Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti mindennel...

Keresztények, ti mindennel egyetértetek, amit a Biblia ír?

Figyelt kérdés

Ha én valamelyik pontját nem érzem magaménak, nem értek vakon egyet minden mondatával, akkor nem vagyok igazi keresztény?

Számomra pl. fontos a környezet-és állatvédelem, és egy keresztény barátnőmmel beszélgettünk a vegetáriánus/vegán táplálkozás és a Biblia közötti kapcsolatról. A Biblia szerint az ember az uralkodó faj, aki az állatok felett áll, és az állat azért lett teremtve, hogy annak váladékát (ami eredetileg a kicsinyeinek van szánva) megigyuk, és húsát megegyük, többi részét is felhasználjuk a javunkra.

Én ezzel abszolút nem értek egyet, még ha a Bibliában így is van írva.


2014. nov. 27. 17:45
1 2 3
 1/25 Pietrosol ***** válasza:
46%

Szia!


Nem és Jézus Krisztus sem értett egyet. Erről az:-"Én pedig azt mondom"-, kezdetű mondatainál találkozhatsz. Meg lényében. Ha a világban minden rendben lett volna, akkor nem kellett volna eljönnie.

2014. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Ozmium42 ***** válasza:

"Ha én valamelyik pontját nem érzem magaménak, nem értek vakon egyet minden mondatával, akkor nem vagyok igazi keresztény?"


Nem pusztán akkor nem vagy keresztény, ha egy pontjával nem értesz egyet, de már akkor is, ha egyetértesz vele, de nem úgy értelmezed, mint az Igaz Keresztények. Ezért Isten feltétlenül megöl majd, mert a Biblia egyértelmű, és nem értenéd félre, ha Igazi Keresztény lennél.

2014. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
49%
üdv, habár nem értek mindent én sem, azt tudom, hogy Isten szándéka szerint az emberek csak növényeket, gyümölcsöket ettek volna, és az állatok sem öltek volna. a bűnbeesés utáni dolgok már nem istentől vannak, az eredeti szándéka még mindíg az, hogy az oroszlán is szénát egyen, és ne öljenek sehol a földön.
2014. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
IGEN
2014. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%
nos egyetérteni csak azzal lehet, amit ért az ember. sok mindent értünk, van amit még nem, de elfogadjuk Isten szavaként, és erkölcsi iránymutatóként.
2014. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Sok igazság van a Bibliában, sok bölcsesség.

Templomban sok embert látunk akik imádkoznak, imádkoznak és néha belegondolok, hogy gondolkodnak ezen a dolgon jobban? Tehát azon, hogy mi is a világegyetem, hol is élünk? Ki volt Jézus? Vagy csak a nevelésük miatt hisznek, és vajon tényleg ilyen mélyen, mint amennyire mutatják?


Ez nem egészen válasz a kérdésedre, de ide jó volt ezt a gondolatot megosztani. :)

2014. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Az állatokat nem azért teremtette Isten, hogy uralkodjunk rajtuk erővel és tűzzel-vassal, pláne nem, hogy megegyük őket. Azt tette az ember feladatává, hogy vigyázzon rájuk, a gazdájuk legyen. Mondhatjuk úgy, hogy uralkodjon felettük, de ez nem olyan uralkodást jelent, hogy bármit megtehet velük. Gonoszságot eleve nem tervezett a teremtésbe, úgyhogy gonoszságot nem tehetett az ember sem az állatokkal. Hanem mint egy jó pásztor uralkodik felettük. Mint ahogy az Úr is jó pásztorként vigyáz az emberre. Vagy mint a szülő a gyermekére. Márpedig a neveléshez hozzátartozik a fegyelmezés, esetleg a büntetés is, a kordában tartás.


Az özönvíz után megengedte az embernek, hogy megeheti az állatokat. Erre valószínűleg a táplálékhiány miatt is szükség lehetett, mert a paradicsomközeli körülmények ekkor végérvényesen megváltoztak. De ez nem azt jelenti, hogy meg is KELL ennie őket, és hogy az bűn lenne, ha valaki nem enne állatot, holott Isten megengedte. Megengedte, hogy megegyük őket, de ha nem akarsz, akkor nem eszed meg őket, ezzel nem követsz el bűnt.


Másrészt az sokszor le van írva a Bibliában, hogy kegyetlenkedni nem szabad, az állatokkal sem. Mikor megengedi az állatok húsának fogyasztását, akkor is kiköti, hogy a vérével együtt nem szabad megenni. Nem szabad úgy elevenen felfalni őket, mint ahogy az állatok teszik egymással. Először meg kell ölni, ki kell véreztetni, csak utána szabad megenni. Azt is mondja ekkor Isten, hogy a vért mindenkitől számon fogja kérni, embertől is és állattól is.


Én is szeretem az állatokat, de be kell látnunk, hogy az emberek többet számítanak Istennek, mint az állatok. Ezért is engedte meg a fogyasztásukat. Egy tökéletes világban minden ember és minden állat csakis növényeket evett volna. Ez így volt kezdetben és majd újra így lesz a végén is, ezt Isten meg is ígéri. Együtt fog aludni az oroszlán a báránnyal, az oroszlán füvet eszik majd és egy kisfiú fogja terelgetni őket. Ez szimbolikus utalás Jézusra is, aki a Bárány és azOroszlán egyszemélyben, de így is lesz a valóságban is, mint ahogy volt is régen.


A tejjel kapcsolatban, azt tudom mondani, hogy elvileg abban sok rossz azért nincs, bár nyilván magával tud hozni sok gonoszságot (ipari állattartás, stb.), mindenesetre erre sem lesz majd szükség a végén, az emberek és állatok csak növényeket esznek majd újra.

2014. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Pietrosol ***** válasza:

Elnézést Kérdező!


Botrányos mondatomat helyesbíteném: Erről az:-"Én pedig azt mondom"-, kezdetű mondataiban tájékoztat.

2014. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Akkor lesztek keresztények, ha az emberekért meghaltok, és a kereszten sem tagadjátok meg.
2014. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
ez biztosan nem igaz ebben a formában. Isten nem kéri töllünk, hogy meghaljunk, vagy feszíttessük meg magunkat. inkább akkor, amikor megbocsájtunk másoknak, és elengedjük a vétkeket nekik, Jézus miatt, és a tanítása miatt.
2014. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!