Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy sokatmondó kép ami Ellen...

Sáronnak rózsája kérdése:

Egy sokatmondó kép ami Ellen G. White és férjétől származik. Elemeznétek a képet? Vélemény? Mit látsz a képen?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 15. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami nekem nem igazán elfogadható a képen az a A Mindent látó szem. Az nem igazán illik a képhez mert tudtommal "Iluminnati" jelkép,de lehet,hogy tévedek.
2015. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen az. Nekem az is furcsa ,hogy a képen Jézus Krisztus a kereszten és mögötte egy ösvény ami egy erdőbe vezet. :S
2015. jan. 15. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tetszik a kép, maradok Leonardonál (Utolsó vacsora ügyben :D))

[link]

2015. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen igazad van :) az "út"az erdőbe vezet,vagyis a sótétségbe.

Nézd meg ezt a képet és hasonlitsd össze a kettőt,mpersze ez a kép nem annyira sokatmondó mint az általad belinkelt kép de azért itt is vannak hasonló jelek.


[link]


És itt van színesbe is:


[link]

2015. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pietrosol ***** válasza:
59%

Szia!


A mindent látó szem az önmagad fölötti világosságot hirdeti. Az erdei út végén, Krisztus oldalán pedig egy pár látható, akik kijöttek az erdőből (háttal állnak az erdőnek) és megérkeztek Krisztushoz. Szerintem a szimbólumokkal nincs baj.


Amúgy nem tetszik. Az olasz naív festők jobbakat csinálnak ebben a stílusban.

2015. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a mindent látó szem akarna lenni.
2015. jan. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Sáronnak Rózsája!


Engem inkább az érdekelne, hogy mi a célod ezzel a kérdéssel, ami eleve értelmetlen, mert most akkor pontosan kitől is származik a kép?


Ez a kép honnan való, mi a forrása, sajnos annyira rossz minőségű, hogy a feliratok nem olvashatók rajta...


Üdv. Péter

2015. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem értem, mit nem értesz rajta? A képet a bal oldalról kiindulva kell nézni. Aki olvasta a Bibliát, annak világosak a jelképek. Bal oldalt az Éden kertje látható a kiűzetés után oda állított angyallal, kezében a villogó pallos, és Ádám és Éva, amint elhagyják a Paradicsomot. Balra előtérben Káin, miután megölte testvérét Ábelt az áldozat bemutatás után. Ettől jobbra az ószövetségi áldozati szertartás látható, és minderre Krisztus keresztjének árnyéka vetül, a pap pedig láthatóan Krisztusra mutat, mint az igazi áldozati bárányra. A háttérben a tíz parancsolatot szimbolizáló fa áll, bal oldalán a négy, Isten és ember viszonyát szabályozó parancsolatot szimbolizáló faágakkal, jobb oldalán pedig az emberek egymás közti viselkedését meghatározó 6 parancsolatot szimbolizáló faágak láthatók. A fán minden bizonnyal a sínai hegyen Isten által adott tíz parancsolat szövege függ. A szem a faágak között valóban az Isten mindent látó szemét szimbolizálja, de én ebben nem látok semmi illuminati jelenséget, hiszen régebben ez az ábrázolás általánosan elfogadott volt az Atya Isten jelölésére (templomokban is látni ilyet), hiszen Isten szeme mindent lát, figyelő tekintete elől nem lehet elbújni.

Azután Krisztus keresztjétől jobbra az utolsó vacsora jelenete látható, a háttérben pedig egy, a Biblia tanításának megfelelő bemerítéses keresztelés látható. Ami után az Istennek átadott életű, újjászületett, bűneitől megtisztult, Krisztus helyettes áldozata által bűnbocsánatot nyert, és így a törvény büntető ítélete alól felmentésben részesült hívőnek egyenes útja van az újjáteremtett Paradicsomba. Az újjáteremtett Paradicsom kertje fölött pedig az Úr ül a trónusán, mint király, mellette pedig a mennyei Jeruzsálem látható, ahogy az a Jelenések könyvében le van írva.

A kép aláírása is ez: "Az elveszett Paradicsomból a helyreállított Paradicsomba"

Erről szól a Biblia, ez a megváltási terv lényege. Ez pedig egy szemléltető ábra mindehhez.

Egyébként tényleg rossz minőségű a kép. Itt van két jobb minőségű, és ezek egyikén sem látszik az említett szem, pedig ezeket bizonyíthatóan James és Ellen White adták ki.: [link]

2015. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!