Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Föld lakosságának hány...

A Föld lakosságának hány százaléka vallásos (mindegy milyen, nem feltétlenül bejegyzett egyház) és hány százaléka vallástalan (agnosztikus vagy ateista)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem több "álvallásos" ember van, aki vallási csoporthoz tartozik (pl. katolikus) és nem gyakorolja, nem hisz Istenben, ateista.

Összességében kevés az ateista, az is főleg a fejlett országokban fordul elő. (pl. USA, Kanada)


Talán 250 millió ember ateista a világon, ez elég kis arány. De csak úgy írtam valamit, a lényeg, hogy kis arányban.

Bár a mai fejlett országok fiataljai ateisták nagy arányban, és ez a tendencia növekszik.

2010. febr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Lehetetlen megállapítani, mert sokan beleszületnek egy vallásba, gyarapítják annak a statisztikáit, de közben mégse lesznek hívők, vagy idővel felébrednek és elhagyják a hitet.


Pl. engem is evangélikusnak kereszteltek, mégis ateista vagyok. Amennyire tudom, a szűkebb családi körömben is ez a helyzet; lehet, van, aki papíron másik felekezethez tartozik, de közben meg ugyanúgy nem hisz.


Úgyhogy tényleg nem lehet semmi pontosabbat mondani annál, mint hogy hívőből is, meg ateistából is sok van.

2010. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
most a nyugati típusú társadalmakról beszélsz? vagy ebben benne van afrika, ázsia stb. is?
2010. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezek 2004-es felmeresek:Kereszteny 33.03%,Muzulman 20%,Hindu 13%,Buddhista 5%,Zsido 0.23%,mas vallasok 12.61%,Nemvallasosak(non-religious)12.03%,Ateistak 2.36%
2010. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
17:46 afrikaiak és az ázsiaiak is vallásosak ők fejlődő országok, kiv. pl Hongkong, Dél-Korea
2010. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ezt így nem lehet megmondani. Tudod: Csak azt a statisztikát hiszem el amit magam hamisítok. Elég csak a magyarországi helyzetre gondolni. Ha összeadod, hogy az egyes egyházak szerint nekik hány tagjuk van lassan többen vannak mint a teljes lakosság, közben a templomok nagy része üres. :)
2010. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem tudom de az egyszer biztos hogy zuhanó repülön nincs ateista. :)
2010. febr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


- az egész Föld lakosságára gondoltam, nem csak a nyugati világra

- 'vallásos' alatt most azt értem, hogy valaki hívő és/vagy rendszeresen gyakorolja a vallását; tehát nem feltétlenül szükséges, hogy "nagyon" higgyen benne

- 17:51: ezek a statisztikák honnan származnak? Hogyan definiálták a "nem-vallásosakat"? Hogyan különböztették meg őket az ateistáktól?

2010. febr. 6. 17:51
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
00:22 nek van igaza...olyankor még a kutya is térdelve imádkozik:D
2010. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hat ezek az egesz Fold lakossagarol szolo adatok ....a microsoft encarta 2004-es encyklopediabol vannak......szerintem a nem vallasosak azok akik nem nyilvanitjak magukat sem ateistanak sem nem tartoznak egy adott egyhazhoz
2010. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!