Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már olyan köztetek...

Volt már olyan köztetek akinek nem jött be spirituális-sátánizmus? (Nem gyógyult meg, nem változott meg az élete? )

Figyelt kérdés
Tudom, nem egyszerű a kérdés, de csak olyanok írjanak akik már kapcsolatban voltak ilyen okkultista dolgokkal.

2014. dec. 17. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Aki a sátánizmust gyakorolja, ne csodálkozzon hogy nem gyógyul meg, sőt....
2014. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Őszintén szólva nekem bejöttek az oldalaikon található meditációk, a legtöbbet sikeresen alkalmaztam. A gyógyítás már más kategória, mert az nem megy csak úgy mindenkinek, ahhoz nyitott csakrák kellenek, meg sok energia - ha jól tudom.

Nem tudom mi baj lehet, ha neked esetleg nem jött be, de szerintem erről meg kellene kérdezned egy tapasztalt sátánistát, aki tud neked tanácsot adni, esetleg az is lehet, hogy nem jól csináltál, vagy félreértettél valamit. Ezt csak azért mondom ilyen bátran, mert nekem tényleg segítettek a meditációk, használtak a rúnáik, meg a rituálék.

Szóval szerintem fordulj magasabban informált emberekhez a kérdéseddel, és én mindenesetre sok sikert kívánok hozzá, remélem megoldódik a problémád :)

2014. dec. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert még soha nem csináltam.
2014. dec. 18. 09:08
 4/8 Girgoy ***** válasza:
0%
Ez kb. olyan kérdés, hogy valaki gyógyult-e meg már attól, hogy szado-mazo szexben egy domina megostorozta, máűr megbocsáss. Hagyd a francba ezt az egészet, pláne ha nem jött be! Tudod, alapvetően az a helyzet, hogy az ember a föld urának lett teremtve, az angyalok pedig mennyei szolgáló lények. A bukott angyal, mint amilyen a Sátán is, lényege szerint egyrészt szolgáló lény, másrészt idegen a mi világunkban. Nem véletlen, hogy csak folyamatos hazugságokkal tudja beadni az embernek, a helyi őrnak, hogy itt a világban a Sátán az úr, akit nekünk szolgálni kell. Mi, akik saját világunkban urak vagyunk, imádjunk egy idegen hazudozó szolgát? Na ne, mi közünk nekünk hozzá?!
2014. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
saját akaratomból csinálom.
2014. dec. 18. 14:27
 6/8 Girgoy ***** válasza:
6%
Mindenki ezzel áltatja magát...
2014. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Girgoy ***** válasza:

Az előző kétarcú hozzászóló előbb magában tegyen rendet, mindegy mivel, akár meditálhat is felőlem, ha az bejön, és aztán szóljon, ha sikerült és lehet vele értelmesen beszélni, addig pedig: köszönöm, élek.


Kedves Kérdező! A következőket gondold át. Még ha nem is érzed 100%-ban tuttinak, azért van egyfajta magas valószínűsége és próbálok közös logika mentén haladni.


1. Az ember tapasztalja, hogy ő maga kiemelkedik a környező lények közül. Abban a világban, amit közvetlenebbül érzékel, a fizikai földi világban, valóban egyfajta uralomra tett szert, ő a legmagasabbrendű létező, aki nemcsak elfogadja, de átalakítja is a természetet és különböző módon uralma alá tudja hajtani az állatokat. Természete szerint a fizikai világban nincs olyan lény, akit az embernek szolgálnia kellene, hanem alapvetően uralkodó természetű a földön. Nem szolgájuk se az elefántot, se a majmot, se mást, de bizonyos módszerekkel szolgálatunkba tudjuk őket állítani. Ezen talán nincs vita.


2. A lélek világa az ember számára bizonytalanabbul érzékelhető, mint a fizikai világ, pedig ha valljuk - és ezt szerintem minden vallásos vallja, legyen akár történetesen sátánista az illető -, hogy az ember nemcsak fizikai, hanem lélekkel rendelkező lény is, akkor elvárható lenne, hogy a lelki világ is ugyanolyan evidens legyen számára, mint a fizikai, a lelki lényeket ugyanúgy érzékelje, mint az állatokat. De itt már nagyobb a bizonytalanság. Amíg az emberiség nagyjából egyetért abban, hogy milyen állatok vannak, azoknak mik a tulajdonságaik, addig a lelki élőlények terén különböző iskolák, vélekedések, vallások alakultak ki. A jelen vita is emiatt van. Eddig gondolom együtt gondolkodunk, de most lépjünk tovább szellemi oknyomozásunkban.


