Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Hamvas...

Mi a véleményetek Hamvas Béláról, László Andrásról, Baranyi Tibor Imréről?

Figyelt kérdés
Metafizikai tradició...
2014. dec. 1. 14:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Melyik könyvet ajánljátok ha most kezdenék belemélyedni ebbe a metafizikai tradicióba?
2014. dec. 1. 14:53
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én Jézusban hiszek:)
2014. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lugosi Béláról már hallottam, a többiek utána kell nézzek.
2014. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jézus az igazi szellemi Tanító!
2014. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Add meg a címét! Téged hol tanít?
2014. dec. 2. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Újszövetségben olvashatsz Róla és tanításairól. És az Ószövetségben is van sok olyan igehely, melynek szellemisége tökéletesen egyező Jézuséval. A szellemi fejlődés útja nem az, ha sok tudást, ismeretet szerzünk, vagy valami titkos tudást, hanem az erkölcsiségben és szeretetben való fejlődés. Viszont ez Isten nélkül nem megy. Isten előtt a „jóság” ha elfogadjuk küldöttjét Jézust mint Megváltót. Továbbá:

Mik.

6,8 Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.

2014. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A bibliát mivel nem Jézus írta, így nem tekinthető (szerintem) Jézus tanításának. És amúgy pedig 2000 év alatt ki tudja hányszor írták át, akár rossz szándékkal is.
2014. dec. 2. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel van erről a témáról két előadás,

Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Manipulálta-e az Egyház Jézus üzenetét?


# 28/37-es hsz-ben leírtam a linkeket itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..

2014. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Laszlo Andrast kimondottan kedvelem, Baranyi Tibor Imre megnyilvanulasai viszont taszitanak. Minek kell neki a Jobbikkal es Vonaval kokettalnia, ez egesz egyszeruen nevetseges es meltatlan.
2015. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!