Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz, hogy a vallásosak...

-a- kérdése:

Az igaz, hogy a vallásosak azt mondták (1990. után), hogy Isten lakhelye az exobolygóknál van? Ha a vallásosak általában nem, akkor létezett-e ilyen vallási csoportosulás, amely ezt állította volna?

Figyelt kérdés
2014. okt. 3. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

"...a vallásosak azt mondták..."

Kikre gondolsz, milyen vallásúakra?

Volt, akik istenüket egy éppen megjelent üstökösre tették.

.

A "vallásos" olyan, mint a "gyümölcsös kert".

A gyümölcsösben sem gyümölcsöt, hanem almát, körtét, szilvát etc. termesztenek.

Ha feltételezve, de nem megengedőleg azt írom: én vallásos vagyok, tudod-é, kitalálod-é, hogy melyik vallás az, aminek tanait követem?

2014. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 megfelelő ***** válasza:
A Bibliában Isten azt mondja magáról, hogy mindenhol ott van. Nincs neki teste, benne élünk. Igéket, talán valaki bemásol erről.
2014. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem gondolok konkrét vallásra, vagy csoportra, csak azt kérdezem a 2. mondattal, hogy vannak-e ilyen emberek, mert én nem tudok róla.

(Az első megfogalmazást tévesnek láttam, vagyis hogy „a vallásosak” állítottak volna ilyesmit, mert így nyelvtanilag azt jelentené, hogy minden vallásos ezt állította. Ezért a második mondattal kiigazítottam.)

2014. okt. 4. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!