3. Annak, hogy a lelki világ kevésbé tiszta, alapvetően két oka lehet, a kettő pedig egyszerre is igaz lehet:

A) Az ember lelki szeme elhomályosult, bizonytalanabbul érzékeli a szellemi szférát.

B) A szellemi szférában lévő lények megtévesztő információkat adnak magukról, hogy bizonytalanabb legyen az ember.


4. Hogy miért alakul ki a fenti jelenség, ahhoz jobban kell értenünk az egész kozmosz felépítését, de mivel itt bizonytalan a szitu, haladjunk a legvalószínűbb forgatókönyv szerint. Induljunk ki abból, amit talán ismét mindketten elfogadunk, hogy ahogy a fizikai világnak is az ember az ura, úgy a szellemi világban is van egy Úr. Ezt a sátánisták Sátánnak, mi Istennek hívjuk, de akkor is vélhetően van egy csúcslény, aki természete szerint uralkodik és vannak azok a lények, akik természetük szerint Őt szolgálják (mégha maguk erősek is). Ebből további következtetések vonhatók le:


5. Ezek szerint van egy alapvető lényegi hasonlóság a szellemi Úr és az ember között, hiszen természétük szerint ők az uralkodó lények. Ebből az is következhet, hogy ők keresik a kapcsolatot egymással. A sátánizmus szerinti úr vajon nem keresi a kapcsolatot az emberrel? Csakhogy a szellemi világ ugyan lehet magasabbrendű a fizikainál, tehát a szellemi Úr és a fizikai úr szerint ilyen formában lehet hierarchikus viszony, de természete szerint, mint uralkodók, ők mégis egy csapatban vannak, létrejöhet közöttük egyfajta társuralkodói szerep, nem?


6. Ha a szellemi Úr jó, akkor nem az a végső célja, hogy rabigába hajtsa a fizikai urat, megfosztva így őt alapvető lényegi természetétől. Ha Ő nem jó, akkor rabságba fog minket hajtani, csak az a célja, hogy uralkodjon, megfosszon természetünktől! De ha ő az alkotó, akkor miért nem tett eleve szolgává minket, ha meg nem ő az alkotó az további bonyolult kérdéseket vet fel, de már ígyis hosszú lesz... :) Ha ez az Úr viszont rosszabb az embernél, akkor az embernek viszont célja lehet az, hogy megdöntse a szellemi Úr hatalmát, lerázza az igáját, nem? A másik alternatíva az, hogy a rossz Úr megfoszt minket természetünktől és az egész világban a rossz fog uralkodni. Sötét alternatíva, de tényleg csak ezek vannak... És jelzem: eddig nem mondtuk, hoyg Isten vagy a Sátán ez az úr, csak általánosan beszélünk a szellemi úrról.


7. Bevallom, a sátánizmust csak alaphangon ismerem, nem kötekedésnek szántam a fentit, csak egy sűrített gondolatébresztőnek, amit meg kell vizsgálni, de Istenről tudok nyilatkozni, hogy ott nem az a végső cél, hogy az ember meg legyen fosztva eredendő uralkodói természetétől, hanem - míg kezdetben a felső Úr segíti, vezeti az alsót - pont az a végső cél, hogy Isten a Maga Felsőbb Trónja mellé emelje az embert, hogy kiterjessze a hatalmát! Gyakorlatilag Krisztusban Isten megmutatta, hogy Ő képes alázatra az emberrel szemben is, mert emberré lett és hagyta, hogy megverjék és megöljék Őt, pedig nem vétett az ember ellen, de ezen túlmenően az isteni világba is felemeli az embert maga után, mert a végső cél az ember Mennybe jutása. Sőt Pál Apostol azt is írja, hogy az angyalok Isten gyermekeinek szolgálói is. Téves az a beállítás, hogy Isten puszta beteg hódolatot vár az embertől, mert pont Ő az, aki eleve Úrnak teremtette az embert és az emebr uralmát az idők végén kiterjeszti társuralkodóként az egész szellemi-fizikai világra. Ő nem másítja meg a szándékát, akit úrnak teremtett, annak uralmát teljessé akarja tenni!


