Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám országokban tolerálják...

Iszlám országokban tolerálják ha az emberek keresztény vallásra térnének át?

Figyelt kérdés

USA-ban főleg a feketék térnek át az iszlámra,de miért?

Azért mert szerintük az a fehér ember vallása,vagy mégis miért?


Iszlám országban tolerálják ha az ember keresztény vallásra tér át?



2014. nov. 9. 09:15
 1/9 kzs ***** válasza:
93%
Nem.
2014. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem az USÁban, hanem a világon mindenhol az a jelenség, hogy a klasszikus világvallások hívei fogyatkoznak, kivéve az Iszlám, ami nő.


Nem nagyon vagyok szakértő, de ha jól tudom ez azért történik, mert az Iszlám közösségek általában interaktívabban működnek, mint mondjuk egy katolikus. Mondhatni nem csak egy spirituális élménnyel lesznek gazdagabbak, hanem barátokat szereznek, egy család részei lesznek, ha munka nélkül vagy, szereznek neked állást, adnak kölcsön pénzt, stb.

2014. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kimondta, hogy a feketék leginkább?:D amúgy a tolerálásról annyit, hogy attól függ, melyik országról beszélünk...mert egy Libanonban, Törökországban valószínűleg igen, de Szaudban nem igazán...dehát miért akarna bárki is egy 100% iszlám országban áttérni egy olyan vallásra, amiről valójában abszolút nem tud semmit?:D
2014. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
84%
Az iszlám országok jelentős részében halálbüntetés jár a más vallásra áttérésért.
2014. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, Algériáról és Szaúd-Arábiáról tudom, hogy ki is végezhetnek érte. Törökország, jóval toleránsabb (még, bár Erdogan igyekszik visszavinni őket az oszmán időkbe), illetve a háború előtti Irak és Szíria is elég elfogadó volt.
2014. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően semelyik vallás nem tolerálja ha más hitre térsz.
2014. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Épp keresztényüldözés van..
2014. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy elvileg az iszlámból nem lehet kitérni, tehát ha valaki muszlim lett, az az is marad.

Volt nemrégiben egy nagy felháborodást keltett eset, már nem emlékszem melyik országban, hogy egy muszlim nő áttért keresztény hitre, férjhez ment és hazatérve terhesen bebörtönözték, mert "házasságon kívül élt nemi életet" - mivel a hazája szerint még mindig muszlimnak számít és nem volt imám előtt kötött muszlim házassága.

A nemzetközi nyomás hatására elengedték és végül nagy nehezen elhagyhatta az országot.

2014. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orszagtol függ, a Szaudı orszagokban nyılvan kevesbe vagy semennyıre nem toleraljak,mas ıszlam orszagokban toleransabbank.Ugyanakkor nagyon kıcsı a valoszınüsege annak szerıntem hogy atterjen egy ıszalm vallasu a keresztenysegre megpedıg azert mert az Iszlam egy Istenhıtü vallas,tehat nem tarıtanak senkıt Isten melle.Allah ez az arab szo magat az ISTEN-t jelentı Egyedülı nem nemzett es nem nemzetett,ahogy a Koran ıs ırja. Tehat a nem nemzett: az ıszlam Jezusra mınt profetara tekınt es nem Isten fıara,valamınt az ıszalmban nıncs ımadkozas Jezushoz es marıahoz sem. ezert nagy bünnek szamıt a tarsıtas,es az ıszlam egyık alapja csak EGY ISTEN van nıncs mas,tehat ezert nem tartom valoszınünek a kereszteny hıtre valo atterest ahol tarsıtas van. A hölgy akıröl ırt az elöttem szolo kereszteny ferfıval kıvant hazassagot kötnı ıtt azert erzelmı motıvacıok ıs alhattak az atteres hattereben nem csak szımplan vallası fılızofıaı megfontolas szerıntem. /Amugy azota ujra börtönben van hogy kıengedtek-e arrol most nıncs ujabb ınformacıom..csak lattam ıtt a TV-ben Törökorszagban a hırekben :( /
2014. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!