Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindenható, akkor...

Ha Isten mindenható, akkor hogy létezhet a Sátán?

Figyelt kérdés
Vagy az van, hogy Isten nem midenható, vagy az, hogy egyik sem létezik. Mi az igazság?

2014. okt. 28. 10:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
5%

A sátán bennetek van.

Tedd fel így a kérdést:

"Uram, miért engeded, hogy létezzek?"


Ablue peccata non tantum faciem.:)

2014. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Isten is bennetek van. Vagy nem. Általában a kettő együtt jár. Én jól megvagyok nélkülük is.
2014. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
1. fenemód mélyenszántó szeretne lenni....:) Egy kevésbé hangzatos ám hasznos válasz többet érne.
2014. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
Amikor isten az angyalokat megteremtette, csak jókat teremtett. De néhányan engedtek a bűn csábításának, ahogy Lucifer is. Ők a bukott angyalok.
2014. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Mert ez Isten akarata?
2014. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem droidokat teremtett, hanem szabad akarattal rendelkező embereket és mindenkinek joga van eldönteni, hogy melyik oldalt szeretné képviselni. Én Istent választottam.
2014. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
5%
Na persze, Isten akarata minden. Isten teremtette a sátánt, mert nagyon unatkozott egyedül. Nagyon unalmas lehet ám állandóan csak a dicséreteket, meg az imákat hallgatni, amik a templomban mennek. Kellet egy sátán, aki megtanította az embereket káromkodni, szexuális és egyéb ajánlatokat tenni az Úrnak. Elvégre úgy szép az élet, ha zajlik. Meg aztán kinek lenne jó egy öntelt, vagy egy depressziós Isten? Ez ellen a Sátán a legjobb orvosság. Ilyen egyszerű ez a világ, kérem!
2014. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
83%

Sátán ilyen gonosz lenne? Ha igen, erről Isten nem tud? A sátán szó jelentése ellenség. Az ember ellensége és nem Istené. Ki mondta, hogy sátán bukott angyal? Én feltettem egyszer egy kérdést, hogy idézzétek a Bibliából sátán fellázadásáról. Hát, nem jött egy sem, leszámítva a felületesen értelmezett Ezékiel 28-at, ami szépen ír Tírusz királyáról, aki nem a sátán, hanem ember volt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2014. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
23%

Hülyeséget minek irkáltok? Birkák, akik azt káromolják, akit nem is ismernek. Ezt hívják úgy, hogy a sátán elsötétítette az elméteket és marhaságokat találtok ki. Magatoktól ment, vagy valaki besegített? Egy IQ-val rendelkező ember először utánajár annak, amiről véleményt formál, de ti csak lökitek azt, ami a fejetekben megfogant, még ha semmi alapja sincs.

Gondolom büszkék is vagytok magatokra.

2014. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

filoszgod, én nem káromoltalak Téged, de Te miért teszed ezt?


Mt 5,22

... a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére

2014. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!