Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik isten?...

Szerintetek létezik isten? Mármint meghallgatja imáinkat minden esetben? és teljesíti azokat, ha szívből kérjük? Vagy ő megérzi, ha valaki nem teljes szívből imádkozik valamiért?

Figyelt kérdés

sokszor imádkoztam. katolikus vagyok, s egy párszor kértem, s ő megadta. hálás voltam érte. mindig is. mondt nem önző akartam lenni, csupán azt akartam, hogy valakinek jobb legyen. azért imádkoztam.

de most, egy hete kb imába foglaltam egyik érzésemet, de ő nem hallgatott meg.

vagyis semmiféle jelét nem mutatta ennek.


most akkor a nőkre nem figyel oda, vagy hiába kértem, azt látta, hogy nem akarom teljes szívemből a segítségét abban a dologban?

pedig őszintén és tisztán gondoltam. komolyan gondoltam, nem egyfajta humbukként.


igaz, templomba nem járok, de azért hiszek benne. bár nem úgy, ahogy a Jehova Tanúi. ők szerintem egy kicsit túlreagálják. igazuk van abban, hogy segít, de ez a paradicsom dolog.. furcsa.


ja, bocsánat, senkit nem akartam ezzel megbántani. !!!!


ez az én véleményem.


szóval, a kérdésem az lenne, direkt nem hallgatott meg, és direkt nem segített nekem?


pedig nagyon nagy szükségem lett volna rá (Istenre), az ilyen nehéz időkben.


2014. szept. 28. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"most akkor a nőkre nem figyel oda"


Merthogy most nő vagy?

Korábban meg, mikor még odafigyelt rád, akkor még férfi voltál?

2014. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

milyen primitív.. nem, akkor is nő voltam... tudod, nem pasinak születtem >.<

nemrég mégy lány voltam.. mostmár nő vagyok. ragozzam még? trollkodni én is tudok, kedves #1!

2014. szept. 28. 21:09
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én azt gondolom, hogy Isten nem egy adott személy, hanem egy felsőbb erő, amit többféle néven neveznek.
2014. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

és akkor ott van, ha másért imádkozok, ha magamért akkor meg nem?

önző lennék? nem hinném! csak kértem, hogy segítsen, de nem tette. akkor ezek szerint csak véletlen volt, hogy 'segített'?

2014. szept. 28. 21:18
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Isten minden emberre figyel, különösen azokra, akik hozzá fordulnak, hiszen Jézus maga mondta, hogy aki hozzá megy, azt semmiképpen ki nem veti (Ján 6,37). Azonban csak azok az imák kerülnek meghallgatásra, amelyek összhangban vannak Isten akaratával, amely viszont az ember javát szolgálja.
2014. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

szerintem ez az önmegvalósítás egyik "formája"..

mivel az emberek, akik ebben hisznek nem hisznek magukban eléggé ahhoz, hogy elérjék ezért "imádkoznak", amivel igazából csak megfelelő motivációt adnak maguknak hogy megpróbálkozzanak a kihívással (ugye mert azt hiszik hogy segít), és végül amikor sikerül azt hiszik hogy "meghallgatta az imákat", pedig igazából amit elértél, azt mind magadnak köszönheted, csak te így vagy képes feloldani az "energiakészleteid".

2014. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sandor76 ***** válasza:
75%

Igen letezik.

Az imakat is meghallgatja.

Azt is latja,tudja szivbol kered -e.

Azt is hogy jo lessz neked amit kersz vagy sem.

Mert lehet te jonak latod amit kersz ,O viszont mas modon fog neked segiteni,amire te nem is gondolsz.

Akkor segit,ha osszhangban van az akarataval.

Azert ,mert ha segitene ,de te azt pont az ellenkezo dolgokra hasznalnad mint ami az O akarasta,szandeka szerint van,akkor pont satannak segitene vele.

Ezert kell ismerni,mik a szandekai a jovore vonatkozolag,es mikben segit,de foleg,hogy hogyan.

Aki hozza kialt azt mindenkit meghllgat,es tisztaba van a gondjainkkal.

2014. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5 szerintem az én 'kérésem' úgy van. ezt Ő is láthatná..


#6 igaz lehet, és van, amikor így érzem én is.

2014. szept. 28. 21:23
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 szerintem meg én nem a sátán 'ellen akarom hangolni 'ezt az egészet. ebben máshogy nem tud segíteni.

egyszer már kértem tőle ezt (kb 2 éve) akkor segített. most nem. de nem értem. tudja, hallja, hogy mi lenne a jó nekem. más mód nem létezik most csak az, mit kértem.

2014. szept. 28. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Van egy mondás, miszerint imádkozhatsz azért, amit szeretnél, de tegyél azért, amire szükséged van.Szerintem ez igaz, mindenkinek magára kell számítania.

Az imádkozással kapcsolatban nem tudok segíteni, mert szerintem ez alapjában véve nem működik úgy, ahogyan sokan gondolják.Én inkább úgy tekintek rá, mint a saját magunkba vetett hit átültetésére.Valaki egyenes önmagában hisz, vagy a szerencséjében, istenségekben, vagy más tapasztalaton túli erőkben, vagy gondolati dolgokban, igazából teljesen mindegy, mert aki megvalósítja, az csakis az ember saját maga, ha tesz érte.Szóval ez az imameghallgatásos dolog, amiről te is írsz, szerintem nincs.De ez a magán véleményem.

2014. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!