Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szerencsét tekinthetem...

A szerencsét tekinthetem közvelen isteni beavatkzásnak?

Figyelt kérdés
nem lottó ötösre gondolok,hanem arra,hogy centiken mullot az,hogy most ide írkálok,és nem boncolnak.

2015. jan. 6. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Gondolj bele, ha létezik Isten, akkor az éles helyzetet is neki köszönheted. Ezért sem értettem, hogy pl aki kigyógyul a rákból, az miért ad hálát istennek, hisz, ha létezik, akkor a rákot is tőle kapta. Egyszerű logika.
2015. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es!


Azért ez sokkal bonyolultabb kérdéskör, semminthogy ennyivel elintézzük.

Kérdező: a világ működik a maga törvényei szerint, mint amilyen a fizika. Ezeket a szabályokat Isten hozta és a kezdőlöketet is ő adta meg. Azóta más tudatok cselekedetei is befolyásolják a világot a szabad döntés elve alapján (persze a döntést a tudat hozza meg, de sokszor erősen befolyásolva a körülmények, mások stb. által).

Így alakulnak egyes helyzetek úgy, ahogy, így megy a világ. A világba Isten beavatkozik, és a sátán is, ahogy Te is én is.

Ha egy ilyen helyzet jön létre, Isten gondolhatja úgy, hogy beavatkozik és megment, hisz Ő mindent megtehet, de úgy is dönthet, hogy nem avatkozik be és elüt az autó, illetve lehet, hogy látja, hogy beavatkozás nélkül sem üt el az autó.


Mindenesetre az, ha téged nem ütött el az autó, az mindenképpen köszönhető Istennek, hiszen ha ő másképp intézi a dolgokat, akkor most a boncasztalon vagy. Minden ilyen dologért hálát kell adni az Úrnak.

2015. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Érdekes gondolatot találtam a Bibliában a kérdéseddel kapcsolatosan:

Prédikátor 9:11

Gondolatban visszatértem, hogy lássam a nap alatt: nem a gyorsaké a futóverseny, nem az erőseké a harc, sem a bölcseké az eledel, sem az értelmeseké a gazdagság, és a jóindulat sem azoké, akiknek ismeretük van; mert bajokkal teljes idő jön, és ELŐRE NEM LÁTHATÓ ESEMÉNYEK TÖRTÉNNEK mindannyiukkal.

2015. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerencse nem létezik, Isten pedig eredendően minden emberre vigyáz, de vannak bűnök, amelyek következményei kívülállókat is elérhetnek. Ha úgy érzed, hogy szerencséd volt, akkor feltehetően Isten angyalai mentettek meg, azaz a válasz igen, tekintheted isteni beavatkozásnak. De hogy végleg megmenekülj, ahhoz többre van szükség: a te hozzájárulásodra.
2015. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mulder614 ***** válasza:
32%

véletlen nincsen. mindened mindennel összefügg! ha boncoltak volna akkor az egy másik úthoz vezetett volna és abban találnád meg a jót.

bármi is történt, történjen annak oka van.

véletlen nincsen elmondtam ezerszer!

2015. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
más kifejezés illik ide nem a szerencse
2015. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pelgrim ***** válasza:

A kérdés Isten helytelen ábrázolásából indul ki. Isten nem egy valaki, nem egy személy. Isten egy valakit, egy személyt minden tekintetben végtelenszer felülmúlja.


Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy ihlet lenne, egy önfejlesztő Ihlet amelyből minden kifejlődött; mint egy mindenható Törvény, a vezérlő Alapelv mindenben; mint egy Forrás, minden hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen Forrása bennünk és körülöttünk mindenütt.


Előzőkből beláthatjuk, hogy Isten nem teremtett semmit, hanem minden létezővé fejlődött, mint ahogy egy fának a magja gyökerekké, törzsé, ágakká, levelekké virággá és terméssé fejlődik.


Most ahogy az élet benne van a fában, annak minden részében, hasonlóképpen Isten jelen van minden fejleményében. Isten jelenlétére találhatunk az élettelen dolgokban mint a rend, amely szerint azok felépültek, a növényekben mint a vezérlő alapelv, az állatokban és az emberben mit az ösztön vagy intuíció. Az ember saját lényén belül értelmi képessége révén Isten jelenlétére ébredhet, a saját isteni kilétére, az Isten egyszülött fiára, leányára, a Krisztusra, arra akiről Jézus azt mondta hogy „Én vagyok az út, az igazság és az Élet, …”


Isten tehát folyton jelen van velünk bennünk, nincs olyan hogy „közvetlen beavatkozás”, de isteni kilétünknek módjában áll bármely körülményt úgy elrendezni, hogy mi a számunkra elrendelt isteni ötletet a lehető legnagyobb tökéletességre vigyük.


Szerintem ez történt veled is, isteni kiléted gondoskodott arról, hogy ne essen semmi bajod, de egy tapasztalattal gazdagabb lettél.

2015. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tekintheted.

Minden vallásos ember ezt teszi. Te se fogsdz kilógni.

2015. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!