Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus nem csak az élet...

Ungváry kérdése:

Krisztus nem csak az élet kenyere hanem az élet világossága is (Jn.8:12). Ti ezt, hogy értelmezitek?

Figyelt kérdés

Remélem nem sértek meg senkit ha első sorba helyezem a hívő emberek válaszait.

Ez nem azt jelenti,hogy személy válogató lennék,vagy többnek érzem magam embertársamnál de ez egy olyan téma számomra ami teljes odafigyelést igényel.

Előre is köszönöm megértéseteket!

Tehát Jézus az "élet világossága" kinek kinek mit jelent ez?



2014. nov. 29. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
szellemi értelemben értette szerintem. 14 Ti vagytok a világ világossága. Nem lehet elrejteni a hegyen fekvő várost. 15 Az emberek, ha lámpát gyújtanak, nem a véka alá helyezik, hanem a lámpatartóra, és fénylik mindazoknak, akik a házban vannak. 16 Hasonlóképpen engedjétek fényleni világosságotokat az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőséget adjanak égi Atyátoknak.
2014. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szabolcs1988 ***** válasza:

Jézus szolgálata szellemi világosságot hozott az embereknek, és megszabadította őket a hamis tanítások fogságából.

Jézus őszinte szánalmat mutatott a lesújtottak iránt, és oly módon enyhített rajtuk, ahogyan mások nem tehették. De tudta, hogy nem hozható tartós enyhülés olyan emberi társadalom keretein belül, mely a veleszületett bűn miatt isteni ítélet alatt van, és amelyet láthatatlan gonosz szellemi erők irányítanak. Jézus isteni éleslátással egész életét Isten akaratának a cselekvésére összpontosította. Isten Királysága jó hírének a prédikálására szentelte az életét.

Ez engem arra ösztönöz, hogy kövessem a példáját, beszéljek másoknak Isten akaratáról és ne ebben a múló rendszerben bízzak.

2014. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Több jelentése is van.

Az élet világossága szerintem az Isten élete (dzoé). Ez az örökkévaló élet (dzoé) szerintem fény:


Ján 1:4 Ő benne vala az élet, és az élet(dzoé) vala az emberek világossága;


Ha valaki magát az élet világosságának nevezi, az igen súlyos kijelentés. Azt is jelenti, hogy az emberek hozzá való viszonya élet-halál kérdése.

2014. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az, hogy Jézus a világ világossága, azegy bibliai prófécia beteljesedése rajta. Amikor a János 8,12-ben olvasottakat elmondta, valószínűleg az Ézsaiás 49:6- versében leírottakra gondolt:" Akkor így szólt: „Több mint jelentéktelen dolog, hogy szolgám légy Jákob törzseinek feltámasztásában és Izrael megoltalmazottjainak visszatérítésében; a nemzetek világosságául is adtalak, hogy a föld végső határáig terjedjen szabadításom.”

Hiszen korábban már tett erre ígéretet Isten:

Ézsaiás 9:2 " A nép, amely sötétségben járt, nagy világosságot lát. Akik a sötét árnyék földjén laktak, azokra világosság ragyog rá." - ezek az írások mind beteljesedtek Jézuson.


"Aki engem követ, semmiképpen nem fog sötétségben járni" - mit jelent ez a számomra? Azt amit Jézus mondott erről:

János 12:46 " Én világosságul jöttem a világba, hogy mindaz, aki hisz bennem, ne maradjon a sötétségben."

Jézus mindent elmondott arról, mit kell tenni ahhoz, hogy Istennek tetsző életet éljek. Az igazsága volt a világosság, emelyet elhozott a földre, és elmondta az embereknek. Soknak. De akárcsak napjainkban, akkor sem sokan figyeltek rá. Pedig Isten fiaként MINDENT tökéletesen tett és tanított.

Valójában benne lett teljessé Isten igazsága, igazságossága és ezt többször el is mondta. Soha senki nem beszélt annyit Isten Királyságáról, mint Krisztus. Elmagyarázta, mit jelent az, az embereknek.

A Zsoltárok könyve ír arról, hogy Isten törvénye olyan mint egy lámpás, amely vezet, és világossá teszi az útat. Nos Jézus ezt az Isteni törvényt, Isteni határozatot jött el elmondani az embereknek. Minden hamis tanítást, emberi hagyományt leleplezett, amelyek gátolták az embereket abban, hogy közeledjenek Istenhez.

A sötétségben nem lát az ember, csak tapogatózik. Jézus viszont azzal, hogy elmondta az igazsságot, olyan volt mint egy lámpás az emberi tudatlanság sötétsségében(tudatlanságában).

Jézus tanítása, "világossága" számomra azt jelenti, hogy ha hitet gyakorolok benne, jó kapcsolatban lehetek a Teremtőmmel, lehetőségnek tekintem, hogy bebizonyíthassam neki, hogy szeretem minden féle körülmények között és ezért ragaszkodom a törvényeihez és alapelveihez, amelyeket elsősorban Krisztustól tanultam.

Szeretném az életemmel bebizonyítani(Isten segítségével, és támogatásával), hogy hazug Sátán, amikor engem is azzal vádol, „Bőrt bőrért; de mindent a mije van, odaad az ember az életéért” ( Jób 2:4).

2014. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!