Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tennétek a helyembe?...

Mit tennétek a helyembe? Kizárólag gyakorlott hívők válaszát várom!

Figyelt kérdés

Ha olyan helyzet áll fenn egy gyakorló hívő életében, hogy döntenie kellene két lehetőség közül, amibe az egyik verzió a kisebbik rossz, a másik verzió a nagyobbik rossz, de az Úr szemében lényegében mindkét választás bűnös megoldás lenne, akkor mit tennétek a helyemben?

Konkrétabban a nagyobbik rossz döntése az alapból is adott és folyamatos, a kisebbik rossz döntés által kikerülhetne a nagyobbikból és talán a kisebbik rossz is csak átmeneti helyzet lenne. Köztes megoldás nincs, tehát mindenképpen dönteni kell!



2014. nov. 6. 12:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö.


Nem tudom mire gondolsz. Jézus Krisztus azt mondta, hogy aki a kevesen hü, hü a sokon is, aki hütlen a kevesen, hütlen a sokon is.


Az ember életében szerintem mindig van lehetöség a jó vagy a roszra.... de igazán nem tudom, mire gondolsz kedves kérdezö. Itélkezni egymás felett nincs jogunk.

2014. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Jelen szituban nincs jó lehetőség, tehát ami valóban csak jó lenne és nem érezném bűnösnek magam miatta.

Ha továbbra is úgy döntök, hogy egyik mellett sem döntök, hanem az bízom az Úrban és majd lesz jó választási lehetőség is, akkor is adott marad a nagyobbik rossz. Nem tudom, hogy így mennyire érthető?

2014. nov. 6. 12:47
 3/32 anonim ***** válasza:
Mi a szituáció?
2014. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Csak annyit írok le, hogy elképzelhető, hogy az életben maradás múlik a döntésen. Ennél bővebben nem szeretnék nyilatkozni.
2014. nov. 6. 13:00
 5/32 anonim ***** válasza:

Nyilván látatlanban a kicsi rossz megoldás a jó, de a nagy rossz a stabil. Mindkettő lehet rosszabb.


Félsz?

2014. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, a legjobb választ fogod tőlem kapni. 1, nyisd ki a szíved az Úrnak, hadd csinálja Ő a dolgokat az életedben (bízd rá magad akármi van) 2, legyél őszinte. Az őszinteség egyszerű, ha valami nem megy, nem megy


Imában mond: "Jézus Krisztus, Uram! Köszönöm a te kegyelmedet és kívánom, hogy legyen meg a mennybéli Apa akarata! Mond mit tegyek és úgy lesz."

Bizalom és őszinteség, aztán történik aminek történnie kell.


"Az igen igen legyen, a nem nem. A többi csak bla-bla." (Máté 5:37 nyomán)

2014. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk ha egy presbiterrel megtudnád osztani a történeted és kérnél tőle is tanácsot, az se lenne rosz ötlet szerintem... de akkoris legyen Jézus az első! Ő az Út, az Igazság és az Élet (János 14,6), Ő tudja, hogy milyen helyzetben mit kell tenni :)


Ha pedig nem ismered az Urat, akkor csak azt tudom ajánlani, hogy olvasd a Bibliát :)

És ha lehet, akkor azonis belül Jézus szavait (Máté, Márk, Lukács és János evangéliumai).

És természetesen imádkozz!! :)


Nyisd ki a szíved az Úr előtt és hívd Őt az életedbe.

2014. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

5: igen, jól látod. A kisebbik rossz tűnik jó megoldásnak a nagyobbik rossz stabil. És pontosan mindkettő lehet, akár még rosszabb is, még nagyobb bűn is. A stabil egyébként várhatóan lesz is még rosszabb.

Félelem terén: az Úrhoz imádkozva nem félek, viszont úgy vélem, hogy vmit lépnem kellene, vhogy mindenképpen döntenem kellene.

2014. nov. 6. 13:09
 9/32 A kérdező kommentje:
Attila: folyamatosan úgy teszek, ahogy írod. De teljesen döntés képtelen vagyok. Kerestem lelkészt is, nem sikerült eggyel se felvennem a kapcsolatot, kicsit tudom hihetetlennek hangzik ez, de tényleg így történt vmi akadály mindig közbe jött. Vagy nekem, vagy adott lelkésznek.
2014. nov. 6. 13:11
 10/32 anonim ***** válasza:

Luciferi kímélj már meg minket ezektől a sátánista/okkult zenéktől légyszi :)

A zenét is Isten teremtette, akkor már halgassunk olyat ami épít is :)

https://www.youtube.com/watch?v=DpsI7LoTIMs

2014. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!