Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék érdeklödni, hogy...

Szeretnék érdeklödni, hogy szerintetek melyik szerzetesrendet válasszam?

Figyelt kérdés
Bencés vagy Ciszterci?
2010. febr. 2. 17:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
szóval te lány vagy?
2010. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
igen, én lány vagyok=), és minden álmom hogy Pannonhalmán élhessek a bencések között..
2010. febr. 3. 21:04
 23/37 anonim ***** válasza:

remélem a bencés nővérek közt :)

és hány éves vagy, ha nem titok?

2010. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

[link]


itt olvashatsz a bencés nővérekről

2010. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, nem titok=) áprilisban leszek 18. én is nagyon remélem, hogy a Bencés Növérek közt lehetek majd, csak még mindig nem vagyok benne teljesen biztos, hogy Pannonhalmára mehetnek fiatal növérek is..
2010. febr. 3. 21:36
 26/37 anonim ***** válasza:

hát abban én sem vagyok biztos, hogy a novíciák határozhatják meg, hova kerülnek

bár vsz., hogy a központi házban készülnek a szerzetességre

de hogy aztán a felavatás után hova küldenek...


megjegyzem, a bencéseket én is túl modernistának találom

sajnos

2010. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

A pannonhalmi bencések azért olyan "durvák", mert élen járnak az Egyház liberalizálásában. A II. vatikáni zsinatnak azt az értelmezését erőltetik, amit már a pápa is elítélt, ami kb így foglalható össze: A VZS-2 minden nagyon csúnya és rossz volt, azóta jajdejó, hogy szabaccság van!


Teret adnak liberális, modernista, eretnek teológusoknak, akik bomlasszák az Egyházat, és ilyen bulikereszténységet alakítanak ki.


Ajánlok egy hithű katolikus honlapot:


[link]

2010. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Nos azt gondolom, hogy ezt valóban nem fórumtéma. Ha lany vagy akkor ugye még az is nehézség, hogy iszonyú sok női rend van. És hát a kérdés az, hogy valóban ez a hivatásod, és te mit szeretnél? hiszen vannak kifejezetten kemény rendek, mint a karthauziak, de ők nem élnek nalunk.

Azok a vélemények, miszerint a hazai bencések modernek meg ilyesmi, hát... ostobaságok. Arra nem gondoltak, hogy talán ők alkalmazkodnak legjobban a mai körülményekhez?

2010. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
15:22 egyetértek veled=) én szeretnék a Bencésekhez menni és szerintem egyátalán nem modernizálódtak el, söt lépést tartanak a korral, de mértékkel. köszönöm a választ(=
2010. febr. 6. 16:02
 30/37 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szólnék hozzá, hogy nem vagyok jártas a rendekben, sőt nem is vagyok keresztény, de a pannonhalmi bencésekről már sok jót hallottam. Többek között finom gyógyteákat csinálnak:) Tudom, hogy ez nem a legfontosabb dolog, csak azt akartam mondani, hogy az egy viszonylag életközeli rend, nem túl elvont és dogmatikus. Szerintem fontos, hogy ne csak imádkozzanak, hanem ehhez hasonló hasznos dolgokkal is töltsék az idejüket.
2010. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!