Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az angyaloknak...

Miért van az angyaloknak szárnyuk?

Figyelt kérdés
Mire kell ez olyan teremtményeknek, akikkel Isten úgyis azt csinál, amit akar, repüléshez való eszközök nélkül is?

2014. nov. 6. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Láttam erről egy videót amiben pár szót megejtettek a témával kapcsolatban (sokat tanult pásztorokról van szó), de ők is csak azt mondták, hogy ezt mi nem tudhatjuk. Mivel a Biblia nem tesz említést róla, így azt kell mondanunk, hogy "ezt nem mondták el nekünk".


Nincs sok értelme ezen rágódni.

2014. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
üdv, a biblia szerint az angyalok szellemteremtmények, nincs testük, legalábbis olyan, amit mi halandó emberek testnek mondanánk. az, hogy a biblia mégis ezt írja róluk, inkább azért van, hogy az emberek el tudják képzelni valahogy őket. de pl a biblia szerint az angyalok létrát is használnak, hogy közlekedjenek azég és a föld között, (Jákob lajtorjája) Jézust pedig felemelték a földröl az égbe. nyilvánvaló, hogy szakálla sincs Istennek, vagy az angyaloknak, és nem egy földi drágakövekkel kirakott trónon űl Isten a mennyben. ez mind arra szolgál, hogy az emberek el tudják képzelni a szellemteremtmények és Isten létezését valahogy. maga Jézus mondta: "Ha földi dolgokat mondtam el nektek, és nem hisztek, hogyan fogtok hinni, ha égieket mondok el nektek?" a jelenések könyvéből kiderül, hogy ezek a dolgok segítségek ahhoz, hogy jobban el tudjuk képzelni ezeket "Jézus Krisztus kinyilatkoztatása, melyet az Isten adott neki, hogy megmutassa rabszolgáinak azokat, amiknek rövidesen meg kell lenniük. És ő elküldte angyalát, és általa jelekben bemutatta azt rabszolgájának, Jánosnak"
2014. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is elgondolkodtam már néhányszor és arra jutottam, hogy tisztára felesleges a toll a hátukon. Mintha csak embert és madarat ötvöznénk össze valami újszerű csodalénnyé. Inkább tűnik koloncnak, mint repüléshez alkalmas "eszköz"-nek, már a mérete és elhelyezkedése okán is: nem a kvázi "test" súlypontjából, hanem a vállból (illetve lapockából) ered és a mozgatásához szükséges izomzat is hiányzik.


Inkább arról lehet szó, azért van, hogy "jobban el tudjuk őket képzelni", mert bizonyos fokig fensőbbséges megjelenést kölcsönöz nekik, már ha ennek van értelme.

2014. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert amúgy nem tudnád megkülömböztetni az emberektől.
2014. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Az angyalok szárnya szemléltetés a gyorsaságukra. :


Kedves Julianna, nem egészen úgy van, hogy Isten azt csinál velük, amit akar.


Velünk emberekkel sem csinál azt amit akar. Szabad akaratunk van, ugyanúgy az angyaloknak is.


Te is, én is magunk döntjük el, mit is akarunk az életben. Mit fözünk, milyen hivatást választunk, milyen vallást, vagy ateizmust, szabadon döntünk, de mivel nagy a szabadságunk, ez nagy felelöséggel is jár, mert ha rosz döntést hozunk, viseljük a következményét.

2014. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes kérdés, de tudjuk, hogy a teremtő szeret felesleges és funkció nélküli részeket aggatni teremtményeire. Töménytelen giccs.
2014. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Szabad akaratunk van, ugyanúgy az angyaloknak is."


Nem tudom, milyen cselekedeteik vannak az angyaloknak azon kívül, hogy Isten dicsőségére zenélnek és harsonáznak, időnként néhány Istan által rájuk rótt küldetést vagy próféciát, figyelmeztetést, hírt visznek az embereknek.

Luciferen kívül melyik angyal cselekedett úgy, ahogy neki tetszett? És mi volt az a tett? Mire kellettek ehhez a szárnyak?

2014. nov. 6. 12:25
 8/15 anonim válasza:
Ohó, Lucifer nem volt egyedül. Volt egy saját bandája csak ő volt a főkolompos, és talán ezért beszélnek csak róla.
2014. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Luciferen kívül melyik angyal cselekedett úgy, ahogy neki tetszett?"

Az angyalok harmada bizonyosan, akik követték Lucifert.

Ezen kívül is nyilván van olyan, aki szereti is, amit csinál.

2014. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ling-ce ***** válasza:
45%
Az angyaloknak a művészek adtak szárnyakat, nem a teológusok. Isten sem adott nekik szárnyat, de szabad akaratot igen. Az ő szabad akaratuk azonban más, mint az embereké. Ők egyszer és mindenkorra döntöttek Isten mellett, vagy ellene. Számukra nem adott a megtérés lehetősége, mint számunkra, de amelyik áll, annak sem kell vigyázni, hogy el ne essék. Hogy miért adta másképpen Isten az angyaloknak a szabad akaratot, mint nekünk azt nem nyilatkoztatta ki.
2014. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!