Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagy szentségtörés, ha reformá...

Nagy szentségtörés, ha reformátusként katolikus nyakláncot hordok?

Figyelt kérdés
Református vagyok, de mindig is tetszett a katolikus vallás. Szabad ilyenkor kereszt nyakláncot hordani?

2014. szept. 28. 08:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a "református" és egyéb megnevezések csak címkék.

A lényeg ez: Krisztust befogadtad-e igazából? Krisztusi vagy-e, vagy törekszel-e rá?


Amennyiben nem divatból, puszta ékszerként akarod viselni, hanem egy szimbólumként, szerintem akkor nincs vele semmi gond.


Én azt nem szeretem, amikor valaki csak ékszerként vagy divatból visel ilyet (közben pedig ugyanúgy van más vallási jelképe is medálként és mikor melyiket majmolja.)


Egy Római Katolikus

2014. szept. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Viseld egész nyugodtan, bár pont a reformátusok nem használnak jelképeket sem magukon, sem a templomaikban
2014. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Valószínű, hogy a Kérdezőt gyermekkorában keresztelték meg reformátusnak. De ő maga a katolikus vallás felé húz a szíve mélyén.


Én 20+ évig protestáns körökben mozogtam, protestáns istentiszteletekre jártam, aztán tanulmányaim után, belső indíttatásból a római katolikus vallásra tértem át.


Egy Római Katolikus

2014. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyáltalán nem divatból hordanám, hanem mert jó érzés, ha rajtam van a kereszt. Tudom, hogy a reformátusok elvetik a szimbólumokat, éppen ezért kérdeztem, de akkor szerintetek lehet.
2014. szept. 28. 09:34
 5/16 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: igen, ez így van. Gyerekkoromban lettem református, de már rég szeretnék átkeresztelkedni.
2014. szept. 28. 09:36
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem sértésből írtam egyik válaszomat sem.

Csak tapasztaltam néhány embernél, hogy divatból hordja, és én szerintem az nem szép dolog...

Remélem, nem vetted magadra. :)


Én sem hordok olyan jelképet, amihez semmi közöm. Tiszteletben tartva meghagyom azt azoknak, akiknek valóban jelent is valamit.


Ha már református vagy, akkor nem "átkeresztelkedned" kell, ugyanis egy keresztség van, az megismételhetetlen.

Ha szeretnél katolikus lenni, akkor katolizálnod kell, amihez részt kell venned egy felkészítőn, ahol megismerheted a katolikus tanítást, és azután bérmálkozol.


Ez az eljárás folyamata.


Egy Római Katolikus

2014. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló: köszönöm a felvilágosítást és nem vettem magamra!:) Annyit én is tudtam, hogy csak egy hosszú folyamat után lehetek katolikus.
2014. szept. 28. 10:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem feltétlenül hosszú az!

Ez inkább plébániától és atyától függ.


Van olyan ismerősöm, aki harmadik éve készül.

Először nekem is azt mondták, hogy egy tanévtől - három évig is eltarthat a folyamat.


Közben én több katolikus közösségben megfordultam.

Majd az egyik atyával sikerült mélyen és őszintén elbeszélgetni. Nem húztuk el, mint a rétestésztát.

Felmérte azt, hogy milyen szándékból akarom felvenni a vallást, továbbá azt is, hogy mennyire ismerem.

Végül hat hónap után ő bérmált meg. :)


Egy Római Katolikus

2014. szept. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Miféle szentséget törnél?
2014. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
80%
Az üdvösséged nem ettől függ, hanem attól, hogy a szívedben mi van, pontosabban Ki van...
2014. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!