Isten azt jelenti, akinek felettünk korlátlan vagy legalább is nagy hatalma van. Attól függetlenül még neki is lehet Istene, hiszen a világegyetem rendkívül nagy, és az egész naprendszer csak egy jelentéktelen porszem benne.
2014. szept. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdezö, amikor Isten megteremtette az embert, aztán mondta "hogy megpihent"


A Földdel kapcsolatban abba hagyta a teremtést, és a hetedik napot megszentelte


Ez nem jelenti azt hogy semmit sem csinál. Jézus Krisztus tudod mit mondott? Az én Atyám állandóan munkálkodik....


Az igazság az, hogy mi itt Földi lakók távolról sem vagyunk képesek sok mindent megérteni.


Ha valami "nagy" dolgot megértünk, sokszor rájövünk, hogy hiába tanultuk meg az iskolában, lehet hogy sok minden egészen másként van.


Engem eléggé megrázott /azért mert elhittem/ ...hogy állítólag még sem léteznek "fekete lyukak"... Hawkins-ra sok fiatal felnéz nézeteiért, és az utóbbi idökben olyanokat olvasok róla, hogy meglep....például állítólag, ha lehet egyáltalán a médiának legalább néha valamit elhinni, hogy Hawkins hisz a földönkívüli életben. /Az ö dolga, és állítólag fél a hadron ütközötöl/


Tudom, nem ezt kérdezed, csak azért írom, hogy mint emberek korlátozottak vagyunk nagyon.... sok mindent nem fogunk fel, még azt sem hogy hol a univerzum vége, mi van utánna....stb. Minél jobban hisszük, hogy milyen okosak vagyunk, idönként annál nevetségesebbé teszük magunkat...... jéééé megint jönnek a 0-k /gondolom százalék, vagy még alszonak :D :D /

2014. szept. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Aki normálisan válaszolt az 1. kérdésre annak köszönöm az 5. kérdező nem tudom h mit akart de neki üzenném, hogy már most tudnánk embert elő állítani klónozással csak sajnos ez még illegális. A többi dologra amit mondott nem kívánnék reagálni mert abból csak veszekedés lenne. A többi értelmes embernek meg itt az új állítás: Nem hiszem, hogy létezik egy igazi, gondolkodó Isten, aki feljegyzi minden madár halálát Ausztráliában, vagy minden bogárét Indiában, egy Isten, aki nagy aranykönyvébe beleírja minden bűnünket, és ítélkezik felettünk, amikor meghalunk - nem akarok egy olyan Istenben hinni, aki szándékosan rossz embereket teremt, hogy aztán szándékosan elküldje őket megsülni a pokolba, amelyet szintén ő teremtett -

Stephen King

2014. szept. 28. 12:08
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

"hogy már most tudnánk embert elő állítani klónozással csak sajnos ez még illegális."

Ne abból állíts elő amit Isten teremtett és fent tart, hanem a semmiből, ott kezdődik a tudomány.

A Péter válasza szerintem helyénvaló.

2014. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szp72 ***** válasza:
53%

Tulajdonképpen én sem hiszek egy ilyen istenben, egy másmilyenben igen.

Nem hiszem, hogy Istennek fel kéne jegyeznie bármit is egy nagy könyvben, tudja ezt ő anélkül is. Valóban vannak ilyen szövegek a Bibliában, hogy Isten beír vagy kitöröl valamit egy könyvből, de ezek mint mondtam antropomorfizmusok, a szerző így tudta érzékeltetni, képletesen megjeleníteni, hogy Istennek mindenről tudomása van, és semmit se felejt el.

Miért baj az, ha Isten ítélkezik felettünk, ha egyébként az igazságos és irgalmas?

Isten nem teremt szándékosan gonoszakat, s nem akar senkit se direktbe a pokolba küldeni. Ő ugyanis "azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és eljusson az igazság ismeretére." (1Tim 2,4)

2014. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sandor76 ***** válasza:
52%

Ne higgyel semmibe,csak jarj nyitott szemmel.

Figyeld meg,mit tesz az ember nap mint nap.

Reggel felkel,eszik iszik,csinal valamit[mindegy munkahelyen,vagy otthon],talan jol erzi magat talan nem.

Az egesz elete alatt ezt teszi.

Probalj ezen valtoztatni,ha tudsz!

Nem tudsz.

Ezekre mind szuksegunk van.

Kell az elelem,a pihenes,a mindennapi elfoglaltsag.

Gondolkodj el meddig mehet ez igy?

pl;Ne egyel harom napig mostantol.De komolyan!

Aztan ehetsz,de honnan van amit meg fogsz enni,azonkivul,hogy a boltba vetted.

Minden noveny csak ugy no magatol,de hogyan?

Ezek moge a kerdesek moge kell latni.

Az hogy nem fogadok el valamit,meg nem jelenti azt,hogy nincs is.

Csupan nem vizsgaltunk meg olyan tenyeket amik ravilagitanak eggyes dolgokra,amik nem mukodhetnek maguktol.

Az pedig amikor egy neves ember kijelent valamit,vagy megall,vagy nem.

De az se azert,mert o tudta biztosan,hanem mert beletrafalt.

Ha eltalalta,hires lessz,ha nem elfelejtik mint elmebeteget.

De eggyik se tudja pontosan mi tortenik,csak talalgatnak.

A hat napos teremtest pedig jol meg kell vizsgalni ahhoz,hogy tudjuk ugy lehetett-e vagy nem.

Ezert bele se megyek itt es most.

Ez a vilag nagyon rohan,neha meg kell allni es gondolkodni,mi miert van.Nem konnyu.

2014. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!