Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki írna személyes tapaszta...

Valaki írna személyes tapasztalatot eme három felekezetről?

Figyelt kérdés

Hit Gyülekezete, Jehova Tanúi, Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza(mormon). Elsősorban olyan emberek akik tanulmányozták velük a Szentírás(oka)t, tagok voltak, most is azok, vagy barátaik és családtagjaik vannak köreikben. Ha valaki nem akarja nyilvánosan megosztani akkor írhat privátban is.

A kérdéssel nem áll szándékomban bárkit is támadni, csak érdeklődés miatt tettem fel.



2014. okt. 20. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem írj konkrét kérdéseket, mert most pl. ha a református nézeteimet kellene leírnom, hát nem tudom mit írnék. Vagy írd azt, hogy miben különbözik ettől az egyháztól, stb.

Ez így igen tág kérdés.


De ha szeretnéd leírom a véleményemet, vagy valami hasonlót:

HGY- karizmatikus felekezet, szóval nyelveken szólás az náluk alap.

JT- állítólag egy prófétanőt követnek, de szerintem ez hülyeség. Inkább az Őrtornyot. Nagy a bibliai tudásuk, szóval majdnem minden kérdésedre tudnak válaszolni.

A Szent Lelket egy személytelen erőnek hiszik, Jézust Mihálynak, hiszik, hogy halál után az ember csak alszik, az ítélet után a kárhozottak megszűnnek létezni, stb.

Mormonok- szerintem a legrosszabb a három közül, mármint bibliai értelemben. Ők tényleg egy "prófétát" követnek, tehát amit mond(ott) a próféta, az úgy van.

2014. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 megfelelő ***** válasza:
100%
A Tanúk semmilyen prófétanőt nem követnek, azok az adventisták.
2014. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát a HGY sokat nem tudok,a Mormonokrol még annyit sem,viszont a Jehova Tanúiról az a tapasztalatom,hogy egy nagyon téves uton járnak,és ez saját tapasztalat,nem pletyka nem innen onnan összeszedett beszéd hanem saját tapasztalat.

Jehova Tanúi;

1)Nincs Szentháromság

2)Nincs mennybe menetel

3)Nincs pokol

4)Jézus = Mihály arkangyal

5)Jézus nem testben feltámadott Krisztus hanem egy szellemi lény

(Most figyelj)

6)Jézus(másodjára)= Abaddon illetve Apollion a mélyseg angyala

7)Nincs Urvacsora csak

8)Itéletkor nincs büntetés mert minden egyes bűnös ugyan azt az ítéletet kapja,vagyis örök "álom" vagyis tulajdonképen nincs ítélet.


Na szóval,dióhélyban kb ezt tudom írni a Jehova Tanúiról.


Jaa és saját kiadásu bibliájuk van amit tukajdonképen még ők sem neveznek bibliának hanem UVF nek.


Remélem nem tévedtem semmiben.

2014. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mormon vagyok, így ezt az egyházat jól ismerem, Jehova Tanúi között vannak közeli ismerőseim, Hit Gyülisből is vannak, de kevesebben. Így persze ebből nemigen tudok objektív összehasonlítást adni.


Mindhárom közösségben ismerek számomra szimpatikus embereket és kevésbé szimpatikus testvéreket is. Mindhárom közösségben komolyan foglalkoznak a szentírásokkal és a saját egyházi vezetőik tanításaival is a szentírásokkal összefüggésben.

Rosszat egyikről sem tudok mondani (ahogyan az ún. történelmi keresztényekről sem), vannak tanítások, szokások amelyek elfogadhatók számomra és igaznak tartom őket és vannak olyanok amelyek számomra nem elfogadhatóak, de azokat is tiszteletben tartom. Egyik közösségre sem mondható, hogy ott okosabbak vagy butábbak, őszintébbek vagy képmutatóbbak, kedvesebbek vagy undokabbak az emberek általában, mert mindenhol van ilyen is olyan is.


Az én gondolkodásomhoz nyilván a mormonizmus áll legközelebb, ezeket a tanokat tartom igaznak, ezek igazságában hiszek, ezekről van bizonyságom, ezért vagyok éppen ennek az egyháznak a tagja.