8. De térjünk vissza a 3.A-B) pontokra. Vajon mi miatt alakulhatott ki az ember lelki szemének elhomályosulása, hogy bizonytalanabbul érzékeli a szellemi világot, illetve vajon vannak-e megtévesztő lények a szellemi szférában, akik még erre rájátszanak valamilyen okból? Ha továbbvisszük azt a gondolatot, hogy a szellemi Úr és a fizikai úr között lényegi hasonlóság van, akkor az ember szellemi elhomályosulásának az lehet az oka, hogy elszakadt attól a lényegi köteléktől, közösségtől, ami őt az Úrhoz kötötte. Csökkent a hasonlósága a szellemi Úrhoz. A sátánizmus magyarázatát erre az emberi defektre megint nem ismerem (ha egyáltalán foglalkozik ezzel a kényes problémával), de nekem a bibliai bukás-sztori több szempontból igen beszédes. Ha pusztán emberi kitalált mese lenne, akkor valószínűleg az író nem követte volna el azt a látszólagos logikai bakit, hogy az Ellenfél pont azzal kísérti meg az embert, ami az ő lényege: vagyis, hogy azt mondja, hoyg ha eszik a tiltott gyümölcsből az az ember, aki Isten képére és hasonlatosságára lett teremtve, akkor olyan lesz, mint az Isten! Nem látjuk a logikai bukfencet? Csakhogy más szemszögből meg pont ez volt a csali abban, hogy egy nagyobb támadás célbataláljon alattomban! Merthogy az ember természete szerint vonzódik a szellemi Úrhoz, hiszen mindketten uralkodók, hasonlóak, tehát ebben a hasonlóságban tud kiteljesedni, erre ráharap, csakhogy az Ellenfél ezt úgy adta be, hogy úgy jöjjön ez létre, hogy közben az ember leveszítse azt, ami ezt a hasonlóságot alapvetően biztosítja: az Istennel való összhangot! Merthogy azt mondta, hogy Isten át akarja verni az embert, hogy az ember bizalma rendüljön meg Isten szavában, hogy olyan úton teljesedjen ki önmaga természetében, amitől Isten óvta! Na, és olyan lett az ember, mint Isten ezen az úton? Nem, mert a szellemi Úrhoz való hasonlatosság csak a szellemi Úrral való közösségben jöhet létre, mert a legfőbb lény kényege is a szeretetközösség!


