Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet, hogy ha ránézek...

Hogyan lehet, hogy ha ránézek egy emberre, akkor tudom, hogy vallásos-e vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy hívő embernek teljesen más a kisugárzása, sokkal kedvesebb és nyugodtabb, a szeme is másabb. Ezt én rögtön meg tudom állapítani egy emberről és általában be is jön, hogy valóban vallásos. Más is tapasztalt már ilyet? (egyébként én is az vagyok)

2014. dec. 17. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tehát ránézel isemretlenül egy emberre, megállapítod, vallásos-e, majd rá is kérdezel, hogy ellenőrizd a megérzésedet?
2014. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, illetve egy példát is tudok hozni. Például egy külföldi futballmérkőzés előtt mutatják a focistákat és látom, hogy ki az, és valóban az, mert mérkőzés előtt keresztet vet. Egy másik, hogy már nem emlékszem, hogy melyik színész volt, de gondoltam, hogy hívő, mert olyan volt a kisugárzása, és utána valahol nyilatkozott, hogy vallásos.
2014. dec. 17. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Vigyük már tovább ezt a gondolatmenetet.

Szóval te egy adott ember arcmimikája, szemmozgása, testtartása, öltözéke és nonverbális kommunikációs készségei alapján meg tudod mondani, hogy az illető reálisnak tartja-e egy szakállas pasas létezését, aki a felhőkön ül és meztelen, szárnyas gyerekek veszik körül? Mert a kisugárzás a fent említett dolgok elegye. Még a legjobb pszichoanalitikusoknak is legalább kell beszélniük pár szót egy emberrel, hogy meglegyen nekik az alany személyiségének az alap kontúrvonalai, amiből ugye később levonható többek között az ember hitvilága is.

2014. dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
3. Nem hinném, hogy létezik olyan vallásos ember, aki így gondol Istenre. Ez a fajta megfogalmazás meglehetősen alpári és igen sötét jellemre vall.
2014. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Csupán az említett istenkép abszurditására próbáltam rámutatni. Látom nem sikerült.
2014. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

"Vigyük már tovább ezt a gondolatmenetet.

Szóval te egy adott ember arcmimikája, szemmozgása, testtartása, öltözéke és nonverbális kommunikációs készségei alapján meg tudod mondani, hogy az illető reálisnak tartja-e egy szakállas pasas létezését, aki a felhőkön ül és meztelen, szárnyas gyerekek veszik körül? Mert a kisugárzás a fent említett dolgok elegye. Még a legjobb pszichoanalitikusoknak is legalább kell beszélniük pár szót egy emberrel, hogy meglegyen nekik az alany személyiségének az alap kontúrvonalai, amiből ugye később levonható többek között az ember hitvilága is."


Nem ez volt a kérdés. Te vitatkozni jössz ide. Hitetlen… Szerintem is meg leget állapítani ránézésből hogy kik a rendes emberek. Úgy tapasztaltam a legtöbb rendes ember vallásos.

2014. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
en pontosan ertem mire gondolsz: egy uj munkahelyen is nagyon gyorsan felismerem kik azok: amire utaltal, hogy mashogy csillog a szemuk, ket dologtol van: remeny es kiegyensulyozottsag. nem konyokolnek, hogy elorebbjussanak, alt. lassabb/megfontoltabb a tempojuk:" kesedelmes a szolasra", en is szijte azonnal megmondom ki az , egyszeruen erzem ahogy jar, viselkedik, megszolal es ahogy csillog a szemuk :))) remelem, engem is ilyennek latnak :)
2014. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy kötözködünk, mert csak beképzeli a kérdező magának ezt. Én egy rakás besavanyodott vallásos embert ismerek, és ugyanúgy nyugodt, boldog nem vallásosokat.
2014. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy párszor ráhibáztál, de a kiegyensúlyozottság és a vallás egyáltalán nem függ össze (és most majdnem utána írtam, hogy "sőt", de inkább nem teszem).
2014. dec. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mástól is hallottam már, szerintem működik a dolog. Persze nem 100%-ban, de túlnyomórészt meg lehet állapítani. Ha nem is egy pillantás, de rövid idő alatt látszik.
2014. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!