Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ekkora "jelentősége"...

Miért van ekkora "jelentősége"a 40-es számnak a Bibliában?

Figyelt kérdés

Pár példa;


1Móz 7:4" Mert hét nap múlva esőt bocsátok a földre negyven nap és negyven éjjel; és eltörlök a föld színéről minden állatot, melyet teremtettem."


  2Móz 16:35 "Az Izrael fiai pedig negyven esztendőn át evék a Mánt, míg lakó földre jutának; Mánt evének mindaddig, míg a Kanaán földének határához jutának".


   2Móz 24:18" És beméne Mózes a felhő közepébe, és felméne a hegyre, és negyven nap és negyven éjjel vala Mózes a hegyen".


2Móz 34:28" És ott vala az Úrral negyven nap és negyven éjjel: kenyeret nem evett, vizet sem ivott. És felírá a táblákra a szövetség szavait, a tíz parancsolatot".


4Móz 14:34 "A napok száma szerint, amelyeken megkémleltétek a földet, ([tudniillik] negyven napon, egy-egy napért egy-egy esztendő), negyven esztendeig hordozzátok a ti hamisságotoknak büntetését, és megismeritek az én elfordulásomat".


5Móz 2:7 "Mert az Úr, a te Istened megáldott téged a te kezednek minden munkájában; tudja, hogy e nagy pusztaságon jársz; immár negyven esztendeje veled van az Úr, a te Istened; nem szűkölködtél semmiben".


Máté 4:2 "És mikor negyven nap és negyven éjjel böjtölt vala, végre megéhezék".


Luk 4:2 "Negyven napig, kísértetvén az ördög által. És nem evék semmit azokban a napokban; de mikor azok elmúltak, végre megéhezék".


Apcs 1:3"Kiknek az ő szenvedése után sok jel által meg is mutatta, hogy ő él, negyven napon át megjelenvén nekik, és szólván az Isten országára tartozó dolgokról".


Apcs 7:30 "És negyven esztendő elteltével megjelenék neki a Sínai hegy pusztájában az Úrnak angyala csipkebokornak tüzes lángjában".


Ez csak egy parányi töredéke a 40-es számnak ami a Bibliában található.

Az érdekes az benne,hogy összeköti a Fiut az Atyával...miért?



2014. dec. 24. 01:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

A regi zsido es kozel-keleti hagyomanyokban a "negyven" egyszeruen annyit jelentett, hogy "sok". Nem egy konkret mennyiseget jelkepezett, inkabb szimbolikus jelentese volt.


Tehat a fenti igek kb azt jelentik, hogy "sokaig fog esni az eso", "sokaig volt a hegyen", "regota van veled az Ur".

2014. dec. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Még ha azt írtad volna hogy au ezerszer ezer sokat jelent a Bibliában, az oké is lehetne, de ezt a kitalációt, hogy a negyven az nem konkrét, hanem sok...
2014. dec. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na igen, a Bibliában nagyon kevés dolog maradt konkrét mára, mert csak úgy lehet fenntartani a Biblia hitelességének illúzióját, hogy a valamikor konkrétként írt dolgokat is nem konkrétnak vesszük. Pont ezt mutatja be az #1 által írt magyarázat is.
2014. dec. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 yuda ***** válasza:

Miért van ekkora jelentősége a 3-as számnak?


Mózes I. könyve:6:10 És nemze Noé három fiat: Sémet, Khámot és Jáfetet.


Mózes I. könyve:15:9 És felele néki: Hozz nékem egy három esztendős üszőt, egy három esztendős kecskét, és egy három esztendős kost, egy gerlicét és egy galambfiat.


Mózes I. könyve:18:2 És felemelé az ő szemeit, és látá, hogy ímé három férfiú áll ő előtte. És látván, eléjök siete a sátor ajtajából, és földig meghajtá magát.


Mózes I. könyve:18:6 És besiete Ábrahám a sátorba Sárához, és monda: Siess, gyúrj meg három mérték lisztlángot, és csinálj pogácsát.


Mózes I. könyve:30:36 És három napi járó földet vete maga közé és Jákób közé; Jákób pedig legelteti vala Lábán egyéb juhait.


Mózes I. könyve:40:12 És monda néki József: Ez annak a megfejtése: a három vesszőszál, három nap.


...stb...stb.


Csináljak másik számmal?


legyen mondjuk a 7-es.


Mózes I. könyve:4:15 És monda néki az Úr: Sőt inkább, aki megöléndi Kaint, hétszerte megbüntettetik. És megbélyegzé az Úr Kaint, hogy senki meg ne ölje, aki rátalál.


Mózes I. könyve:7:4 Mert hét nap múlva esőt bocsátok a földre negyven nap és negyven éjjel; és eltörlök a föld színéről minden állatot, melyet teremtettem.


Mózes I. könyve:8:10 És várakozék még másik hét napig, és ismét kibocsátá a galambot a bárkából.


Mózes I. könyve:8:12 És ismét várakozék még másik hét napig, és kibocsátá a galambot, és az nem tére többé ő hozzá vissza.


Mózes I. könyve:21:28 És külön állíta Ábrahám a nyájból hét juhot.


Mózes I. könyve:29:18 Megszereti vala azért Jákób Rákhelt, és monda: Szolgállak téged hét esztendeig Rákhelért, a te kisebbik leányodért.


Mózes I. könyve:31:23 Maga mellé vévén az ő rokonait, hét napi járó földig űzé őket; és eléré a Gileád hegyén.


Mózes I. könyve:33:3 Maga pedig előttök megy vala, és hétszer hajtá meg magát a földig, amíg bátyjához juta.


...stb...stb...


Legyen mondjuk következő a 12-es szám, de ezt már nézd meg magad:

[link]


Mire vagy még kíváncsi? Ki tud több számot beollózni a bibliából? :D

Gyártsunk összeesküvés elméleteket? :D

2014. dec. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy negyven év az nagyjából egy emberöltő, tehát egy nemzedékváltás ideje, általában ezt is jelenti.
2014. dec. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
ILLUMINATI
2014. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen fontos számok a Bibliában, ahogy fel is lettek sorolva. Nem tudni miért, de ha megtudom ígérem megírom neked.
2014. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazán nem tudom a 40-es szám jelentöségét, bár megfigyeltük, hogy egy nagyon gyakran elöforduló szám a Bibliában.

Jézussal és az Atyával hogy összekötné? Azt nem vettem észre. Az izraeliták történelmében is gyakori szám, mely nem Krisztusra utalt.

2014. dec. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 60 is sok szám, ha úgy nézzük. De ráadásul mihez nézve? Szerintem a 40 nap vagy 40 esztendő az annyit is jelent. A "sok" szót minek kódolni? Minek helyetesíteni?
2014. dec. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elöször is Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)


Semmit nem feltételeztem a számmal kapcsolatban,csak nekem feltünt,hogy sokszor fordul elő a Bibliában.

Ezért nem kell a "fejemet venni"! :)

Mózes 40 napot a hegyen,Jézus 40 napot a pusztában....tehát én láttam benne valami hasonlóságot amit nem tudok megmagyarázni saját magamnak. :)

Ennyi és semmi több...

2014. dec. 25. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!