9. Remélem, még bírjuk, ez már az utolsó lesz. :) Már csak a 3B pont maradt hátra, ami arról szól, hogy miért van(nak) ilyen megtévesztő szellemi lény(ek), aki(k) ilyen csúsztatásokat visz(nek) be az embernek? A Biblia nem egy tételköünyv, hanem való történetek elbeszélése, ahol az egyes események szintézise adja az Igazságot. Megint nyilatkozzanak a sátánisták az ő verziójukról e téren, de ha a szellemi Úr megteremt egy a mennyei világnál alacsonyabbrendú urat, az embert, ott a szabad akarattal rendelkező szellemi szolgákban létrejöhet az a defekt, hogy féltékenyek lesznek erre az alacsonyabb úrra és felfuvalkodnak (ahelyett, hogy örülnének, hogy Uruk valódi társra lelt)! Azzal jönnek elő, hogy akit az Úr társául választott, de egy lacsonyabb világban él, az nehogy már jobban hasonlítson az Úrra, mint a szellemi lények! Beindul a gőg, ami aztán minden más defektet (haragot, gyűlöletet, irigységet, irreális látást, hazugságokat, stb.) maga után vonz. A Biblia szerint a Sátán szellemi ellenfele Mihály arkangyal, akinek lényege pont ez a kérdés: Mikha-Él azt jelenti: kicsoda olyan, mint az Isten? Ez szegült szembe a lázadó szellemi lény gőgjével. És innentől kezdve azért kezdi el gyűlölni a gőgös fellázadt szellemi lény a lenti urat, az embert, mert az Ő gőgjét az zavarja, ha az ember nyílvánvalóan hasonló lesz az Úrhoz! Az a célja, hogy ne legyen haosnló az Úrhoz! Ismeri ő az emberi természetet is, tudja, hogy milyen csalétkekkel lehet lépre csalni, hogy jónak tetsző dolgokkal kecsegtet, és közben olyanokat visz be, amikkel az ember egyre kevésbé fog hasonlítani a szellemi Úrhpoz, egyre távolodik a Vele való közösségtől. Akár úgy, hogy nyíltan Isten ellen lázítja, akár úgy, hogy tagadja Isten jóságát, létezését, vagy a bukott lény gonoszságát, akár úgy, hogy az embert teszi meg egyedüli úrnak, hogy legyen ő is gőgös (jóllehet a valódi Úr már megmutatta alázatát), akár úgy, hogy rabszolgájává teszi, vagy akárcsak az egyik embert ráveszi, hogy a másik ember halálát kívánja, holott az emberek között is az emebri lényeg szerint szeretetnek kellene uralkodnia... Ha továbbra se nevezzük Istennek vagy Sátánnak az Urat, de ha feltételezzük, hogy bekattan egy természete szerint a szellemi urat szolgáló szellemi lény és gőgös lesz és a fizikai világ ura ellen tör, gyűlöletre, gőgre veszi rá és hazuigságaival megtéveszti, az pontosan a fenti forgatókönyv szerint zajlik le, amit a Biblia is leírt.


Na, ezeket gondoljátok végig. Bocs a hosszért, de még mindig rövidebb volt, mint a fenti linkek honlapjai. Tudom, sokaknál üres fülekre talál mindez, de a józan logikus gondolkodás (a terméketlen gyalázkodások helyett) legalább annyit biztosít, hogy nem hagyjuk magunkat átverni, még ha nem is értünk mindennek egyet, amit fent írtam. De mindnyájan emberek vagyunk a szellemvilágtól függetlenül is, tehát elsősorban arra jöjjünk rá, mit jelent embernek lenni.

2014. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Girgoy ***** válasza:

Mégegy dolog, aminek van relevanciája abban, hogy a Kérdezőnek sikerüljön döntenie. 8-astól kaptam egy szívhezszóló privát üzit is. Nem idézném, mert egyrészt privát üzi, másrészt meg nem bírja el a nyomdafesték a tartalmat, de 2 dolog napnál világosabban átszűrődött rajta:


1. Nem tudom, milyen meditációs gyakorlatot végzett mennyi ideje 8-as, de ha egy nem személyeskedő ámde témábavágó megjegyzés, ami nem is neki szólt, ilyen túllihegő, kontrollálatlan gyűlölködő ámde teljesen érvképtelen és értelmetlen reakciófröccsöt vált ki belőle, akkor az általa gyakorolt meditációnak semmi értelme az égvilágon. Egyébként ne várjon tőlem választ, mert privát csevelyt csak azokkal kezdek, akik megütik az emberi kommunikáció egy minmális kulturális szintjét.


2. Nem tudom, hogy az összes sátánista így gondolja-e, de a fenti egyén szerint a szellemi szférát kizárólag olyan lények népesítik be, akik alap esetben nem törődnek az emberrel - egészen addig, amíg valaki egy kicsit is olyat tesz, ami nem tetszik nekik, mert akkor vérengző piranhaként ráuszulnak az emberre, hogy elpusztítsák. A fenti lényeket az általam fent vázolt rendszerben nem nehéz elhelyezni. Tényleg ilyen lényeket imádnak a sátánisták? Én eléggé aggódom, hogy egy olyan ember, aki szerint kizárólag ilyen lények vannak odaát, egyszer történetesen valamivel megharagítja őket (pl. pusztán azzal, hogy személyes stílusával többet árt a sátánizmus ügyének, mint használ), azt ki fogja megmenteni tőlük?


Na, remélem, Kérdező, ez segített. Minden jót! ;)

2014. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!