Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel támadjak vissza egy...

Mivel támadjak vissza egy kereszténynek, ha elkezd bántani mert én a buddhizmusban hiszek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy más vallású emberek is bántanának-e de a rokonok, keresztények, főleg katolikusok.


És bántanak mert én a buddhizmusban hiszek!


Elkezdenek velem veszekedni a családi ebédnél, hogy meséljek róla, meg miért olyan jó ez a buddhaság, meg miért nem Istenben hiszek, meg miért nem járok velük misére...


Olyanokat mondanak, hogy nincs olyan hogy reinkarnáció(bár bebizonyítani se ők se én nem tudom de én se bántom őket Jézus Krisztus feltámadásával...)


Azt mondják "keleti hülyeség!" Ide születtél, Isten azt akarta hogy keresztény legyél és Őt szolgáld!

Javítsatok ki de úgy tudom Jézus Jeruzsálemben élt, nem pedig Makón! :)


Beszáll mindenki a vitába, és együtt elnyomnak, nem hagynak szóhoz jutni!


Miket mondjak nekik ha folyton betámadnak ezekkel? Mintha élveznék, hogy rám szállnak és veszekedhetnek velem!

Mit akarnak, hogy majd meggyőznek, és közéjük állok? Hát azt várhatják!


Mivel reagáljak egy kereszténynek ha támad ezekkel? Én a békében hiszek, de egyszerűen mindig mikor hagynám az egészet a francba, akkor mondják, hogy folytassam, válaszoljak!


Támadjam meg őket a pedofil papokkal, a keresztény inkvizícióval, a homoszexuális üldözéssel, és a dús gazdag Vatikánnal?



2014. nov. 25. 21:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A buddhizmus a visszatámadást tanítja?
2014. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A hitről éppúgy értelmetlen vitákat folytatni, mint az ízlésről.
2014. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként ne reklámozd, hogy buddhista vagy, akkor nem fognak ezzel piszkálni.
2014. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarlak megbántani, de ha tényleg buddhista lennél, akkor tudnád, hogy valójában olyan nincs, hogy Te, és olyan sincs hogy Ők, és olyan sincs, hogy bántanak, és olyan sincs, hogy visszatámadsz. Csak a végtelen üresség. Felül lehet emelkedni.
2014. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is keresztény vagyok de én úgy gondolom hogy senkit nem lehet rá erőltetni
2014. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Ne támadj vissza. A vallás pont arról szól: ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel. Ha megütik az egyik orcádat, tartsd oda a másikat is. Meg hasonló baromságok.
2014. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha valóban támadnak, akkor azok nem keresztények. Egy igazi keresztény nem bántja a másikat a vallása miatt.
2014. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Tudod, a buddhizmus nem a visszatámadásról szól.

Másrészt igazi keresztény nem támad: tehát ők nem igazi keresztények.

A reinkarnáció tana pedig (nagyon röviden és nem név szerint) benne van a Bibliában, bennefelejtették. Keresd meg, mutasd meg nekik.

2014. nov. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

"A reinkarnáció tana pedig (nagyon röviden és nem név szerint) benne van a Bibliában, bennefelejtették. Keresd meg, mutasd meg nekik." 8. hozzászólás írója



Meg tudnád mutatni, hogy mely szakaszokban vannak utalások a reinkarnációra?


Szerinted mi értelme van Jézus Krisztus feltámadásának, ha a reinkarnáció is benne van a Bibliában?


Ez engem őszintén érdekel, hogy tudod összeegyeztetni.



Kedves válaszoló!


A buddhizmus vallja az ahimsa (nem-ártás) elvét, tehát a sértés bármilyen formájának és szintjének kerülését. :)

Ugyanakkor a keresztények felebaráti szeretete is ellentmond mások sértésének.


Egyik kutya, másik eb a viselkedésetek alapján.

2014. nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"A reinkarnáció tana pedig (nagyon röviden és nem név szerint) benne van a Bibliában, bennefelejtették."


22:49-es válaszoló!


Nagyon tévedsz, a Szentírásban egy szó se esik a reinkarnációról! Már eleve ott hibás az egész érvelés, hogy a reinkarnációt a ciklikus vilászemléletet követő vallások képviselik, a Biblia ezzel szemben lineáris történelemszemléletet mutat!

2014. nov. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!