Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus esküvő előtt kötelez...

Katolikus esküvő előtt kötelező gyónni és áldozni? Volt már itt valaki aki életében először gyónt az esküvője előtt? A pap mit szólt hozzá, hogy soha nem gyóntál?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 13:33
 1/3 Ling-ce ***** válasza:
Nem kötelező, inkább lelkiismereti kérdés. A gyónás a katholikusoknál a harmadik sakramentum, vagy ahogy ők mondják szentség. Az első a keresztség, amely nélkül a többit nem lehet érvényesen felvenni, szóval addig nem járulhatsz szentgyónáshoz, amíg meg nem kereszteltek. Úgy tudom nem lehet senkit kötelezni a gyónásra, még esküvője előtt sem. Ha valaki felnőtt korában tér meg, az egy éves felkészítő tanfolyan (kathekumenátus) után eljuthat oda, hogy mondjuk megkeresztelkedik, aztán egy hét múlva elvégzi az első szentgyónását, a következő héten megházasodik. Így lehetséges az, hogy valaki az esküvője előtt gyónt először életében. De olyan nincs, hogy valaki beállít a paphoz, hogy még sosem gyóntam, nem voltam elsőáldozó se bérmálkozó de most meg akarok gyónni, - kathekumenátus nélkül - mert a jövő héten esküszöm.
2014. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

milyen vallású vagy?

jövendőbeli házastársad a katolikus?

gyónni lehet elsőáldozás, bérmálás előtt is

viszont nyilván nem lehet így majd áldozni a misén (esküvőn)

meg vagy keresztelve?

2014. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Prókátor ***** válasza:
Mivel az esketés szentmise keretében zajlik, ahol van áldoztatás (bár általában csak a párt áldoztatja meg), áldozni pedig csak gyónás után lehet (az már más kérdés, hogy mennyivel előtte gyónt valaki utoljára), így igen: kell gyónni esküvő előtt.
2014. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!