Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miskolcon élnek még zsidók?

Miskolcon élnek még zsidók?

Figyelt kérdés
Miskolcon szoktak még a zsinagóga környékén, ill a zsinagógába járni zsidók ? Régen láttam elég sokat, mostanában nem nagyon.
2015. jan. 15. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Igen, de ne mondd nekik, mert nem tudják, hogy azok.

Csak a szomszéd tudja ezt róluk :)

2015. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A Kazinczy utcai zsinagógának van imaterme. Itt tartják az istentiszteleteket. Itt találhatók a hitközségi épületek: étterem, mikve, iroda, kiállítás. Az Avas tetőn műemlék temetőjük van. A háború előtt a város 1/6-a zsidó volt. Több zsinagóga és zsidó intézmény működött.Manapság, csak pár öreg bácsi gyakorolhatja a vallást. A városnak most is vannak zsidó származású lakosai, de ők nem lehetnek vallásosak. Sokan vegyes családban élnek. Az üzleti életben kiemelkedők.
2015. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, például én. De nem csak vallásilag vagyok az, hanem etnikailag. Talán baj? :)
2015. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!