Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad ilyet mondani egy hívőnek?

Szabad ilyet mondani egy hívőnek?

Figyelt kérdés

Pl. valaki megkér, hogy tegyek meg neki valamit, ami ellenkezik Isten igazságával, akkor mondhatom neki ezt?: a hitem nem engedi.

Mert nekem ebből az jönne le, hogy én magam megcsinálnám az adott dolgot, csak mivel hiszek, ezért nem csinálom.

De ha azt mondanám, hogy ellenkezik a hitnézeteimmel, akkor az már egészen más tészta.


Tehát szabad e ilyet mondani: a hitem nem engedi?


2014. okt. 23. 05:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ mire gondolsz,mert pl.a fönökömet aztan marhara nem erdekelne,hogy a hitem nem enged valamit.
2014. okt. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem szabad, bár sokan csak kibúvónak fogják tartani.

.

Finomítani is lehet válaszodon:

"Megtenném, de nem akarok hitem/vallásom ellen véteni. Úgye, nem akarod, hogy emiatt nekem sokáig rossz érzésem legyen?"

2014. okt. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit tartasz Isten igazságának, amiért megtagadod valakinek a kérését?

Én még soha nem kerültem ilyen helyzetbe, pedig vallásos vagyok.

2014. okt. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

Persze,hogy szabad.Csak nem árt megvizsgálni,hogy mások meggyőződése(vagyis a nevezett Isten igazsága)valóban egyezik-e a te meggyőződéseddel,vagy csak tévesen a magadénak hiszed,mert mások meggyőztek.Nem tudom érthető-e?

Egy példa:Tegyük fel a vallásod szerint Isten tiltja,hogy alkoholt igyál.Barátok elhívnak bulizni,és isszák a sört.Neked is jól esne egy üveggel.Mondják neked,hogy igyál,egy üvegtől nem kell félned,nem fogsz berúgni,semmi bajod nem lesz,és ezt te is tudod mélyen magadban.Szíved szerint meginnád,csak hát ott a vallás,ami azt mondja,hogy ne...

"A" döntés:Veszel egy sört,megiszod,semmi bajod nem lesz tőle,tudod magadban,hogy Isten szeret,minden ok.De mégis bűntudatod van utána,hogy rosszat tettél,mert hát a vallásod szerint...


"B" döntés:Nem iszol sört,azt mondod,nem köszönöm,a hitem nem engedi.És utána vívódsz,hogy miért voltál ilyen merev? van józan eszed,egy sörtől semmi bajod nem lett volna,vágytál is rá,és most a haverok is furcsán néznek rád,egy ilyen apróság miatt.felteszed a kérdést magadban,miért ilyen merev a vallásod? Biztos,hogy mindennel azonosulni kell,amit mások mondanak Istenről?

2014. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"hogy én magam megcsinálnám az adott dolgot, csak mivel hiszek, ezért nem csinálom. "

Ez ellentmondásos! Nem hiszek, ha megcsinálnám azt, amitől "elvileg" a hit tart vissza. A hit a cselekedetben működik. A lelkiismeretem, ami nem engedi. A lelkiismeret egy nagyon érdekes dolog, az egyházatyák szépen levezetik, hogy miért az a bennem élő Isten. Lélek-ismeret. Ismeret,megismerés - és a "szól" ha figyelek rá.

2014. okt. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi kivetnivaló nincs benne. Az a lényeg, hogy Istennek akar engedelmeskedni, és nem tesz rossz dolgot.
2014. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valójában nem szorul magyarázatra az, hogy miért nem engedem meg, hogy mások leuraljanak az akaratukkal. Ha mégis magyarázatot fűz az ember a döntéséhez, az a másik emberért van. Igazából az szorul magyarázatra, ha a másik ember nem fogadja el tőlem a nemet és köti az ebet a karóhoz, azaz agitál, hogy tegyek meg valamit, amit nem akarok. Magyarul, nem nekem kell magyarázkodnom, hogy miért nem, hanem a másik embernek, aki el akarja mozdítani az Istentől adatott szuverenitásom határait, és rám akarja helyezni a személyiségét.
2014. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van sok olyan dolog, ami csábító, de rossz Isten szemében. Ha teljesen elfogadtad Isten gondolkodását és megértetted, akkor nem a hited miatt nem fogod azt tenni, hanem mert Isten szerint nem helyes.
2014. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!