Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond a Biblia a téged...

Mit mond a Biblia a téged kihasználó emberekről?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogyan kell kezelni az olyan helyzeteket, amikor rendszeresen segítessz valakinek, aki aztán nem hogy csak hálátlan, de még számon is kér következő alkalommal, hogy most miért nem teszed? Logikus emberi gondolkozás alapján már az első után kerülöm az illetőt, azonban ilyenkor megállok és elgondolkozom, hogy Isten is fenntartja kegyelmét, akárhányszor is elbuktam, elárultam, visszautasítottam, és akkor nekem is hasonló lelkülettel kell viszonyulnom az emberekhez.

Szerintetek?



2015. jan. 11. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Szeresd. De nem írja, hogy hagynod kell magadat kihasználni. Szépen el lehet mondani, hogy onnantól miért nem segítesz tovább.
2015. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
aki halat kér tölled, azt tanítsd meg halászni. aki pénzt kér, tanítsd meg dolgozni, spórolni, stb
2015. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg gondolkozz el rajta, hogy kötelességből, vagy jó indulatból segítesz rajta ezekután..:)

Ha kötelességből, az szép dolog, mert annak ellenére, hogy b*szogatnak te továbbra is helyesen cselekszel.

Ha pedig jó indulat vezérel még mindig, akkor azt nem igen kell magyarázni...:D

2015. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szeresd felebarátod, mindenkit. A bűne nem az ő hibája, az ördögé. Ezért bocsáss meg neki, és segíts rajta.

Vagyis ezt írja a könyv.


Én azt mondom döntsd el te magad. Egyébként nem a háláért cserébe illik segíteni. Lehet, hogy ezt a "jótékony, makulátlan, mindig mosolygó" emberektől tanultad el, akik azért teszik csak, hogy majd a halál után jobb legyen nekik, de inkább ezt felejtsd el.

2015. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen helyzetekrol van szó. Alapvetően nem foglalkoznék vele a jövőben. Nem szeretem ha hülyének néznek.
2015. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Javaslatom: Amikor már nem bírod idegekkel, hívd félre, és négyszemközt mondd meg neki őszintén, erélyesen, de nem sértegetve, hogy mit művel. Ha nagy veszekedés lesz belőle nem baj. Következő alkalommal mikor találkoztok, légy ugyanolyan kedves, segítőkész vele mint azelőtt, mintha semmi nem történt volna. Lássa meg, hogy benned nincs harag. Figyeld meg azután változni fog a helyzet.
2015. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Noha nem vagyok istenfélő ember, mindig az "érted mindent, helyetted semmit" elve szerint álltam a kérdéshez.
2015. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!