Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a teozófiáról?

Mi a véleményetek a teozófiáról?

Figyelt kérdés

Ez is olyan szektaféleség, mint a scientólógia?

Az antropozófia miben különbözik a teozófiától?


2014. okt. 18. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok elmondani a teozófiáról, hogy sátánista és démonikus. A tanításuk, az eszközeik, a logójuk stb, mind erősen okkult. Szerintem a scientólógia kismiska hozzá képest. Bár azért a scientólógiánál is vannak agymosások, ha belenézel egy több éves scientólógia tagnak a szemébe, ott kb. nem látsz semmit ürességen kívül... mintha egy halott szemeibe néznél bele kb... na, ennél sokkal durvább a teozófia.


Annyira nem vagyok otthon a témában, de azthiszem ismerek videókat, ahol hozzá értők, biztos forrásokból tudnak róla pár szót szólni:


Tehát vagy ebben a videóban:

https://www.youtube.com/watch?v=X6PyEI0g-c0


Vagy pedig ebben a videóban van róla szó:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZZ5AWVMtxc


Igazából nem tudom, melyikben és mikor beszélnek róla (de azis lehet, hogy mindkettőben), régen láttam már őket. De szerintem ezek olyan videók, amiket mindenféleképen érdemes végignézni nemcsak keresztényeknek, hanem másoknak is.

2014. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nagylzs ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóló véleménye egy kicsit ledöbbentett. A teozófiát alapvetően egy nagyon pozitív dolognak tartom. Bár sok dologgal nem értek egyet abból amit erről olvastam. De van sok olyan írás ami engem lelkileg fölemelt, rádöbbentett dolgokra és nemesítette az érzéseimet. Leginkább Annie Besant írásai voltak rám hatással. Nem olvastam sokat, de amit tőle olvastam abban találtam nagyon szép gondolatokat.


Ezekből olvastam néhányat:


[link]


Nem állítom hogy teljesen átlátom a teozófiai társaság célját, motivációjukat. Úgy tudom hogy ez a társaság több részre szakadt, tehát biztos hogy vannak belső problémáik is. De mikor egy ilyet olvasok akkor az túlmegy egy szekta vagy egy vallás keretein:


"Az érzelem, ami becsületes életre ösztönöz, félig kárba vész, ha viselkedésünk ösvényét nem világítja meg az értelem fénye; mert miként a vak ember is folyton le-letér az útról anélkül, hogy észrevenné, míg egyszerre csak beleesik az árokba, úgy az Egót is elvakítja a tudatlanság, letéríti a helyes útról, s a végén ő is beleesik a rossz cselekedetek gödrébe."


A teozófia egészéről inkább nem is mondanék véleményt. De abban biztos vagyok, hogy a fentihez hasonló értékes gondolatokból nagyon sokat találtam teozófiai írásokban, és számomra ezek önmagukban is értékesek. Mennyivel magasabb rendű ilyen SZÉP gondolatokat gondolni, mint egy horrorfilmet nézni. Ez egy igazi érték! Csak nem anyagi értelemben.

2014. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hogy a nácik erősen kutatták a teozófiát.
2014. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nagylzs ***** válasza:

> Egy biztos, hogy a nácik erősen kutatták a teozófiát.


Azért mert nagy vezírük Hitler erősen okkultista volt. A náci horogkereszt egy elfordított napkereszt. A napkereszt avagy Svasztika ( [link] ) a hallhatatlanság, a természet és legfőképp a világmindenség egészének jelképe. Úgy is néz ki mint egy spirálkaros galaxis. A Wikipedia leírásával ellentétben, szimbólumként akkor számít napkeresztnek ha a talpán áll. Hitler szándékosan állította a csúcsára. Szimbólumként ilyenkor azt jelenti, hogy instabillá teszi, avagy "sarkaiból kifordítja" a világot.


A nácizmus mint eszme se nem jó se nem rossz. Megvan a maga helye. A nácizmus eszméje pozitív akkor, amikor valaki a saját személyes önzése és a náció mint tartalmazó csoport érdekei közül az utóbbit részesíti előnyben. Rossz akkor, amikor valaki magasabb eszmék elé (pl. az emberiség egészének) érdekei elé helyezi. Sokan a nácizmus szót negatív érzelmekkel társítják. Nyilván nem véletlenül - ők nácizmus alatt a náci németország által felettébb tökéletlenül megvalósított nácizmusnak mondott borzalmat értik alatta.


A lényeg: ha a náci németországban kutattak valamit, az még nem jelenti azt hogy az egy rossz dolog csak azért, mert a nácik foglalkoztak vele.

2014. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
agymosás. olyan, mint a szcientológia
2018. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!