Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Istenhívők, erről ti...

Kedves Istenhívők, erről ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy ez nem provokatív kérdés akar lenni még ha elsőre annak is látszik. Én csak kíváncsi vagyok ezért gondoltam felteszem ezt a kérdést, a válaszokat pedig előre is köszönöm.


Na akkor:

A Bibliában található gyilkosságokat(Isten és Sátán által) összeszámolták és ez a végeredmény jött ki(nem pontos de közel áll a valósághoz)

Isten: több mint 2 270 365 halott

Sátán: 10 halott


Isten tanításainak nem a szeretet és béke a lényege? Ti hogy tudjátok követni ezek után őt? Ez tényleg érdekel.



Egy másik kérdésem is lenne ami az alábbi:



A bibliai Isten és Sátán egy és ugyanaz?


I. A biblia szerint Isten előtt nem volt Sátán


II. A Sátánt Isten teremtette a biblia szerint


III. A bibliai Isten akármilyen mindenható, állítólag a Sátánt nem tudja legyőzni. Ez csak akkor lehetséges logikailag ha a Sátán Önmagában rejlik, hiszen csak önmagát lehet képtelen legyőzni. Különben egy csettintéssel kinyírhatná a Sátánt


IV. Az elmélet magyarázatot ad a SátánIsten tömeggyilkosságaira és rémtetteire is.



Mielőtt bárki is nekem esne tényleg nem provokálni szeretnék csak érdekel hogy ezek mennyire igazak mert a vallásosak akik járnak templomba meg stb csak jobban rálátnak a dolgokra mint én.



Nem vagyok sem vallásos, sem ateista, sajátos világnézettel rendelkezem. 16/F



2014. nov. 29. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdezö,


csak az 1. és 2. világháború áldozatai milliókra tehetö, ez mögött a Sátán áll.

----------

A Bibliai Isten Jehova /JHVH/, nem egyenlö a Sátánnal


Jehova Isten elött tényleg nem volt Sátán

-----------------

Nem Sátánt teremtett, hanem egy tökéletes kérubot, /angyalt/, aki saját akaratából vált gonosszá

példa: jó apa, gyilkos fiú

---------------

Jehova a Biblia Istene már a Sátán gonosszá válásakor kimondta felette a halálitéletet, ezt Jézus Krisztus fogja végrehajtani.

példa: bírósági tárgyalás, ítélet, kitüzött idö az ítélet végrehajtására

-----------------

Sátán tényleg isten, úgy írja róla a Biblia, hogy e gonosz világ istene

isten=hatalmas

---------------

Kedves 16/F szerintem nincs semmi helytelen, sem támadás a kérdésedben :)

2014. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
üdv, kíváncsi lennék a feltámasztottak számának összehasonlítására is. ugyanis ha valaki fel tudja támasztani a halottakat, azzal jóvá tudja tenni az "okozott kárt". Isten azt az angyalt teremtette, aki később sátánná vált. óriási a különbség. az Isten és sátán között létrejött "jogi szerződés" miatt tűnik úgy a laikusoknak, hogy sátán erősebb. sátán pontosan tudja, hogy ő csak teremtmény, és most már azt is tudja, hogy el lesz pusztítva, és kevés ideje van. gondolj bele kérlek LOGIKUSAN. ha sátán nem veszi rá az első emberpárt, hogy egyenek a gyümölcsből, vajon ádám és éva meghaltak volna? nem, még ma is élnének. bárki más meghalt volna? nem, minden megszületett személy mindmáig élne. tehát azért, hogy meghalnak az emberek, sátán a felelős. ezt írja róla a biblia: emberölő volt kezdettől fogva. ráadásul ő ugy vitte véghez mindezt, hogy nincs hatalma arra,hogy bárkit is feltámasszon.
2014. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ling-ce ***** válasza:
16%
A Sátán nem képes megölni senkit, mert nem ő az élet és a halál ura, ahogy ez Jób könyvéből is kitűnik, amikor Isten határt szab neki meddig mehet el Jób gyötrésében. Tehát a 10 halott annulálható. Hogy Istennek, hogy számoltak ki ennyit nem tudom, de Isten nem gyilkos, legfeljebb az emberek takaróznak azzal, hogy ellenségeik kiirtása az Ő akarata lett volna. Ez úgy van, hogy az emberek elkövetik a népirtásokat, aztán utólag megideologizálják azokat (Isten akarata, proletárforradalom, élettér-keresés stb). Isten és a Sátán két külön lény. Isten előtt semmi sem volt, a Sátán sem. Ahogy írod úgy van, Isten teremtette a Sátánt, de nem olyannak, amilyen lett. Isten már legyőzte a Sátánt, (láncra vert kutya már, ahogy Aurelius Augustinus mondja) Isten tényleg egy csettintéssel bármikor megölhetné a Sátánt, de ő a Szeretet, és nem gyilkos. Vagyis nem azért nem tudja Isten legyőzni a Sátánt mert Önmagában van, hanem mert nem akarja, hiszen még nem teltek be a Sátán napjai. A Sátán és Isten márcsak azért sem lehet egy, mert Isten Örökkévaló, a Sátán pedig, ahogy a Biblia írja el fog pusztulni. Azokat a rémtetteket pedig, amelyeket Isten és a Sátán egybeszerkesztésével magyaráz a III. pont, semmisnek tekintheted, mert a tömeggyilkosságos részek (Noé, fáraó seregeinek, hét népnek kiirtása, zsidó fiúk majd egyiptomi elsőszülöttek halála, stb) csak képek, nem tények, ahol a bűn seregei pusztulnak el, nem emberek.
2014. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!



