Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok mit szóltok...

Római katolikusok mit szóltok hozzá, hogy a Pápa nyit a homoszexuálisok felé?

Figyelt kérdés

A homoszexuális személyek esetéről hangsúlyozták: az egyház legyen tehát „befogadó otthon” számukra, de továbbra is szigorúan nemet mond az egyneműek házasságára és azokra a nemzetközi szervek által gyakorolt nyomásra, amely társítja a pénzügyi segélyeket a gender-elmélethez fűződő normatívákkal. Az egyház különleges figyelmet fordít az egynemű párokkal együtt élő gyermekekre, hangsúlyozva, hogy jogaikat mindig előtérbe kell helyezni.



A szöveg a következő oldalról származik [link]

a Vatikáni Rádió honlapjáról


[link]



2014. okt. 15. 20:10
1 2 3 4 5
 1/42 sztrecskó ***** válasza:
89%

Ez még nem nyitás a homoszexuálisok felé. Ez egyszerűen keresztény hozzáállás. Nem ítélhetünk el senkit a bűneiért, mert nekünk is vannak. Még inkább nem ítélhetünk el senkit a szülei bűneiért! Ezzel nem támogatják a homoszexuálisokat, hanem támogatják a gyermekeiket.

Üdv: Egy református gondolkodó

2014. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondott semmi újat, ez eddig is a katolikus tanítás része volt, csak most máshogy van tálalva.
2014. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 szp72 ***** válasza:
34%

Maga a homoszexuális irányultság önmagában csak egy betegség, egy ferde hajlam, csak a kiélése bűn.

Az egyház szeretné felkarolni az ilyen hajlamú embereket, de a kiélését továbbra is bűnnek tartja.

2014. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
55%

Tehát akkor ez most átnevelő tábor, tábor nélkül?

Homoszexualitás betegség, meg bűn...a hülyeség, korlátolt gondolkodás miért nem az?

2014. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
55%

"befogadó otthon" <-> "továbbra is szigorúan nemet mond"

Csak én érzek itt paradoxont? Ez kb. olyan mintha azt mondanák, hogy az egynemű párokkal élő gyermekek nevelésére különleges figyelmet kell fordítani, nehogy még valami "rosszat tanuljanak"...

2014. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
56%

2-es, neked mennyire igazad van! Valóban nagyon fontos érték gyülölni valakit olyasvalami miatt, amiröl nem tehet és amivel nem árt senkinek. Nem is értem, hogy hogyan vallhatja magát jó embernek az, aki nem gyülöli velõbõl azokat, akik a saját nemükbõl választottak maguknak társat!


A helyzet az, hogy vége a középkornak és az egyház abszolút uralmának. Az emberek egyre többet tudnak és ìgy egyre nehezebb lesz abszurd dolgokat lenyomni a torkukon. Az egyház zsugorodik, a modernizációjuk lassítja a folyamatot. Egyrészt így nem kergetik el a homoszexuálisokat és hozzátartozóikat, már mennyivel több potenciális hìvö. Meg ìgy senkiben nem merülnek fel olyan kérdések, amik egy korábbi érdekes kontrasztra vonatkoznak: miért abszolút tilos az, ami két felnött között kölcsönös szabad akaratból és szeretetbõl történik, és miért van minimálisan elítélve, söt megtürve és elsikálva az, ami egy pap és egy kisfiú között.

2014. okt. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
66%

Az első válaszoló már megválaszolta helyettem: ez csak keresztény gondolkodás. Az egyház befogadó otthon mindenki számára, még a "többszörös anyagyilkos" számára is az, ha megbánja a bűnét és változni akar.

Nyilván a homoszexuális házasság ellentétes a keresztény tanítással, ami a házasságot egy férfi és egy nő életre szóló szeretetkapcsolatának definiálja. Ezért ilyen téren nem lehet engedni. De attól még egy homoszexuális is élhet keresztény életet. Amit az egyház elítél, az nem a homoszexuális emberek, hanem az a liberális propaganda, ami ezt körüllengi.

2014. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy közbe írok, de én jelenleg 23 éves vagyok és eléggé hosszú időre, körülbelül 18 éves koromra fogadtam el magamban a szexualitásomat, de mégis idén kezdtem el aktívan ismerkedni, mert mégis nyomasztott, és nem az egyház oldotta meg az én problémámat.


Mert papunk adott, egy olyan könyvet, hogy melegek szer függőségektől szenvedenek, csapodárabbak, átlag életkort alatt halnak meg.

Én ezekre úgy mond megtaláltam a gyógyírt és nem az, hogy magamat változtatom át egy boldogtalan heteroszexuálissá, az Isten engem homoszexuálisnak teremtett, ez génekben meg agyi beállítodásban dölt el.


-Ha a homoszexuálisokat nem üldöznék, nem fordulnának különböző szerekhez ezzel csökkentve a stessz helyzeteket.

-Nem lenne annyi homoszexuális fiatal öngyilkos.

-Ha a házasságban élnének, nem halnának meg a homoszexuálisok átlag életkor alatt, ja és nem lenne szükség alkalmi szexre sem, mert elfogadott lenne ezáltal a homoszexuális tartós zárt párkapcsolat.

2014. okt. 16. 11:53
 9/42 anonim ***** válasza:
81%

Az egyház azt mondja, hogy amennyiben a barna a szemed, de te kékké változtatod, akkor szeretettel várnak.

Nagyszerű.

Vallási köntösben simán lehet olyan eszméket hangoztatni, mint amik a náci németországban voltak divatban, de senki sem háborodik fel.

A szeretet vallása....

2014. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Alapvetően keresztény római katolikusnak vallom magam, de számos dolgot nem úgy látok ma homoszexuálisként, liberálisként, baloldaliként és zöld pártiként ahogy az egyház látja a dolgokat.


23 éves vagyok, szóval van mögöttem élet tapasztalat, de rájöttem, hogy nem élhetek úgy, hogy szigorúan önmegtartoztató életet kellene élnem pusztán azért mert homoszexuális vagyok.

Rájöttem, hogy élvezni kell az életet, nem vezekelhetünk állandóan, hanem meg kell tanulnunk elfogadni a másikat, szeretni kell a másikat.


Sokáig én eléggé depressziós voltam, aki csak templomban vagy könyvtárban üldögélt, mostanság eljárok különböző helyekre szórakozni.


Egyedül azért böjtölnék, mert szeretnék vegetáriánus majd vegán lenni, mint etikus környezetvédő.

2014. okt. 16. 12:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!