Mi fontos számomra a mormonizmusban, amely különbözik a másik két keresztény felekezettől?


Hát nagyon sok minden, de néhányat megpróbálhatok felsorolni - nem feltétlenül ezek a legfontosabbak - legfeljebb számomra:


1. Számomra fontos a "folytonos kinyilatkoztatás" tana, vagyis az az álláspont, hogy Isten a mi Mennyei Atyánk, aki ma éppúgy szólhat hozzánk, válaszolhat imáinkra és elküldheti hozzánk apostolait és prófétáit, ahogyan az mindig is megtehette és meg is tette az emberiség története során. Ahogyan a biblia könyvei és versei évezredeken keresztül folyamatosan, sorról sorra lettek kinyilatkoztatva, úgy ez a folyamat most is tart és a bibliai gyűjtemény nem zárul le sohasem. Semmi olyan alapvető világrengető dolog nem történt Krisztus után kb. 100-ban, Pathmosi János apostol halála után, ami az isteni természetet, Mennyei Atyánk hozzánk való viszonyát megváltoztatta volna. A szentírások kánonának mesterséges lezárása, és a kinyilatkoztatások befejezettnek nyilvánítása számomra sem logikailag, sem hitem szerint nem elfogadható, nem hihető, nem biblikus, és szerintem ellentmond a józan észen túl mindannak is amit Istenről tudunk és érzünk.


2. Számomra fontos, hogy Mennyei Atyánk valóban a mi tényleges szülőnk, lelkünk atyja. Nem láthatatlan szellem, nem megismerhetetlen abszolútum, hanem egy közeli szeretett családtagunk, ahogyan Jézus Krisztus a mi tényleges szeretett testvérünk, mesterünk és isteni megváltónk. Hiszem, hogy Jézus Krisztust azon az úton kell követnünk, amin Ő maga is járt és amely Mennyei Atyánkhoz vezet.


3. Hiszem, hogy az igaz egyház feje személyesen Krisztus, aki elhívott prófétáin, apostolain és a papsági felhatalmazási láncon keresztül vezeti az Ő egyházát. Hiszem, hogy az egyházban nincs helye a fizetett papságnak, mert a papság isten teremtő ereje és felhatalmazása arra, hogy nevében cselekedjünk. A papság nem vásárolható meg és a fizetett tanu hiteltelen, még akkor is ha egyébként művelt és jó szándékú.


4. Hiszek az evangélium teljességének és a papsági felhatalmazás visszaállításának szükségességében és abban, hogy ez valóban megtörtént.


5. Hiszek abban, hogy az államot és az egyházat szét kell választani. Az állam nem szólhat bele a hit és vallásgyakorlat kérdéseibe, az egyház pedig nem avatkozhat bele olyan kérdésekbe, melynek eldöntése a választott politikai vezetőinkre és képviselőinkre, valamint a választópolgárokra, mint magánszemélyekre tartozik. Az Egyháznak anyagilag függetlennek kell lenni az államtól és minden más rajta kívül álló szervezettől, annak anyagi támogatását nem fogadhatja el, hiszen az egyház működtetése és fenntartása az egyháztagok feladata, felelőssége és kiváltsága.


6. Hiszek abban, hogy a bűnbánat és Krisztus engesztelő áldozata által teljesen megtisztulhatunk bűneinktől és lehetőségünk van a lelki és szellemi fejlődésre. Fejlődésünk lehetőségét csak bűneink korlátozhatják. Hiszek abban, hogy szabadon dönthetünk jó és gonosz között és ezen döntéseket életünk minden napján meg is kell tennünk. Hiszek abban, hogy felelősek vagyunk egymásért és a világért amelyben élünk.


7. Hiszek a személyes kinyilatkoztatásokban, vagyis abban, hogy Mennyei Atyám válaszol imáimra és a válaszok segíthetik életem minden döntését. A kinyilatkoztatás jöhet a szentírások tanulmányozása által, vagy más személyek cselekedetei vagy szavai által, de saját érzéseimen, gondolataimon keresztül is, ha a Szentlélek velem van.

2014. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!