Kedves harmadik reagálnék a "Hogy Istennek, hogy számoltak ki ennyit nem tudom, de Isten nem gyilkos, legfeljebb az emberek takaróznak azzal, hogy ellenségeik kiirtása az Ő akarata lett volna" - Ezek a gyilkosságok a Bibilában vannak benne, csak hogy párat említsek:


Lót feleségének hátratekintése 1 Móz. 19,26 1 1

Hér, aki "gonosz vala az Úr szemei előtt" 1 Móz. 38,7 1 2

Ónán földre vesztegette a magot 1 Móz. 38,10 1 3

Tánc Áron arany borjúja körül 2 Móz. 32,27-28;

2 Móz. 32,35 3000 3003

Áron fiai idegen tüzet ajánlottak fel az Úrnak 3 Móz. 10,1-3;

4 Móz. 3,4 2 3005

Egy istenkáromló 3 Móz. 24,10-23 1 3006

Egy ember, aki fát szedegetett egy szombati napon 4 Móz. 15,32-36 1 3007

Kóré, Dáthán, Abirám és az ő családjaik 4 Móz. 16,27 12 + 3019 +

Halálra égetés a tömjénezésért 4 Móz. 16,35;

4 Móz. 26,10 250 3269 +

2014. nov. 29. 09:33
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
és a feltámasztottak számával mi lessz? nagyon ragaszkodsz ahhoz, hogy összekeverd a Teremtőt, és sátánt. NEKI PONT EZ A TAKTIKÁJA. jób esetében is mindenki azt hitte, Istentől jönnek a csapások, ellenben a biblia pontosan leírja, hogy sátán tette ezeket. ez a módszere: csinál valamit, és másra tereli a gyanút. sokan napjainkig a kígyót hibáztatják, pedig ott is sátán volt a ludas.
2014. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

#1: "csak az 1. és 2. világháború áldozatai milliókra tehetö, ez mögött a Sátán áll. "


Nem Isten adott az embereknek szabad akaratot? Nem szabad akaratukból háborúztak az emberek?


"Nem Sátánt teremtett, hanem egy tökéletes kérubot, /angyalt/, aki saját akaratából vált gonosszá

példa: jó apa, gyilkos fiú "


Akkor mégsem volt olyan tökéletes, ha gonosszá tudott válni. Szerintetek Isten is tökéletes, mégsem vált gonosszá.


A példa pedig nem jó, hiszen az apa nem teremti, hanem csinálja a fiát (remélem azt nem kell leírni, mi a kettő között a különbség).


"Jehova a Biblia Istene már a Sátán gonosszá válásakor kimondta felette a halálitéletet, ezt Jézus Krisztus fogja végrehajtani. "


Tehát Jézus hóhér is egyben? Amúgy meg minek várnak évezredeket, mielőtt kinyírhatnák a Sátánt? Előbb kiélvezik az emberek szenvedéseit?


Ha Istenről van szó, akkor szabad akarat, ha a Sátánról, akkor meg a gonosz megszállása. Elég kettős mérce alapú hozzáállás. Persze ezt a tanúk úgysem látják.


#2: "üdv, kíváncsi lennék a feltámasztottak számának összehasonlítására is. ugyanis ha valaki fel tudja támasztani a halottakat, azzal jóvá tudja tenni az "okozott kárt"."


Wow, tehát én ha képes lennék feltámasztani, akkor szabadon legyilkolászhatnám a rokonaidat, szeretteidet? Nem baj, hogy a legyilkolásukkal borzalmas lelki fájdalomba taszítanálak téged és hozzátartozóid?


" tehát azért, hogy meghalnak az emberek, sátán a felelős."


Ugyanezen logikával továbbfűzve a gondolatot, azért mert Sátán gonosz lett, azért pedig Isten a felelős, hisz ő teremtette meg mind a Sátánt, mind a bűnt (vagy annak lehetőségét) is.

