Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keleti vallások miért bonyolul...

Keleti vallások miért bonyolultabbak a nyugati vallásoknál?

Figyelt kérdés
Szertartásilag és tanilag. Vagy ha nem szerintetek indokkal azt is elfogadom :)

2014. okt. 1. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia :)

Hogy erted azt hogy bonyolultabbak? keletı vallasok alatt konkretan mit ertesz? Pl: iszlam,Hınduizmus gondolok itt a krisnasok-ra egyebek..ıgy ertetted a kerdesed?

En maagyar nökent iszlam orszagban elek de szerıntem nem bonyolultabb, mi az iszlam szerint elünk. Inkabb tudod mıert tünık annak? Mert talan azt lathatjuk europaı szemmel hogy a keletı emberek jobban betartjak a vallasuk szabalyaıt mınt mondjuk a keresztenyeknel jellemzö. Tudod az ugy van hogy nem azert lesz valakı kereszteny,iszlaam vagy barmilyen mas vallasu mert olyan orszagban születık hanem meggyözödesböl a sajat lelkeböl jövö ındıttatasbol valaszt az ember vallast, eletmodot egyben. nem lesz attol valakı muszlım hogy muszlım orszagban születık hanem ha a szıve ıs azt dıktalja akkor az iszlam szerınt el es letezık.Europaban sok kereszteny van,de öszınten kı az akı egyaltalan elolvasta a Bıblıat es tudja ıs mıt jelent ıgazan a keresztenyseg,mık a testamentumok evangelıumok es meg sorolhatnam,ıtt keleten pl a KOran a mındennapokban sokkal jobban be van epülve maga a Koran olvasasa,bızonyos Koran versek aja-k mondasa pl az ımaban mınt mondjuk Europaban a Bıblıabol nem ıgazan ıdezgetnek az emberek mert nem ıs tudnak...talan ıgy ertetted hogy bonyolultabban? Vagy maga a fılozofıara gondoltal? İtt keleten a vallas az iszlamrol beszelek konkretan egybeolvadt az elettel nem valaszthato szet,atölelı az elet mınden területet:hazassagot,etkezest,ıllemszabalyokat es meg sorolhatnam...sokkal nagyobb resze betartja az embereknek mınt a Bıblıaban lefektetett "szabalyokat".

2014. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja,de sajnos ez a baj is.
2014. okt. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A keleti vallások szertartásilag és tanilag egyáltalán nem bonyolultak. A miénkkel összehasonlítva szimplábbnak mondhatók. Csak azért tűnik bonyolultnak, mert ismeretlen.
2014. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen a mindennapok részévé válására gondolok, mivel itthon meg a leresztény kúlturkörökben éles határ választja el ezt a mindennapok feladatait és a vallást
2014. okt. 1. 17:31
 5/9 nagylzs ***** válasza:

Én nem foglalnék állást abban, hogy ki a bonyolultabb. Viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy te hogyan mérted meg a vallásos emberek bonyolultságát? Létezik-e egyáltalán olyan objektív, de legalábbis egy nagyobb közismert embercsoport által elfogadott mérce amivel a vallásos emberek bonyolultságát mérni lehet?


Mert ha a véleményed háttérben egy puszta érzés vagy hit áll, akkor széttárom a kezem, fölnézek az égre és belőlem is csak a MIÉRT? kérdés robban ki. De nem vallásos bonyolultsággal. :-)

2014. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magára a vallás bonyolultságára gondoltam és annak szertartásaira, tanaira.
2014. okt. 1. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azért tűnnek annak, mert nem értjük őket. Egyrészt már eleve a szöveget sem, meg teljesen máshogy gondolkozik a keleti ember, egyszerűen más a habitusa.

De nekik ugyanilyen bonyolult lehet a miénk. Ez olyasmi, mint hogy nekünk európaiaknak külsőre szinte minden ázsiai egyforma, de ők látják a különbséget.

2014. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaza van, aki azt írta, hogy azért tűnik bonyolultabbnak, mert ismeretlen. Ha kicsit belemélyedsz ezekbe, akkor megérted a logikájukat. Meg hát azt is fontos megemlíteni, hogy nem egy águk van ezeknek. A hinduizmus például nem is egy egységes vallás, hanem az Indiában létező különféle vallások összessége. Csak hát ugye a kasztrendszer összefogja, ami nélkül a hinduizmus nem is értelmezhető (mint ahogy a kasztrendszer sem hinduizmus nélkül), aki kicsit is belemélyül a témába, érti miről beszélek. Akkor a buddhizmusnak is számos ága van, van pl hinajána buddhista, vagy mahajána buddhizmus, és a kettő tanításrendszere nagyban eltér. Lehet azért hiszed bonyolultnak, mert hallasz tanokat innen is meg onnan is, és össze se tudod egyeztetni. Pedig teljesen más az indiai buddhizmus, mint pl. a tibeti. Össze sem hasonlítható. Például a mahajánában megjelenik a bodhiszattva, aki képes visszatérni a nirvánából. Ezek a fogalmak is elsőre bonyolultnak tűnhetnek, de a vallások logikáján belül van értelme. Például a nirvána a teljes vágytalanság állapota, ahová akkor kerül az ember, ha sikerül minden vágyáról lemondani (beleértve a vágyak lemondásának vágyát), és így megvilágosodik, és ezzel kikerül a lét örök körforgásából (ez a hinduizmusban a samsara, a buddhizmus nem tudom, így hívja-e). Amúgy a buddhizmus könnyebben megérthető a hinduizmusból kiindulva, mivel abból alakult ki. Hidd el kérdező, hogy a kereszténység sem sokkal egyszerűbb, ha hozzáteszed, hogy van ortodox, katolikus, református, anglikán, baptista meg ki tudja milyen ága. Azért ezek vizsgálatába is bele lehet bonyolódni. Na ugyanígy a keleti vallásoknak is megvannak a maga ágai, nem beszélhetünk egységes buddhizmusról vagy hinduizmusról, mint ahogy egyik vallás esetén sem beszélhetünk egységességről.
2014. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert nem abba a kultúrában nevelkedtél, pl én sose jártam templomba, nekem teljes bonyolult, viszont a hinduizmussal foglalkoztam és a pihentagyú európaiak nem bírják felfogni, hogy egy teremtőben hisznek ők is, csak több formában jött el az idők kezdete óta vmint vannak az angyalokhoz hasonló lények amik így 1-1 feladatot látnak el, akiket lehet imádni(de ezek ugyan úgy imádják a legfelsőbbet), de kereszténységben is ott a Mária imádat stb..
2022. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!