2014. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:
25%

Szervusz


A kommentedben idézett halálokat nem Isten okozta, az emberek rossz döntésének a következményei. Ilyen volt Ádám, Éva halála is.

Ha úgy dönt valaki, hogy leugrik egy magas épületről és meghal, azt Isten okozza?

Az általad felsorolt idézetekben meghalt emberek MIND maguk döntöttek úgy, hogy nem fogadnak szót Istennek. Aki leugrik a magas épületről, az Isten többféle törvényét is megszegi, azért hal meg. Nem Isten öli meg őket. Egyébként arról is szól a Biblia, hogy mi emberek nem tudunk tartósan, boldogan élni Isten törvényei nélkül. Így lettünk megteremtve. Bár évezredek óta próbálja az ember kivonni magát Isten irányítása alól, nézz szét a világban, hová vezetett. Csak egy ideig lehet, az is tele van sok sok fájdalommal. Viszont Isten alapelvei szerint élni csodálatosan jó, elégedett, boldog életet jelent még ebben a Sátán által uralt világban is:-)


Tudod mit tud Sátán? Ezt: Jelenések 12:12 Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”

Azt, hogy ez nagyon rosszul érink minket, nekünk is tudomásul kell venni, hiszen János is megerősítette ezt a tényt: 1János 5:19 " Tudjuk, hogy az Istentől származunk, de az egész világ a gonosz hatalmában van"

2014. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Feltételezed, hogy az összes ember, akit Isten "megölt", mind ártatlan volt, hisz akkor nem vádolnád.

1. Ha tényleg ártatlanok voltak, akkor a mennyben vannak és sokkal jobb nekik, mint itt a Földön bárki másnak.

2. Ha nem voltak, mer mondjuk emberevő szadista gyilkosok voltak, akkor meg nem jobb, hogy meghaltak?

Dehogy tudom én, hogy ki miért halt meg, de ez a teória olyan, mintha a halál egy büntetés lenne, ami nem mindenkinek jár, pedig te is meg fogsz halni egyszer testileg.


Kérdés: ha valakit bánt valaki, akkor joggal kérdezik, hogy ilyenkor hol van Isten. Ha Isten "megöli" a bántót, akkor pedig az a baj, hogy ismét egy gyilkosság szárad a lelkén. Nem értem én ezt a logikát, komolyan. Megeshet, hogy automatikusan, mert a világ is ezt csinálja, Istent okolod, mert azt FELTÉTELEZED, hogy mindenképpen rosszat és gonoszat tesz? Előfordulhat, hogy hibás a logikád?


Én követem, mert abszolút igazságos a tanítása, de nem vagyok hajlandó a világ által tanított hazugságokat elhinni, megkérdeztem a másik felet, Istent, hogy hogy is volt ez?


A másik kérdésedre:

I. Igaz lenne, ha a Teremtés előtt létezett volna idő és időhatározók, de nem így volt.

II. Igaz.

III. Ez nem igaz, a Biblia mást ír. Te ezt hol olvastad, ki hazudta neked?

IV. Nem. A gonoszság ad mindenre magyarázatot. A gyűlölet, az irigység, a gőg, a pénzimádat, és a többi. Ezek az okok. A sátán rá tudja venni az embert arra, hogy őt kövesse, de nem ő teszi (lásd az első számadatokat áldozatok terén), mindig mással végezteti el a piszkos munkát. Neki az a lényeg, hogy a lehető legtöbb ember legyen távol Istentől.


Ha akarod privát is beszélgethetünk.

2014. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Isten adta az életet, így joga van azt elvenni is.


2. Nem ugyanaz. Isten angyalokat teremtett, köztük az egyik ellenszegülővé, ördöggé vált. Szabad akaratából vált gonosszá, tehát Isten nem Sátánt teremtett. Sátánt miért ne tudná legyőzni Isten? Hol olvastál ilyet? A Bibliában biztos nem. Jól mondod, Sátánt akár egy csettintéssel is eltávolíthatná, de ugyenezt meg tehette volna Ádámmal és Évával is. Miért nem tette? Mert folyamatban van egy vitakérdés rendezése, ami napjainkban is folyamatban van.

2014. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kerdezo.Meg annyit tennek hozza az elozo valaszokhoz hogy isten valoban egy csettintessel elpusztithatta volna Satant viszont azzal hogy ezt nem tette meg lehetoseget adott arra hogy satan maga bizonyitsa be hogy nem kepes uralkodni a fold felett.Az evtizedek soran bebizinosodott hogy Satan uralkodaa sikertelen.csak zurzavart es nehezseget idezett elo a foldon.Igy vilagossa valt hogy egyedul jehova isten jogos a fold feletti uralomta es az emberek iranyitasara.
2014. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!